• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lot 001

  Przeczytaj także...
  Wojciech Karol Malajkat (ur. 16 stycznia 1963 w Mrągowie) – polski aktor teatralny i filmowy oraz reżyser. Pedagog (na stanowisku profesora) w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Posiada tytuł profesora sztuki teatralnej.Wizja Jeden (wcześniej Wizja 1) – polska stacja telewizyjna. Rozpoczęła działalność 1 kwietnia 1998 roku. Kanał był dostępny na platformie cyfrowej Wizja TV oraz w niektórych sieciach kablowych, był wzorowany na brytyjskim kanale Sky One i miał charakter ogólny.
  Pierwszy oficer (ang. first officer, w skrócie FO lub F/O) – drugi pod względem rangi pilot statku powietrznego (w stosunku do kapitana, tj. pilota-dowódcy, który ma prawną władzę nad statkiem powietrznym). W razie niezdolności kapitana do wykonywania swoich czynności, pierwszy oficer przejmuje władzę nad maszyną.

  Lot 001 – serial komediowy emitowany od 10 marca 1999 w stacji Wizja Jeden. Zdjęcia do sitcomu rozpoczęły się 15 grudnia 1998. Od 30 października 1999 do 19 grudnia 1999 był powtarzany w TVN, który był emitowany w soboty i niedziele o godz. 18:30.

  Kapitan - pilot będący dowódcą statku powietrznego, ostatecznie odpowiedzialny za działania podejmowane przez załogę na pokładzie samolotu oraz za bezpieczeństwo wszystkich pasażerów i pozostałych członków załogi. Zgodnie z prawem odpowiada za wszystkie przypadki naruszenia prawa podczas lotu. Posiada uprawnienia, zgodne z przepisami kraju, wydającego licencję, na dowodzenie ściśle sprecyzowanym typem statku powietrznego, podczas określonych lotów.Stewardesa, steward (po polsku - konwojent pokładu samolotu) – osoba pracująca w samolotach i na statkach. Obsługa pasażerów jest jedynie drobnym elementem pracy stewardes, jednak z uwagi na to, iż jest to element najbardziej widoczny, zawód ten jest kojarzony bardziej z serwisem pokładowym niż z kwestią bezpieczeństwa i obsługi samolotu.

  Treść[ | edytuj kod]

  Serial przedstawia losy barmana – Leona, któremu ojciec w testamencie zostawił sporą sumę pieniędzy, ale zaznaczył, że pieniądze mogą być wydane jedynie na cele lotnicze. Leon kupił niezbyt dobry samolot, zatrudnił załogę i uruchomił własną linię lotniczą o nazwie „Ikar”. Kolejne odcinki przedstawiają działalność „Ikara”.

  Anna Przybylska (ur. 26 grudnia 1978 w Gdyni) – polska aktorka oraz fotomodelka. Pierwsza polska aktorka, która została międzynarodową twarzą kosmetyków marki Astor.TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.

  Obsada[ | edytuj kod]

 • Piotr Fronczewskikapitan
 • Wojciech Malajkat – barman Leon, właściciel samolotu
 • Jan Jankowskipierwszy oficer
 • Małgorzata Biniek – stewardesa Gosia
 • Anna Przybylska – Julia
 • Piotr Fronczewski (ur. 8 czerwca 1946 w Łodzi) – polski aktor teatralny, radiowy i filmowy, piosenkarz, satyryk. Absolwent, reżyser i profesor nauk teatralnych PWST w Warszawie. Ojciec Magdaleny Fronczewskiej.Sitcom (ang. situation comedy) – rodzaj serialu komediowego, w którym dominuje tzw. humor sytuacyjny. Akcja sitcomu rozgrywa się przez większość czasu w jednym pomieszczeniu. Rodzaj tej sztuki filmowej zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych. Nazwa sitcom pochodzi od angielskiego wyrażenia situation comedy i oznacza komedię sytuacyjną.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.686 sek.