• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Longlevens

  Przeczytaj także...
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Gloucester – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), ośrodek administracyjny hrabstwa Gloucestershire. Miasto sytuowane w dolinie rzeki Severn około 180 km na zachód od Londynu, port nad rzeką Severn, połączony kanałem żeglownym Gloucester-Sharpnes (długość 26 km) z jej estuarium. Około 123 tys. mieszkańców (2001 r.).
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Longlevens – dzielnica w Gloucester, w Anglii, w Gloucestershire, w dystrykcie Gloucester. Leży 2,8 km od centrum miasta Gloucester i 152,7 km od Londynu. W 2011 roku dzielnica liczyła 9532 mieszkańców.

  Gloucestershire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone nad estuarium rzeki Severn, przy granicy z Walią.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Longlevens (ang.). Ordnance Survey linked data. [dostęp 2016-09-04].
  2. Distance from LONGLEVENS [SO850200] (ang.). GENUKI. [dostęp 2016-09-04].
  3. Area: Longlevens (Ward) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-09-04].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.941 sek.