• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lubcz

  Przeczytaj także...
  Równina Gryficka (313.33) – mezoregion fizycznogeograficzny Pobrzeża Szczecińskiego, będący falistą wysoczyzną morenową na wschód od cieśniny Dziwny, na zachód od doliny rzeki Parsęty i na północ od pradoliny pomorskiej. Powierzchnia mezoregionu wynosi ok. 2100 km².Powiat brzeski – powiat w Polsce w województwie opolskim, w obecnym kształcie utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Brzeg.
  Lubcz – jezioro na Równinie Gryfickiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, w gminie Golczewo. Powierzchnia jeziora wynosi 4,14 ha. Według typologii rybackiej jest to jezioro karasiowe.

  W Polsce:

 • Lubczwieś w woj. kujawsko-pomorskim, w pow. żnińskim, w gminie Rogowo
 • Lubczwieś w woj. opolskim, w pow. brzeskim, w gminie Grodków
 • Lubcz – jezioro na Równinie Gryfickiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, w gminie Golczewo
 • Na Białorusi:

 • Lubczosiedle typu miejskiego w rejonie nowogródzkim obwodu grodzieńskiego.
 • Zapoznaj się również z: Lubcz Mały, Lubcz Wielki

  Gmina Rogowo – gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.Lubcz Mały – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w gminie Krzyż Wielkopolski.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Powiat żniński – powiat ziemski w Polsce (województwo kujawsko-pomorskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Siedzibą jego władz jest Żnin.
  Obwód grodzieński (biał. Гродзенская вобласць, Hrodzienskaja wobłasć) – obwód będący częścią Białorusi leżący w jej północno-zachodniej części przy granicy z Polską i Litwą. Stolicą obwodu jest Grodno.
  Powiat kamieński – powiat w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kamień Pomorski. Położony jest na wyspie Wolin, Wybrzeżu Trzebiatowskim i Równinie Gryfickiej.
  Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).
  Lubcz – wieś w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Rogowo. W pobliżu miejscowości leży Jezioro Lubieckie.
  Lubcz Wielki – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w gminie Krzyż Wielkopolski.
  Województwo opolskie – jedno z 16 województw w Polsce. Obejmując obszar o powierzchni 9412 km² jest obecnie najmniejszym województwem w Polsce. Według danych z 30 czerwca 2010 r. miało 1 029 894 mieszkańców. Siedzibą władz województwa jest Opole.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.