• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Louis Vuitton - dom mody  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Lavans-sur-Valouse – miejscowość i dawna gmina we Francji, w regionie Burgundia-Franche-Comté, w departamencie Jura. W 2013 roku populacja ówczesnej gminy wynosiła 146 mieszkańców. Vitkac – dom handlowy otwarty w listopadzie 2011 przy ul. Brackiej 9 w Warszawie. Inwestorem była firma Wolf Immobilien, a budynek zaprojektowała Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates.
  Obecnie[ | edytuj kod]

  Najbardziej znany wzór: Monogram Canvas został zaprojektowany przez syna Vuittona, Georges'a w 1896 r. Ciekawe jest to, że Louis Vuitton jest najczęściej podrabianą marką w historii, tylko poniżej 1% ze wszystkich produktów sygnowanych przez nią nie jest podrabiana.

  Wizytówką marki jest lokal znajdujący się w Wiedniu, butik ten, jest rozpoznawalnym na całym świecie obiektem turystycznym.

  Plac Czerwony w Moskwie (ros. Красная площадь) – najbardziej znany plac Moskwy, położony w centrum miasta opodal Kremla – oficjalnej siedziby prezydenta Rosji.Znak towarowy – prawnie chroniony, niepowtarzalny element produktu, skutecznie odróżniający go od produktów konkurencyjnych. Znakiem towarowym może być w szczególności nazwa, fraza, symbol, logo, projekt, obraz, kształt produktu, motyw, melodia użyty przez przedsiębiorcę w obrocie gospodarczym w celu uzyskania jednoznacznej identyfikacji swoich towarów lub usług wśród konsumentów.

  W Polsce dotychczas (stan na 2018 rok) funkcjonuje jeden sklep marki Louis Vuitton w domu mody Vitkac, prowadzi sprzedaż internetową, siedziba ulokowana jest w Warszawie.

  Wzory, materiały oraz kolory[ | edytuj kod]

 • Monogram Canvas – najbardziej znany wzór marki – brązowe tło z charakterystycznymi, jasnymi znaczkami i monogramem LV. Wykonany z płótna winylowanego, charakteryzującego się wiekszą wytrzymałością od skóry. Natomiast Monogram Multicolor jest wersją kolorystyczną w której to na białym lub czarnym tle znajdują się kolorowe znaczki. Obicia oraz uchwyty zrobione są z jasnej skóry naturalnej.
 • Cherry blossom - znany wzór marki, charakteryzujący się różowym tłem i kwiecistym wzorem.
 • Damier Ebene – płótno w charakterystyczną szachownice w odcieniach brązu, wraz z umieszczanym symetrycznie, w linii logiem. Wersja Damier Azur jest odmianą w odcieniach jasnego beżu i szarości, natomiast Damier Graphite oraz Damier Cobalt to wersje dedykowane dla mężczyzn – odpowiednio w kolorze grafitu oraz kobaltu. Obicia oraz uchwyty zrobione są również ze skóry naturalnej.
 • Monogram Leder – różnorodne wersje wykonane z naturalnej skóry, charakteryzują się symetrią i powtarzalnością wzoru.
 • Catogram - płótno przyozdobione kotami, motyw ten po raz pierwszy pojawił się w 2018 roku.
 • Monogram Canvas.jpg Damier Ebene.jpg Damier Azur.jpg Damier Graphite.jpg

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Dobra luksusowe - w ekonomii: takie dobra, na które popyt rośnie szybciej niż liniowo w stosunku do wzrostu dochodów. W przypadku spadku dochodów spadek popytu jest procentowo większy. Innymi słowy, na te dobra większą część swoich dochodów przeznaczają statystycznie ludzie bogatsi.
  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  Dom mody – przedsiębiorstwo handlowo-produkcyjne świadczące usługi w zakresie projektowania i sprzedaży dóbr konsumpcyjnych (luksusowych) jakimi są odzież oraz perfumy.
  Tkanina z Bayeux – ręcznie haftowane płótno przedstawiające podbój Anglii przez Wilhelma I Zdobywcę, bitwę pod Hastings w 1066 i życie codzienne mieszkańców ówczesnej Normandii; wybitne dzieło sztuki świeckiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.