• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Longbridge

  Przeczytaj także...
  Birmingham – miasto (city) i dystrykt metropolitalny w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie metropolitalnym West Midlands.West Midlands – hrabstwo ceremonialne i metropolitalne w środkowo-zachodniej Anglii, w regionie West Midlands, obejmujące aglomerację miasta Birmingham.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  Longbridge – dzielnica miasta Birmingham, w Anglii, w West Midlands, w dystrykcie Birmingham. Leży 10,7 km od centrum miasta Birmingham i 162,5 km od Londynu. W 2011 roku dzielnica liczyła 25 410 mieszkańców.

  City of Birmingham – dystrykt metropolitalny (unitary authority) w hrabstwie West Midlands w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 1073 045 mieszkańców.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Longbridge (ang.). Ordnance Survey linked data. [dostęp 2016-08-04].
  2. Distance from LONGBRIDGE [SP018774] (ang.). GENUKI. [dostęp 2016-08-04].
  3. Area: Longbridge (Ward) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-08-04].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.