• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ludumo Galada

  Przeczytaj także...
  Republika Południowej Afryki (RPA, afr. Republiek van Suid-Afrika, ang. Republic of South Africa) – państwo na południowym krańcu Afryki.Kenia (Kenya, Republika Kenii, ang. Republic of Kenya, sua. Jamhuri ya Kenya) – państwo we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Państwo graniczy od północy z Somalią, Etiopią i Sudanem Południowym, od zachodu z Ugandą, a od południa z Tanzanią. Stolicą Kenii jest Nairobi.
  World Boxing Foundation (WBF) jest międzynarodową organizacją, która sankcjonuje walki, prowadzi rankingi oraz przyznaje tutuły mistrzowskie w zawodowym boksie. Siedzibą WBF jest Melbourne w Australii. Założycielem i prezydentem organizacji jest były australijski zawodowy bokser Mick Croucher. WBF nadaje tytuły "mistrza świata", nie cieszą się one jednak w środowisku pięściarskim prestiżem.

  Ludumo Galada (ur. 20 grudnia 1982, zm. 11 stycznia 2009) – południowoafrykański bokser, mistrz świata w wadze piórkowej federacji WBF.

  Zawodowy kontrakt podpisał niedługo po Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 r. Bilans jego walk to 16 zwycięstw na 16 walk. W sierpniu 2008 r. obronił tytuł mistrzowski, pokonując w pierwszej rundzie przez nokaut Kenijczyka Davida Kiilu.

  Zginął w wypadku drogowym w RPA na kilkanaście dni przed kolejną walką w obronie tytułu.

  XXVIII Letnie Igrzyska Olimpijskie rozgrywane były w Atenach (Grecja) w dniach 13-29 sierpnia 2004. Uczestniczyło w nich ponad 10 500 sportowców z 202 państw. Rozdanych zostało 301 kompletów medali w 28 dyscyplinach olimpijskich.

  Bibliografia[]

 • Informacja o śmierci Dona Gallowaya w Internetowym Portalu Informacyjnym Rp.pl (ika 13-01-2009)
 • Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.