Lubicz Dolny
Województwo istniejące w latach 1975-1998, ze stolicą w Toruniu. Położone było w centralnej Polsce, sąsiadowało z województwami: bydgoskim, elbrąskim, włocławskim, ciechanowskim i olsztyńskimPowiat toruński - powiat w Polsce (województwo kujawsko-pomorskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Siedzibą powiatu jest miasto Toruń, który jako miasto na prawach powiatu nie wchodzi w jego skład. Największe rzeki to Wisła oraz jej prawy dopływ Drwęca. Przez powiat przebiega planowana trasa autostrady A1, a także droga krajowa nr 1 Gdańsk-Katowice.
Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
Lubicz Dolny – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie toruńskim, w gminie Lubicz.
W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa toruńskiego.
Części wsi[ | edytuj kod]
Przyroda[ | edytuj kod]
Na terenie Lubicza Dolnego znajduje się pomnik przyrody w postaci kilkusetletniego dębu.
Budynki[ | edytuj kod]
W Lubiczu Dolnym znajduje się szkoła podstawowa, zabytkowa poczta oraz fabryka firmy Nestle, powstała po 2000 roku.
Szkolnictwo[ | edytuj kod]
W lubickiej szkole podstawowej istnieją klasy od 0 do 8. Zwykle w każdym roczniku powstają dwie klasy: A i B. Szkoła w Lubiczu posiada spore boisko zachęcające do organizowania zawodów. W dniu jego otwarcia odbyły się zawody, w których drugie miejsce zajęła szkoła w Lubiczu Dolnym. Boisko zostało wybudowane z udziałem środków Unii Europejskiej.
Zobacz też[ | edytuj kod]
Przypisy[ | edytuj kod]
- Ludność gminy Lubicz wg stanu na 31.12.2019 r.. lubicz.pl. [dostęp 2020-03-18].
- Oficjalny Spis Pocztowych Numerów Adresowych, Poczta Polska S.A., październik 2013, s. 661 [dostęp 2020-12-23] [zarchiwizowane z adresu 2014-02-22] .
- ↑ Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części (Dz.U. z 2013 r. poz. 200)
- ↑ GUS. Rejestr TERYT