• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Los Cristianos  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Teneryfa (hiszp. Tenerife) – należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim, u północno-zachodnich wybrzeży Afryki, zaliczana do Makaronezji. Jest największą i najludniejszą wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich i najludniejszą wyspą hiszpańską. Teneryfa, choć geograficznie leży w północnej Afryce, jest integralną częścią Hiszpanii i Unii Europejskiej. Obowiązującą na wyspie walutą jest Euro, a językiem urzędowym język hiszpański. Z mieszkańcami można się też porozumiewać w językach angielskim i niemieckim, w tych językach są też niektóre tablice informacyjne.Wyspy Kanaryjskie (hiszp. Islas Canarias, oficjalna nazwa jednostki administracyjnej Comunidad Autónoma de Canarias) – archipelag górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego położonych na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od wybrzeży Afryki, zaliczanych do Makaronezji . Wyspy te należą do Hiszpanii i tworzą dwie prowincje: Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas de Gran Canaria.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}
  Położenie na mapie Teneryfy

  Los Cristianos – miejscowość turystyczna położona na południu Teneryfy (Wyspy Kanaryjskie). Znajduje się w ścisłej strefie turystycznej posiadającej własny port. Liczy sobie 19 039 mieszkańców według źródeł Kanaryjskiego Urzędu Statystycznego (dane z 1 stycznia 2009). Los Cristianos znajduje się w gminie Arona i położone jest pomiędzy chronionymi obszarami przyrodniczymi, takimi jak Góra Chayofita i Góra Guaza oraz otwiera się na morze przez zatokę Los Cristianos. Dzięki bliskości innej strefy turystycznej, Playa de las Américas, Los Cristianos doświadczyło silnej ekspansji urbanistycznej wokół swojego portu i plaży, który rozpoczął się w latach 70. XX wieku i trwa do dzisiaj. Dysponuje dwoma plażami o złotych piaskach, licznymi barami i restauracjami oraz dużą ofertą zakwaterowania, którą tworzą apartamenty i hotele wszystkich kategoriach.

  Naturyzm lub nudyzm – praktykowanie wspólnej nagości w miejscach specjalnie wydzielonych albo odosobnionych mające na celu zbliżenie się do życia bliższego naturze. Naturyści wypoczywają nago w warunkach, w których ubiór nie spełnia pozytywnej funkcji i przeszkadza, a więc podczas plażowania, kąpieli, korzystania z sauny i łaźni. Naturyzm ma stanowić wyraz szacunku wobec samego siebie, swojego ciała, innych ludzi i całej przyrody. Naturyści deklarują swoje proekologiczne zachowania. Zdaniem krytyków, naturyzm jest wyrazem odcięcia się od konserwatywnego spojrzenia na świat, nakładającego na ludzi normy w zakresie stroju, sposobu bycia, stosunku do nagości. Według nich naturyzm ustanawia swoje wartości dla tych podstawowych form zachowań społecznych.
  Los Cristianos.jpg

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Port Los Cristianos
 • 3 Plaże
 • 4 Transport
 • 5 Bibliografia


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.