• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Loreto - metro w Mediolanie

  Przeczytaj także...
  Linia M1 – pierwsza zbudowana linia metra w Mediolanie. Prace rozpoczęto w 1957 roku, a pierwszą część linia M1 otwarto w 1964 między Sesto Marelli i stacją Lotto. Jest również nazywaną linią czerwoną, lub Linea Rossa w języku włoskim, jak jest wizualnie oznaczona. Log metra przejeło kolor czerwony od linii M1 jako swój symbol.Pasteur – stacja metra w Mediolanie, na linii M1. Znajduje się na viale Monza, w okolicy via Louis Pasteur, w Mediolanie i zlokalizowana jest pomiędzy stacjami Rovereto a Loreto. Została otwarta w 1964.
  Caiazzo – stacja metra w Mediolanie, na linii M2. Znajduje się na piazza Caiazzo, w Mediolanie i zlokalizowana jest pomiędzy stacjami Loreto, a Centrale. Została otwarta w 1969.

  Loreto – stacja przesiadkowa mediolańskiego metra między liniami M1 oraz M2. Znajduje się na piazzale Loreto w Mediolanie. Stacja M1 zlokalizowana jest pomiędzy przystankami Pasteur i Lima, natomiast stacja M2 między przystankami Piola oraz Caiazzo. Starszą część otwarto w 1964 roku, nowszą - w 1969 roku.

  Piola – stacja metra w Mediolanie, na linii M2. Znajduje się w dzielnicy Lambrate, w Mediolanie i zlokalizowana jest pomiędzy stacjami Lambrate, a Loreto. Została otwarta w 1969.Mediolan (wł. Milano, łac. Mediolanum, lomb. Milan lub Milà) – miasto i gmina w północnych Włoszech, stolica prowincji Mediolan i regionu Lombardia. Położone na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej pomiędzy rzekami Ticino, Adda, Po i Alpami. Mediolan położony jest na wysokości 122 m n.p.m. Drugie co do wielkości po Rzymie miasto Włoch. Według danych na koniec 2005 roku gminę zamieszkuje 1 308 735 osób, 7191 os./km². Zajmuje powierzchnię 182 km².

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • MSR Milano (wł.). [dostęp 28 kwietnia 2010].
 • Lima – stacja metra w Mediolanie, na linii M1. Znajduje się na piazza Lima, w Mediolanie i zlokalizowana jest pomiędzy stacjami Loreto a Porta Venezia. Została otwarta w 1964.Metro w Mediolanie – system podziemnej kolei miejskiej zlokalizowany w Mediolanie, składające się z 4 linii o łącznej długości 92 kilometrów. Jest najobszerniejszym metrem we Włoszech.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.005 sek.