• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Louis Vuitton - dom mody  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Lavans-sur-Valouse – miejscowość i dawna gmina we Francji, w regionie Burgundia-Franche-Comté, w departamencie Jura. W 2013 roku populacja ówczesnej gminy wynosiła 146 mieszkańców. Vitkac – dom handlowy otwarty w listopadzie 2011 przy ul. Brackiej 9 w Warszawie. Inwestorem była firma Wolf Immobilien, a budynek zaprojektowała Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates.
  Ciekawostki[ | edytuj kod]
 • W 2004 roku firma świętowała 150-lecie swojego istnienia. Z tej okazji przed sklepem na Polach Elizejskich w Paryżu po raz pierwszy stanął olbrzymi kufer podróżny, który w następnych latach pojawiał się również w innych miejscach, m.in. na Placu Czerwonym w Moskwie.
 • W 1996 r. brązowo-beżowa szachownica została zarejestrowana jako unijny znak towarowy. W 2009 r. konkurencja podjęła skuteczną próbę jego unieważnienia. Sąd w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że wzór szachownicy, jest motywem, który istniał od setek lat i wykorzystywany był powszechnie w sztuce dekoracyjnej. Motyw szachownicy pojawiał się m.in. w tkaninie z Bayeux. Louis Vuitton odwołał się od wyroku do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej jednocześnie zawierając z przeciwnikiem ugodę. W jej następstwie konkurent wycofał wniosek o unieważnienie tego znaku towarowego, co oznacza, że nadal podlega on ochronie prawnej.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Skok na torebki Louisa Vuittona (pol.). tvn24.pl, 2011-11-27. [dostęp 2014-09-09].
  2. LOUIS VUITTON POZWAŁ WYTWÓRNIĘ WARNER BROS (pol.). life.forbes.pl, 2011-12-27. [dostęp 2014-09-09].
  3. Aleksandra Jarosz: Jak powstało imperium Louis Vuitton (pol.). Bankier.pl, 2010-07-15. [dostęp 2014-09-09].
  4. Louis Vuitton - cechy istotne przy badaniu oryginalności (pol.). [dostęp 2017-01-31].
  5. Pietroń Marek: 20 faktów na temat Louis Vuitton, których możesz nie znać (pol.). vumag,pl, 2017-01-30. [dostęp 2017-02-01].
  6. Znak towarowy EUTM-000370445, baza EUIPO (pol.). [dostęp 2017-08-05].
  7. Wyrok Sądu (druga izba) z dnia 21 kwietnia 2015 r. w sprawie T‑359/12 (pol.). [dostęp 2017-08-05].
  8. Mikołaj Lech, Dlaczego unieważniono znak towarowy słynnej szachownicy Louis Vuitton?. Blog o znakach towarowych. [dostęp 2017-08-05].
  Plac Czerwony w Moskwie (ros. Красная площадь) – najbardziej znany plac Moskwy, położony w centrum miasta opodal Kremla – oficjalnej siedziby prezydenta Rosji.Znak towarowy – prawnie chroniony, niepowtarzalny element produktu, skutecznie odróżniający go od produktów konkurencyjnych. Znakiem towarowym może być w szczególności nazwa, fraza, symbol, logo, projekt, obraz, kształt produktu, motyw, melodia użyty przez przedsiębiorcę w obrocie gospodarczym w celu uzyskania jednoznacznej identyfikacji swoich towarów lub usług wśród konsumentów.


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Dobra luksusowe - w ekonomii: takie dobra, na które popyt rośnie szybciej niż liniowo w stosunku do wzrostu dochodów. W przypadku spadku dochodów spadek popytu jest procentowo większy. Innymi słowy, na te dobra większą część swoich dochodów przeznaczają statystycznie ludzie bogatsi.
  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.