• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Loverboy  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  CD-Extra - Format zapisu płyt CD łączący możliwość zapisu na jednej płycie plików binarnych oraz utworów muzycznych w formacie CD-Audio. Inne nazwy tego formatu to: Enhanced CD i CD-Plus.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  "Loverboy" to piosenka skomponowana przez Mariah Carey, zawierająca sample utworu "Candy", którego kompozytorami byli wówczas Larry Blackmon i Thomas Jenkins, a należał on do zespołu Cameo. Piosenka Carey została wyprodukowana przez nią samą oraz przez Clarka Kenta na ósmy studyjny album artystki, Glitter. Utwór został wydany 16 lipca 2001 r. jako pierwszy singel promujący album. W oficjalnej wersji utworu Mariah Carey towarzyszy zespół Cameo, natomiast w remixie znajdującym się na albumie, miejsce zespołu zastąpili raperzy Ludacris, Da Brat oraz Shawnna.

  Yellow Magic Orchestra - japoński zespół grający muzykę elektroniczną, założony w 1978 roku. Zespół tworzyli Haruomi Hosono, Yukihiro Takahashi oraz Ryūichi Sakamoto.Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

  Spis treści

 • 1 Informacje i kontekst filmowy
 • 2 Nagrody
 • 3 Teledysk
 • 4 Lista i format singla
 • 5 Listy przebojów
 • 5.1 Listy końcoworoczne
 • 6 Sprzedaż i certyfikaty
 • 7 Przypisy
 • 8 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Mariah Carey (ur. 27 marca 1970 r. w Huntington na wyspie Long Island w stanie Nowy Jork) – amerykańska piosenkarka, kompozytorka, producentka i autorka tekstów piosenek. Jest obdarzona skalą głosu wynoszącą 5 oktaw. Podczas koncertów jej głos osiąga najwyższe tony rejestru gwizdkowego.
  Superman (jego alter ego – Clark Kent, urodzony jako Kal-El) – fikcyjna postać (superbohater), znana z serii komiksów wydawanych przez DC Comics, oraz wszelkich adaptacji związanych z ta postacią. Został stworzony przez Joe Shustera i Jerry’ego Siegela. Po raz pierwszy pojawił się w magazynie Action Comics vol. 1 #1 (czerwiec 1938 roku).
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
  Glitter OST – ścieżka dźwiękowa nagrana przez Mariah Carey do filmu Glitter, w którym sama zagrała. Album został wydany 11 września 2001 przez Virgin Records. Niska sprzedaż jedynego albumu Carey wydanego przez Virgin przyczyniła się do odejścia Mariah na początku 2002 roku. Sprzedaż wyniosła zaledwie 3,5 miliona egzemplarzy na świecie.
  Christopher Brian Bridges (ur. 11 września 1977 w Champaign, Illinois), znany jako Ludacris – raper i amerykański aktor. Związany z Atlantą, gdzie pracował w rozgłośni radiowej. Jeden z czołowych przedstawicieli Southern Rap. Jako jeden z nielicznych nie wywodzi się z getta, ma wyższe wykształcenie (music management). Założył The Ludacris Foundation, która zajmuje się działalnością charytatywną. W 2004 roku bohater beefu z innym raperem z Atlanty – T.I. Wszystkie albumy solowe poza Incognegro wydane zostały nakładem Def Jam.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.038 sek.