• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lorenzo Dow Baker

  Przeczytaj także...
  Jersey City – miasto w USA, w stanie New Jersey (siedziba hrabstwa Hudson), na półwyspie między ujściami rzek Hudson i Hackensack do Oceanu Atlantyckiego. Według spisu ludności z roku 2010, w Jersey City mieszka 247 597 mieszkańców.Jamajka (ang. Jamaica) – wyspa i państwo na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli, położone na południe od Kuby i na zachód od Haiti.
  United Fruit Company (1899-1970) – amerykańska korporacja działająca na rynku handlu owocami tropikalnymi (głównie bananami i ananasami). Wywodzi się z niej działająca do dziś firma Chiquita Brands International.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}
  Lorenzo Dow Baker

  Lorenzo Dow Baker - amerykański żeglarz, kapitan i biznesmen, który w 1870 dokonał pierwszej odnotowanej transakcji sprzedaży bananów, sprzedając 160 pęków bananów z Jamajki w Jersey City. Wraz z Andrew Prestonem przyczynił się do powstania Boston Fruit Company, firmy, z której korzenie wywodziła United Fruit Company, obecnie Chiquita Brands International.

  Chiquita Brands International Inc. - amerykański producent i dystrybutor bananów oraz innych towarów rolnych z siedzibą w Charlotte w Karolinie Północnej. Firma używa różnych nazw marek, w tym flagowych Chiquita oraz Fresh Express. Firma jest przodującym dystrybutorem bananów w Stanach Zjednoczonych.

  Przypisy

  1. Dan Koeppel: Banana: The Fate of the Fruit that Changed the World. Nowy Jork: Hudson Street Press, 2008. ISBN 978-1-1012-1391-9.
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.