• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Luise Krüger

  Przeczytaj także...
  Drezno (niem. Dresden, górnołuż. Drježdźany, czes. Drážďany, dawniej Drezdno) – miasto we wschodnich Niemczech na Pogórzu Zachodniosudeckim, położone nad Łabą, stolica kraju związkowego Saksonia. Aglomeracja drezdeńska liczy ok. 1,036 mln mieszkańców (2004).Medal olimpijski – wyróżnienie przyznawane zwycięzcy oraz zdobywcom drugiego i trzeciego miejsca podczas igrzysk olimpijskich w postaci medalu zaprojektowanego i wykonanego na tę imprezę. Medale przyznaje się od pierwszych igrzysk w Atenach; do roku 1948 przyznawano również medale olimpijskie w Olimpijskim Konkursie Sztuki i Literatury.
  XI Letnie Igrzyska Olimpijskie (oficjalnie Igrzyska XI Olimpiady) odbyły się w dniach 1–16 sierpnia 1936 roku w Berlinie (III Rzesza).

  Luise Krüger (ur. 11 stycznia 1915 w Dreźnie, zm. 13 czerwca 2001 tamże) – niemiecka lekkoatletka, która specjalizowała się w rzucie oszczepem.

  II Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w 1938 rozgrywane były w dwóch miejscach. Zawody mężczyzn rozgrywano w dniach 3-5 września w Paryżu, a zawody kobiet – 17 i 18 września w Wiedniu (przyłączonym do Rzeszy).Berlin – stolica, siedziba rządu Republiki Federalnej Niemiec. Największe miasto Niemiec, na prawach kraju związkowego. Zajmuje powierzchnię 890 km², zamieszkuje je blisko 3,5 mln osób. Jest największym po Londynie i Paryżu miastem w Unii Europejskiej.

  W 1936 brała udział w igrzyskach olimpijskich, które odbywały się w Berlinie. W trzeciej kolejce olimpijskiego konkursu posłała oszczep na odległość 43,29 metrów i ostatecznie zajęła drugie miejsce zdobywając srebrny medal. Dwa lata później podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy wywalczyła brązowy krążek. Rekord życiowy: 46,27 m (1939).

  Przypisy

  1. SR/Olympic Sport (ang.). [dostęp 18 czerwca 2009].
  2. GBRAthletics: European Championships (Women) (ang.). [dostęp 18 czerwca 2009].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.224 sek.