• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Luke Skywalker  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Admirał Ackbar jest fikcyjnym bohaterem filmów i książek z serii Gwiezdne wojny, dowódcą wojskowym Sojuszu Rebeliantów oraz Nowej Republiki.Planetoida (planeta + gr. eídos postać), asteroida (gr. asteroeidés – gwiaździsty), planetka (ang. minor planet) – ciało niebieskie o małych rozmiarach – od kilku metrów do czasem ponad 1000 km, obiegające Słońce, posiadające stałą powierzchnię skalną lub lodową, bardzo często – przede wszystkim w przypadku planetoid o mniejszych rozmiarach i mało masywnych – o nieregularnym kształcie, często noszącym znamiona kolizji z innymi podobnymi obiektami.
  Kostium Luke’a Skywalkera

  Luke Skywalker – postać fikcyjna, jeden z głównych bohaterów Sagi Gwiezdnych wojen. W jego rolę wcielił się Mark Hamill.

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 2 Expanded Universe (Legendy)
 • 3 Ciekawostki
 • 4 Zobacz też
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne
 • Han Solo – postać istniejąca w fikcyjnym świecie Gwiezdnych wojen, jeden z głównych bohaterów w serii filmów, grany przez aktora Harrisona Forda. Solo jest dowcipnym przemytnikiem z planety Korelia, który lata na Sokole Millenium ze swoim przyjacielem, drugim pilotem, Wookieem Chewbaccą.Imperator Palpatine (wcześniej senator Republiki Galaktycznej, Wielki Kanclerz) – postać fikcyjna, jeden z bohaterów Gwiezdnych wojen. Znany też jako Darth Sidious, Mroczny Lord Sithów.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Mark Richard Hamill (ur. 25 września 1951 w Concord, Kalifornia) – amerykański aktor. Najbardziej znany jest z roli Luke’a Skywalkera w Gwiezdnych wojnach George’a Lucasa (Epizody IV-VII: Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje, Powrót Jedi i Przebudzenie Mocy). Często podkładał głos w filmach i serialach animowanych (na przykład jako Joker w serialu Batman The Animated Series), a także w grach komputerowych jako Joker w Batman: Arkham Asylum oraz w Batman: Arkham City, i między innymi w grze Darksiders, jako Watcher (obserwator Wojny).
  Bitwa o Endor – jedna z potyczek zbrojnych w fikcyjnym świecie Gwiezdnych wojen. Ten stoczony w 4 r. ABY bój między siłami Sojuszu Rebeliantów i Imperium Galaktycznego stanowi ważną część fabuły i punkt kulminacyjny filmu Gwiezdne wojny: część VI - Powrót Jedi.
  Yuuzhan Vongowie to jedna z ras ze świata Gwiezdnych wojen. W odróżnieniu od większości występujących tam istot, Yuuzhanie pochodzą z innej galaktyki niż ta, w której rozgrywają się wydarzenia Gwiezdnej Sagi.
  Ciemna strona Mocy – w fikcyjnym świecie Gwiezdnych wojen to jeden ze sposobów postrzegania i stosowania Mocy, energii wypełniającej Wszechświat. Jej ścieżka zawiera w sobie gniew, nienawiść, kłamstwo, morderstwa i okrucieństwo. Zwolennicy ciemnej strony nazywani są Mrocznymi Jedi (w tym: Sithami).
  Sokół Millennium (ang. Millennium Falcon) to statek kosmiczny pojawiający się w filmach, książkach i innych pozycjach z serii Gwiezdne wojny. Warto dodać, że Sokół Millennium pojawił się też w Łowcy Androidów. W niektórych polskich tłumaczeniach znany też jako Tysiącletni Sokół, Sokół Tysiąclecia itp.
  Polis Massa – fikcyjna lokalizacja z uniwersum Gwiezdnych wojen. Pas asteroid powstały w wyniku kataklizmu, który rozbił znajdującą się w tym rejonie planetoidę, zamieszkaną przez podziemną cywilizację Eellayin.
  Padmé Naberrie Amidala – fikcyjna postać z Gwiezdnych wojen (epizody I-III). W filmach grana była przez Natalie Portman.

  Reklama