• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • London Borough of Sutton  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  James Simon Wallis Hunt (ur. 29 sierpnia 1947 w Belmont, zm. 15 czerwca 1993 w Wimbledonie) – brytyjski kierowca wyścigowy i komentator telewizyjny. W 1976 roku został Mistrzem Świata Formuły 1.Southern – brytyjski przewoźnik kolejowy, posiadający koncesję na obsługę tras podmiejskich i regionalnych w południowej Anglii. Pierwszy okres koncesyjny rozpoczął się w październiku 2000 i trwał do roku 2009, po czym firma uzyskała jego przedłużenie do lipca 2015. Firma zarejestrowana jest pod nazwą New Southern Railway Ltd. W latach 2000-2004 działała pod marką South Central, a od 2004 jako Southern. Jej udziałowcami, za pośrednictwem swojej spółki Govia, są brytyjska Go-Ahead Group i francuski Keolis. 22 czerwca 2008 firma przejęła obsługę linii łączącej lotnisko Gatwick z centrum Londynu. Trasa ta jest sygnowana marką Gatwick Express.
  Honeywood Museum
  Carew Manor
  Kościół St. Mary's

  London Borough of Sutton – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego południowej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Sutton (ang. Sutton Council).

  Historia[ | edytuj kod]

  Gminę utworzono w 1965 roku na podstawie ustawy London Government Act 1963 z obszarów Sutton and Cheam (ang. Municipal Borough of Sutton and Cheam) utworzonego w 1934 roku, Beddington and Wallington (ang. Municipal Borough of Beddington and Wallington) utworzonego w 1937 roku oraz Carshalton (ang. Carshalton Urban District) utworzonego w 1894 roku.

  Peter David Manley (ur. 7 marca 1962 w Cheam, Surrey, Anglia) - angielski darter, obecnie zrzeszony w Professional Darts Corporation. Jego przydomek to One Dart, zawodnik znany z tego, że często trafia podwójną liczbę punktów w pierwszym rzucie. Zawodnik często wspominany za ekscesy i długotrwałą rywalizację o prym na darterskich salonach z Philem Taylorem. Manley odmówił Taylorowi podania ręki po przegranym 7-0 finale PDC World Darts Championship w 2002. Manley dotarł jeszcze dwukrotnie do finału tego turnieju, za każdym razem przegrywając z Taylorem (6-2 w 1999 i 7-0 w 2006). Zwyciężył w 2003 Las Vegas Desert Classic, wygrywając w finale z Johnem Partem 16-12. Manley był prezesem Professional Dart Players Association, funkcję tę pełnił przez 6 lat.Phyllis Evelyn King, z domu Mudford (ur. 23 sierpnia 1905 w Wallington, zm. 27 stycznia 2006), tenisistka brytyjska, mistrzyni Wimbledonu w deblu.

  Geografia[ | edytuj kod]

  Gmina Sutton ma powierzchnię 43,85 km, graniczy od północny z Merton, od zachodu z Kingston upon Thames, od wschodu z Croydon, zaś od południa kolejno z dystryktami Epsom and Ewell i Reigate and Banstead w hrabstwie Surrey.

  W skład gminy Sutton wchodzą następujące obszary:

  Gmina dzieli się na 18 okręgów wyborczych które nie pokrywają się dokładnie z podziałem na obszary, zaś mieszczą się w dwóch rejonach tzw. borough constituencies – Carshalton and Wallington i Sutton and Cheam.

  London Borough of Merton – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego południowej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Merton (ang. Merton Council). Na terenie gminy rozgrywany jest najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie Championships, Wimbledon.Wielki Londyn (ang. Greater London) – region administracyjny w południowo-wschodniej Anglii obejmujący miasto Londyn. Region zajmuje powierzchnię 1579 km² i liczy około 8 173 900 mieszkańców. Rozciągłość południkowa Wielkiego Londynu wynosi 46 km, a równoleżnikowa 58 km, co czyni go jednym z największych obszarowo miast świata.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.
  Quentin Crisp, właściwie Denis Charles Pratt (ur. 25 grudnia 1908 w Sutton, zm. 21 listopada 1999 w Manchesterze) – angielski pisarz i aktor.
  Neil Sullivan (ur. 24 lutego 1970 roku w Sutton) – szkocki piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Obecnie gra w Doncaster Rovers.
  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.
  Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.
  Jeff Beck (ur. 24 czerwca 1944 w Wallington w Anglii) – brytyjski gitarzysta rockowy związany z takimi gatunkami i stylami muzycznymi jak rock psychodeliczny, hard rock, heavy metal, jazz-rock, blues rock.
  Anthony Edward Barton (ur. 8 kwietnia 1937, zm. 20 sierpnia 1993) był angielskim piłkarzem i trenerem. Jego największym sukcesem było zdobycie wraz z Aston Villą Pucharu Europy w 1982 roku. Zespół ten objął zaledwie trzy miesiące przed finałem. Zmarł 20 sierpnia 1993 roku w wieku 56 lat na atak serca.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.