• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lou Reed  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  BBC Radio 6 Music – brytyjska stacja radiowa należąca do nadawcy publicznego (BBC) i dostępna wyłącznie w naziemnym przekazie cyfrowym oraz drogą internetową. Powstała 11 marca 2002. W chwili startu była pierwszym od 32 lat nowo uruchomionym ogólnokrajowym kanałem radiowym BBC. Do kwietnia 2011 działała jako BBC 6 Music, później do nazwy dodano słowo "Radio", co miało podkreślać przynależność kanału do rodziny BBC Radio.Legendary Hearts – dwunasty album Lou Reeda wydany w marcu 1983 przez wytwórnię RCA Records. Nagrań dokonano w 1982 w nowojorskim studiu RCA.

  Lou Reed, właśc. Lewis Allan Reed (ur. 2 marca 1942 roku w Nowym Jorku na Brooklynie, zm. 27 października 2013 w Amagansett) – amerykański wokalista rockowy, gitarzysta, autor tekstów oraz kompozytor żydowskiego pochodzenia.

  Spis treści

 • 1 Życiorys
 • 2 Dyskografia
 • 3 Przypisy
 • 4 Linki zewnętrzne
 • The Bells – dziewiąty album Lou Reeda wydany w kwietniu 1979 przez wytwórnię Arista Records. Nagrań dokonano w Delta Studios w Wilster (Niemcy).Transgender – z łac. trans (poza, poprzez, po drugiej stronie) oraz ang. gender (płeć) – ogólny termin przypisywany całej różnorodności jednostek, zachowań i grup, wykazujących tendencje do odbiegania od roli płciowej człowieka, przydzielonej zwykle (choć nie zawsze fizjonomicznie, jednak zawsze genetycznie) przy urodzeniu, a także od przypisywanych jej tradycyjnych ról społecznych.


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  The Sunday Times – brytyjski tygodnik o profilu społeczno-politycznym ukazujący się w niedziele, wydawany przez News UK (część News Corp), siostrzana gazeta dziennika The Times.
  Growing Up in Public – dziesiąty album Lou Reeda wydany w kwietniu 1980 przez wytwórnię Arista Records. Nagrań dokonano w AIR Studios na wyspie Montserrat.
  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.
  New York – piętnasty album Lou Reeda wydany 10 stycznia 1989 przez wytwórnię Sire Records. Nagrań dokonano między majam, a październikiem 1988 w Media Sound i Studio B (Nowy Jork).
  Coney Island Baby – szósty album Lou Reeda wydany w grudniu 1975. Nagrań dokonano pomiędzy 18, a 28 października 1975 w nowojorskim Mediasound Studios. Do reedycji CD w 2006 dołączono sześć utworów bonusowych.
  New Sensations – trzynasty album Lou Reeda wydany w kwietniu 1984 przez wytwórnię RCA Records. Nagrań dokonano w nowojorskim Skyline Studios.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.