Ludzie Chudego

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bohaterowie serialu
Cezary Żak jako kom. Tadeusz Chudy Chudziszewski
Piotr Pręgowski jako podkom. Marian Kociński
Michał Żurawski jako podkom. Łukasz Lukas Łukaszewicz
Dorota Segda jako Mariola Lola Chudziszewska
Anna Cieślak jako podkom. Sylwia Łukaszewicz
Edyta Olszówka jako Barbara Walenciak
Paulina Chapko jako Kasia Chudziszewska
Marian Dziędziel jako insp. Lucjan Rychter
Ewa Borowik jako Teresa Chudziszewska
Maciej Marczewski jako kom. Dariusz Rataj
Waldemar Barwiński jako mł. asp. Adam Micha Michalski
Piotr Zelt jako st. asp. Krzywy
Anna Maria Buczek jako asp. Rita
Jacek Braciak jako asp. Kaczor
Antoni Królikowski jako Rafał Walenciak
Anna Samusionek jako Inka Lewicka

Ludzie Chudegopolski serial komediowy w reżyserii Wojciecha Adamczyka (1 seria) oraz Macieja Wojtyszki (2 seria), emitowany na antenie telewizji Polsat od 5 września 2010 do 27 listopada 2011. Serial jest polską wersją hiszpańskiego serialu Paco i jego ludzie.

Jacek Braciak (ur. 12 maja 1968 w Drezdenku) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, w latach 1990–2015 aktor Teatru Powszechnego w Warszawie. Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

Produkcja[ | edytuj kod]

Czołówka serialu zmieniła się 2 razy w odcinkach 14 (w miejscu Edyty Olszówki pojawia się Ewa Borowik, zamiast Wojciecha Adamczyka jest Maciej Wojtyszko) i 15 (w miejscu Ewy Borowik pojawia się Antoni Królikowski).

Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Maciej Wojtyszko (ur. 16 kwietnia 1946 w Warszawie) – polski reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pisarz, autor sztuk, komiksów i filmów animowanych.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Dorota Jolanta Segda (ur. 12 lutego 1966 w Krakowie) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, profesor sztuk teatralnych, wykładowca PWST im. L. Solskiego w Krakowie.
Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.
27 listopada jest 331. (w latach przestępnych 332.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 34 dni.
Wojciech Adamczyk (ur. 4 lipca 1959 w Szczecinie) – polski reżyser teatralny i telewizyjny, aktor, profesor sztuk teatralnych.
Antoni Paweł Królikowski (ur. 17 lutego 1989 w Łodzi) – polski aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmów niezależnych.
Cezary Żak (ur. 22 sierpnia 1961 w Brzegu Dolnym) – polski aktor, znany z ról w serialach telewizyjnych Miodowe lata, Ranczo oraz Ludzie Chudego. Jest mężem Katarzyny Żak (aktorki), z którą ma dwie córki, Aleksandrę i Zuzannę. Cioteczny brat satyryka Tadeusza Drozdy. Właściciel szkoły językowej w Gliwicach.
Paco i jego ludzie (hiszp. Los Hombres de Paco, 2005-2010) – hiszpański serial komediowy nadawany przez stację Antena 3 od 9 października 2005 roku do 19 maja 2010 roku. W Polsce nadawany na kanałach AXN i AXN Crime. Polską wersją tego serialu jest serial "Ludzie Chudego".

Reklama