• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Louise Svalastog

  Przeczytaj także...
  1 października jest 274. (w latach przestępnych 275.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 91 dni.Reprezentacja Danii w piłce ręcznej kobiet – narodowy zespół piłkarek ręcznych Danii. Reprezentuje swój kraj w rozgrywkach międzynarodowych. W latach 1998-2005 był, a od 2007 roku trenerem reprezentacji jest Jan Pytlick.
  Obrotowy (spotyka się także nazwę kołowy) – zawodnik w piłce ręcznej, który gra bezpośrednio przed linią pola bramkowego, pomiędzy obrońcami drużyny przeciwnej. Jego funkcją jest oczekiwanie na piłkę, tak by po jej złapaniu od razu obrócić się (stąd nazwa) i wykonać rzut na bramkę. Ma on także na celu pomagać bocznym rozgrywającym np.: robiąc tzw. zasłonę (tj. zasłonić obrońcę drużyny przeciwnej, aby rozgrywający mogli go minąć i rzucić do bramki) lub powodując zwiększenie przestrzeni do gry oraz dezorganizując współpracę i dezorientując obrońców drużyny przeciwnej. Zawodnika kołowego kryje się za sobą, a nie tak jak wszystkich innych graczy przed sobą.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Louise Ambjörn Svalastog (ur. 1 października 1982 w Kolding), duńska piłkarka ręczna, reprezentantka kraju grająca na pozycji obrotowej. Obecnie, od sezonu 2014/15, występuje w duńskiej lidze, w drużynie København Håndbold.

  DaniaKrólestwo Danii (duń. Kongeriget Danmark) – państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich. W jej skład wchodzą też formalnie Grenlandia oraz Wyspy Owcze, które posiadając szeroką autonomię tworzą z kontynentalną Danią Wspólnotowe Królestwo Danii (Rigsfællesskabet). Dania graniczy od południa z Niemcami, zaś przez cieśninę Sund sąsiaduje ze Szwecją.Duńska Liga piłkarek ręcznych; obecnie GuldBageren Ligaen – najwyższa klasa rozgrywek ligowych piłki ręcznej kobiet w Danii. Najwięcej zwycięstw w historii – 12, zanotowała drużyna FIF Kopenhaga.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  W 2010 r. wyszła za mąż, za Bo Spellerberga - duńskiego piłkarza ręcznego. W 2013 para rozwiodła się.

  Sukcesy[ | edytuj kod]

  klubowe[ | edytuj kod]

  Mistrzostwa Danii:

 • Gold medal with cup.svg 2013
 • Silver medal with cup.svg 2008, 2014
 • Bronze medal with cup.svg 2012
 • Puchar EHF:

  Piłka ręczna (potocznie pol. szczypiorniak, ang. handball) — zespołowa dyscyplina sportu (gra drużynowa), uprawiana na całym świecie – zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn – w której biorą udział dwie ekipy po 7 zawodników każda. Celem gry jest wrzucenie – wyłącznie za pomocą rąk – piłki do bramki przeciwnika. Piłka może być rzucana, popychana, łapana, uderzana i zatrzymywana. Zawodnicy, oprócz bramkarzy, nie mają prawa zrobić więcej niż 3 kroki z piłką w rękach, co wymusza bieg z kozłowaniem i liczne podania. Bramkarz wychodząc z pola bramkowego, staje się zwykłym zawodnikiem i obowiązują go wtedy takie same prawa jak pozostałych zawodników.Bo Spellerberg (ur. 24 lipca 1979 roku w Gladsaxe), duński piłkarz ręczny, reprezentant kraju. Gra na pozycji rozgrywającego. Obecnie występuje w duńskim KIF Kolding. W 2008 roku zdobył złoty medal na Mistrzostwach Europy, rozgrywanych w Norwegii.
 • Simple silver cup.svg 2010
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Profil zawodniczki na oficjalnej stronie Ligi Mistrzyń (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2012-07-18].
  2. Louise i Bo wzięli ślub (duń.). tv2.dk. [dostęp 2012-07-18].
  3. Bo og Louise Spellerberg skilt (duń.). tv2.dk. [dostęp 2014-12-25].
  Kolding (pol. Koldynga) - miasto w Danii, siedziba gminy Kolding. W 2008 r. miasto liczyło 55.596 mieszkańców. Polska posiada w nim swój konsulat honorowy.København Håndbold, żeński klub piłki ręcznej z Kopenhagi powstały 28 lutego 2013. Drużyna występuje w Guldbageren-Ligaen, dzięki wykupieniu licencji od Frederiksberg Idræts-Forening.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.797 sek.