• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Love?

  Przeczytaj także...
  Louboutins – piosenka dance/popowa amerykańskiej piosenkarki Jennifer Lopez wydana 21 grudnia 2009 roku w formacie digital download. Pierwotnie utwór miał trafić na siódmy album studyjny artystki, Love?, lecz nie doszło do tego, mimo iż piosenka została wydana jako singiel promujący płytę. Autorami i producentami singla są The-Dream i Tricky Stewart.Raper, MC – muzyk wykonujący muzykę rap. Muzyka ta jest elementem kultury hip-hop. Pierwsi raperzy zaczęli pojawiać się już w latach siedemdziesiątych w Nowym Jorku, USA. Pionierem gatunku jest DJ pochodzący z Jamajki Clive Campbell znany też jako Kool Herc.
  Lil Wayne, właściwie Dwayne Michael Carter, Jr. (ur. 27 września 1982 w Nowym Orleanie) – amerykański raper. Były członek Hot Boys – amerykańskiej grupy hiphopowej związanej z Cash Money Records.

  Love? – siódmy (szósty w języku angielskim) studyjny album Jennifer Lopez.

  Premiera płyty była przekładana wielokrotnie, czego powodem było małe zainteresowanie muzyką Jennifer Lopez; piosenki, które pierwotnie miały promować wydawnictwo ("Louboutins" oraz "Fresh Out the Oven", ostatecznie niewydane na krążku) nie zyskały dużej popularności. Pojawiły się też plotki o wydaniu albumu typu Greatest Hits, jednak takie wydawnictwo nigdy się nie pojawiło. Płyta miała się ukazać pierwotnie w 2010 roku, jednak przez wytwórnię i sprzeczki między gwiazdą a jej współpracownikami wszystko się opóźniło.

  Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.Kaoma – francuski zespół muzyczny wykonujący zouk i muzykę latynoamerykańską, założony w 1989 roku. Muzyka, jaką prezentuje, to mieszanka rytmów boliwijsko-brazylijskich.

  Głównym singlem promującym wydawnictwo została piosenka "On the Floor", nagrana wraz z gościnnym udziałem rapera Pitbulla, oficjalnie wydana 18 lutego 2011 roku. W utworze pojawiają się fragmenty wydanego w 1989 singla "Lambada", wykonanego przez grupę muzyczną Kaoma. Singel odniósł bardzo duży sukces komercyjny, zajmując wysokie miejsca na listach przebojów iTunes czy Billboard. Drugim singlem została piosenka "I'm Into You", nagrana wraz z udziałem rapera Lil Wayne'a. Promo singlami płyty Love? są "Papi", "Take Care" oraz "Good Hit" – pierwszy promuje płytę na iTunes, zaś pozostałe dwa promują stronę internetową piosenkarki.

  "Fresh Out the Oven" to piosenka R&B/electropop stworzona na siódmy album studyjny amerykańskiej piosenkarki Jennifer Lopez pt. Love? (2011), lecz ostatecznie niewydana na nim, jak i na żadnym fizycznym wydawnictwie muzycznym. Wyprodukowany przez duet The Neptunes oraz nagrany z gościnnym udziałem rapera Pitbulla, utwór wydany został singel promocyjny dnia 7 października 2009 roku, mając wspomóc promocję planowanego wówczas do publikacji krążka Love?.Featuring, w skrócie feat. lub ft. (pol. z udziałem, gościnnie, z gościem) – termin stosowany w przemyśle muzycznym, mający na celu wskazanie osoby nie będącej głównym wykonawcą utworu muzycznego. Termin po raz pierwszy pojawił się około 1954 roku na brytyjskich listach przebojów.

  Płyta została wydana w dwóch wersjach – podstawowej i rozszerzonej, 29 kwietnia 2011 roku.

  Lista utworów[edytuj kod]

  Wersja podstawowa (standard)
  1. "On the Floor" (feat. Pitbull)
  2. "Good Hit"
  3. "I'm Into You" (feat. Lil Wayne)
  4. "(What Is) Love?"
  5. "Run the World"
  6. "Papi"
  7. "Until It Beats No More"
  8. "One Love"
  9. "Invading My Mind"
  10. "Villain"
  11. "Starting Over"
  12. "Hypnotico" (bonus track)

  Dodatkowo w wersji rozszerzonej pojawiły się utwory:

  Promo (ang. promotional recording) – wydawnictwo muzyczne lub filmowe o charakterze promocyjnym, np. singel lub album promocyjny. Nagrania tego typu są często rozpowszechniane w specjalnych opakowaniach w celu obniżenia kosztów lub zredukowaną właściwą oprawą graficzną wydawnictwa.iTunes Store – sklep online utworzony przez Apple Inc., sprzedający pliki, które są dostępne przez aplikację iTunes.
  1. "Everybody's Girl"
  2. "Charge Me Up"
  3. "Take Care"
  4. "On the Floor (Ven a Bailar)" (feat. Pitbull)

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[edytuj kod]

 • Okładka • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Lambada – singel francuskiego zespołu muzycznego Kaoma, pochodzący z debiutanckiego albumu Worldbeat i wydany w 1989 roku.
  Największe przeboje, Greatest Hits – powszechnie używany tytuł albumów kompilacyjnych złożonych z najbardziej znanych utworów danego wykonawcy. Pierwszy raz nazwał tak swój album Johnny Mathis (Johnny’s Greatest Hits) w 1958 roku.
  Jennifer Lynn Lopez (ur. 24 lipca 1969), znana także jako J.Lo – amerykańska aktorka, piosenkarka popowa, tancerka i businesswoman. Urodziła się i wychowała w Bronksie, okręgu Nowego Jorku, a w wieku siedemnastu lat zagrała pierwszą rolę w niskobudżetowym filmie Moja mała dziewczynka. Później wzięła udział w kilku mniejszych produkcjach, równocześnie rozwijając karierę tancerki u boku New Kids on the Block i Janet Jackson, a także w serialu In Living Color. W 1997 zagrała pierwszoplanową rolę w filmie Selena, za którą zdobyła nominację do Złotego Globu. Od tego czasu pojawiła się w kilkudziesięciu produkcjach, wśród których największy sukces odniosły Anakonda (1997), Cela (2000), Powiedz tak (2001), Pokojówka na Manhattanie (2002), Zatańcz ze mną (2004), Sposób na teściową (2005) i Jak urodzić i nie zwariować (2012). Lopez specjalizuje się w komediach romantycznych, choć grała również w dramatach i dreszczowcach. Od 2006 zajmuje się także produkcją filmów i seriali.
  Armando Christian Pérez, pseudonim sceniczny Pitbull (ur. 15 stycznia 1981) – amerykański raper, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny. Pierwsze kroki w świecie muzycznym postawił, pojawiając się gościnnie na płycie Kings of Crunk Lil Jona w 2002 roku. W 2004 roku premierę miał jego debiutancki album studyjny, M.I.A.M.I. (skrót od Money Is a Major Issue), wydany nakładem TVT Records. W 2006 i 2007 roku ukazały się kolejne dwa wydawnictwa Pitbulla, odpowiednio: El Mariel i The Boatlift. Czwarty album rapera, Rebelution z 2009 roku, stanowił przełom w jego dotychczasowej karierze; z tejże płyty pochodził pierwszy międzynarodowy hit w dorobku Pitbulla – "I Know You Want Me (Calle Ocho)". Utwór dotarł na szczyt listy European Hot 100, a także uplasował się na 2. miejscu zestawienia Billboard Hot 100. W odpowiedzi na ten sukces raper podpisał kontrakt z Polo Grounds Music, by następnie powołać do życia własną wytwórnię płytową, Mr. 305 Inc. Łączna sprzedaż cyfrowa wszystkich singli z Rebelution oraz samego albumu wyniosła na świecie ponad 7.5 miliona kopii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.