• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ludmyła Poradnyk

  Przeczytaj także...
  Piłka ręczna (potocznie pol. szczypiorniak, ang. handball) — zespołowa dyscyplina sportu (gra drużynowa), uprawiana na całym świecie – zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn – w której biorą udział dwie ekipy po 7 zawodników każda. Celem gry jest wrzucenie – wyłącznie za pomocą rąk – piłki do bramki przeciwnika. Piłka może być rzucana, popychana, łapana, uderzana i zatrzymywana. Zawodnicy, oprócz bramkarzy, nie mają prawa zrobić więcej niż 3 kroki z piłką w rękach, co wymusza bieg z kozłowaniem i liczne podania. Bramkarz wychodząc z pola bramkowego, staje się zwykłym zawodnikiem i obowiązują go wtedy takie same prawa jak pozostałych zawodników.Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, Związek Radziecki, ZSRR (ros. Советский Союз, Союз Советских Социалистических Республик [СССР], trb. Sowietskij Sojuz, Sojuz Sowietskich Socyalisticzeskich Riespublik, [SSSR]) – historyczne państwo socjalistyczne w Europie północnej i wschodniej oraz Azji północnej i środkowej.

  Ludmyła Kostiantyniwna Bobruś-Poradnyk (ur. 11 stycznia 1946) – ukraińska piłkarka ręczna. W barwach ZSRR dwukrotna medalistka olimpijska.

  Z reprezentacją Związku Radzieckiego zdobywała złote medale olimpijskie w 1976 i 1980 roku. Łącznie w obu turniejach wystąpiła w 10 spotkaniach (8 bramek). W 1975 i 1978 była srebrną medalistką mistrzostw świata, w 1973 zdobyła brąz tej imprezy. Występowała w zespole Spartaka Kijów, z którym zdobyła 12 tytułów mistrzyni ZSRR i wielokrotnie triumfowała w europejskim Pucharze Mistrzów.

  Przypisy

  1. Liudmyla Bobrus-Poradnyk Biography and Olympic Results (ang.). Sports-Reference.com. [dostęp 22 sierpnia 2013].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.