• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Louisa Johnson

  Przeczytaj także...
  Sigma – brytyjskie duo powstałe w 2006 w Leeds, składające się z perkusisty i basisty. Członkami zespołu są Cameron Edwards i Joe "Wooz" Lenzie. Grupa pod koniec 2015 r. (w Polsce w styczniu 2016 r.) wydała swój debiutancki album pt. Life.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Bridge Over Troubled Water” – ballada rockowa amerykańskiego duetu Simon & Garfunkel, z ich eponimicznego albumu. Utwór wydany został na singlu, z początkiem 1970 roku.

  Louisa Johnson (ur. 11 stycznia 1998 w Esseksie), znana również jako Louisabrytyjska piosenkarka i autorka piosenek.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Dzieciństwo[ | edytuj kod]

  Louisa Johnson urodziła się 11 stycznia 1998 roku w Esseksie jako córka pracownika budowlanego Davida Johnsona i Lisy Hawkyard. Jako dziecko dorastała w Thurrock.

  Thurrock - dystrykt (borough) w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Essex, w dolnym biegu Tamizy, na wschód od Londynu. Około 145,7 tys. mieszkańców.With a Little Help from My Friends – piosenka zespołu The Beatles, napisana przez duet Lennon/McCartney. Pochodzi z albumu Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band wydanego w 1967 roku. Kiedy Lennon i McCartney skończyli pisać ją w marcu 1967, zaproponowali, aby zaśpiewał ją Ringo Starr.

  Kariera muzyczna[ | edytuj kod]

  2015: The X Factor[ | edytuj kod]

  W 2015 roku Louisa Johnson wzięła udział w przesłuchaniach do dwunastej edycji brytyjskiej wersji programu The X Factor. W pierwszym etapie castingu zaśpiewała utwór „Who’s Lovin’ You” z repertuaru zespołu The Jackson 5. Wykonanie piosenki spodobało się jurorom, dzięki czemu piosenkarka awansowała do kolejnej rundy. Na etapie „bootcampu” zaśpiewała utwory „Proud Mary” i „Lay Me Down”, dzięki czemu dostała się do grupy „dziewczyn” i trafiła do rund w domu jurorów, a potem do odcinków na żywo. Ostatecznie doszła do finału programu, w którym zajęła pierwsze miejsce. Po wygraniu programu wydała singiel „Forever Young”, będący jej wersją piosenki Boba Dylana, którą premierowo wykonała w finale talent-show. Utwór dotarł do dziewiątego miejsca brytyjskiej listy przebojów.

  The X Factor – międzynarodowy format telewizyjny typu talent show, oparty na licencji brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC Worldwide. Zadebiutował we wrześniu 2004 na kanale BBC One, również pod nazwą The X Factor. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  30 marca 2016 roku Louisa Johnson wydała nowy utwór – „Ruin It with a Kiss”. W maju wykonała partie wokalne w piosence „Tears” zespołu Clean Bandit. Utwór dotarł do trzeciego miejsca szkockiej listy przebojów oraz do piątego miejsca w Wielkiej Brytanii. W czerwcu piosenkarka wystąpiła na festiwalu Summertime Ball. W listopadzie pojawiła się gościnnie w trzynastej edycji brytyjskiego programu X Factor, gdzie zaśpiewała premierowo swój nowy singiel – „So Good”. Kilka dni później ukazał się oficjalny teledysk do utworu.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Dyskografia[ | edytuj kod]

  Single[ | edytuj kod]

  Jako główna artystka[ | edytuj kod]

 • 2015 – „Forever Young”
 • 2016 – „So Good”
 • 2017 – „Best Behaviour”
 • 2017 – „Unpredictable” (wraz z Olly Mursem)
 • 2018 – „Yes” (gościnnie: 2 Chainz)
 • 2018 – „Between You & Me” (wraz z One Bit)
 • 2019 – „Ain't Got You” (wraz z Steve Void)
 • 2020 – „Like I Love Me”
 • Jako artystka gościnna[ | edytuj kod]

 • 2016 – „Tears” (Clean Bandit gościnnie: Louisa Johnson)
 • 2017 – „Weak (Stay Strong Mix)” (AJR gościnnie: Louisa Johnson)
 • 2017 – „Bridge over Troubled Water” (jako grupa Artists for Grenfell)
 • 2018 – „With a Little Help from My Friends” (jako grupa NHS Voices)
 • 2018 – „999” (Mars Moniz gościnnie: Wusu, Louisa)
 • 2019 – „Here We Go Again” (Sigma gościnnie: Louisa)
 • 2019 – „Ain't Thinkin Bout You” (Kream, Eden Prince gościnnie: Louisa)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Louisa Johnson wins X Factor 2015 and One Direction play their last gig for a year - NME, NME Music News, Reviews, Videos, Galleries, Tickets and Blogs | NME.COM, 13 grudnia 2015 [dostęp 2020-06-10] (ang.).
  2. BBC Essex - James Whale, David, the Dad of Essex X-Factor hopeful Louisa Johnson, talks about his hopes for her future, BBC [dostęp 2020-06-10] (ang.).
  3. Isabel Mohan, X Factor Final 2015 results: Watch the moment Olly Murs is close to tears after cruel snub from Rita Ora, 14 grudnia 2015, ISSN 0307-1235 [dostęp 2020-06-10] (ang.).
  2 Chainz, właściwie Tauheed Epps (ur. 12 września 1976 w Atlancie) – amerykański raper pochodzący z College Park, w stanie Georgia. Od 1997 związany z duetem Playaz Circle, którego tworzy z Dolla Boy.Bob Dylan, właśc. Robert Allen Zimmerman (ur. 24 maja 1941 w Duluth) – amerykański piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, pisarz i poeta.
  Warto wiedzieć że... beta

  Essex – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne we wschodniej Anglii, w regionie East of England, położone na północny wschód od Londynu, nad Morzem Północnym, zaliczane do tzw. Home Counties. Nazwa hrabstwa pochodzi od istniejącego we wczesnym średniowieczu anglosaskiego Królestwa Esseksu.
  Autor - osoba, która stworzyła dzieło (utwór w rozumieniu prawa autorskiego). W znaczeniu potocznym twórca dzieła pisanego. Oprócz autora wyróżnia się również współautorów w sensie osób, jakie przyczyniły się do stworzenia utworu (współtworzyły utwór), a także twórców wykonawców, jakim przysługują prawa pokrewne.
  Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.
  Olly Murs, właściwie Oliver Stanley Murs (ur. 14 maja 1984 w Witham) – angielski kompozytor i piosenkarz muzyki pop, finalista szóstej edycji programu The X Factor (2009).
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Clean Bandit – brytyjski zespół, grający muzykę elektroniczną z wyraźnymi inspiracjami popem i muzyką poważną, założony w Cambridge w 2009 roku.
  International Standard Serial Number, ISSN czyli Międzynarodowy Znormalizowany Numer Wydawnictwa Ciągłego – ośmiocyfrowy niepowtarzalny identyfikator wydawnictw ciągłych tradycyjnych oraz elektronicznych. Jest on oparty na podobnej koncepcji jak identyfikator ISBN dla książek, ISAN dla materiałów audio-wideo. Niektóre publikacje wydawane w seriach mają przyporządkowany zarówno numer ISSN, jak i ISBN.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.653 sek.