• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Louis Krages

  Przeczytaj także...
  24H Le Mans – wyścigi samochodowe i motocyklowe, w których zadaniem zawodników jest przejechanie jak największej liczby okrążeń w ciągu dokładnie jednej doby. W zawodach startują drużyny trzyosobowe.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  DTM (pełna nazwa od 2000 roku Deutsche Tourenwagen Masters; w latach 1984-1995 Deutsche Tourenwagen Meisterschaft) – najważniejsza seria wyścigowa samochodów w Niemczech. Obok brytyjskiej BTCC, najbardziej prestiżowa europejska seria wyścigowa w tej kategorii. W DTM startowało wielu kierowców Formuły 1, m.in. Ralf Schumacher, David Coulthard, Mika Häkkinen

  Louis Krages (pseudonim: John Winter, ur. 2 sierpnia 1949 roku w Bremie, zm. 11 stycznia 2001 w Atlancie) – niemiecki biznesmen i kierowca wyścigowy.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Krages rozpoczął karierę w międzynarodowych wyścigach samochodowych w 1978 roku od startów w klasie German Racing Championship. Z dorobkiem dziesięciu punktów uplasował się na 23 pozycji w klasyfikacji generalnej. W późniejszych latach Niemiec pojawiał się także w stawce Procar BMW M1, European Endurance Championship, FIA World Endurance Championship, IMSA Camel GTP Championship, All Japan Sports-Prototype Championship, World Sports-Prototype Championship, Supercup, Porsche 944 Turbo Cup, Interserie Div. 1, All Japan Sports Prototype Car Endurance Championship, 24-godzinnego wyścigu Le Mans, Sportscar World Championship, Deutsche Tourenwagen Meisterschaft oraz International Touring Car Championship.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Śmierć[ | edytuj kod]

  11 stycznia 2001 Niemiec popełnił samobójstwo w swoim domu w Atlancie, po miesiącach życia w depresji.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Louis Krages
 • Warto wiedzieć że... beta

  Brema (niem. Bremen) – miasto w północnych Niemczech, położone nad rzeką Wezerą (niem. Weser) w odległości ok. 60 km od jej ujścia do Morza Północnego. Brema jest miastem na prawach kraju związkowego Niemiec (patrz: "Wolne Hanzeatyckie Miasto Brema"), któremu podlega oprócz samego miasta Brema, leżące około 60 km na północ Bremerhaven.
  Atlanta – stolica i jednocześnie najbardziej zaludnione miasto amerykańskiego stanu Georgia, z populacją liczącą ok. 420 tysięcy mieszkańców (2010). Atlanta stanowi kulturalne i ekonomiczne centrum obszaru metropolitalnego Atlanta, zamieszkiwanego przez ponad 5 milionów osób, a także najważniejszy komponent rozrastającego się megapolis, znanego jako Piedmont Atlantic Megaregion.
  World Sportscar Championship – światowa seria wyścigowa samochodów sportowych organizowana przez FIA w latach 1953-1992. Seria ta była znana na całym świecie i uchodziła, obok Formuły 1, za jedną z dwóch najważniejszych serii wyścigowych. Były tu zaangażowane największe firmy motoryzacyjne na świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.