• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • London Borough of Redbridge  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Lillie Louise Fontanne (urodzona 6 grudnia 1887 roku w Woodford, zmarła 30 lipca 1983 roku w Genesee Depot) − brytyjska aktorka, nominowana do Oscara za rolę w filmie The Guardsman.Maggie Smith, właśc. Dame Margaret Natalie Smith Cross (ur. 28 grudnia 1934 w Ilford, Essex) − brytyjska aktorka filmowa i teatralna. W swojej karierze otrzymała wiele nagród i zaszczytów m.in. Order Imperium Brytyjskiego w 1970 roku, co daje jej prawo używania tytułu Dame. Znana jest ze swoich charakterystycznych ról kostiumowych.
  Ilford High Road
  Ilford Central Library/Redbridge Museum

  London Borough of Redbridge – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego północno-wschodniej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Redbridge (ang. Redbridge Council).

  Grange Hill – stacja londyńskiego metra położona na trasie Central Line pomiędzy stacjami Gants Hill a Barkingside. Znajduje się w Chigwell w dystrykcie Epping Forest, w czwartej strefie biletowej.Woodford – stacja londyńskiego metra położona w dzielnicy Woodford w gminie London Borough of Redbridge, w czwartej strefie biletowej. Znajduje się na trasie Central Line - pomiędzy stacjami South Woodford i Buckhurst Hill jadąc w kierunku Epping, natomiast w odgałęzieniu Woodford jest stacją końcową, poprzedzoną Roding Valley. W 2010 roku stacja obsłużyła 4,450 miliona pasażerów.

  Historia[ | edytuj kod]

  Gminę utworzono w 1965 roku na podstawie ustawy London Government Act 1963 z obszarów Ilford (ang. Municipal Borough of Ilford) utworzonego w 1926 roku, Wanstead and Woodford (ang. Municipal Borough of Wanstead and Woodford) utworzonego w 1937 roku i północnej części Dagenham (ang. Municipal Borough of Dagenham) utworzonego w 1938 oraz południowej części Chigwell (ang. Chigwell Urban District) utworzonego w 1933 roku, które należały do hrabstwa Essex. Nazwa Redbridge pochodzi od mostu przez rzekę Roding, zbudowanego z czerwonej cegły (został rozebrany w 1921 roku).

  Barkingside – stacja londyńskiego metra położona na trasie Central Line pomiędzy stacjami Newbury Park a Fairlop. Znajduje się w dzielnicy Barkingside w gminie London Borough of Redbridge, w czwartej strefie biletowej. Stacja została otwarta w 1903 roku i początkowo obsługiwała linie kolejowe Great Eastern Railway, pierwsze pociągi metra Central Line rozpoczęły obsługę stacji 14 grudnia 1947 W 2010 roku obsłużyła 1,080 miliona pasażerów.Wielki Londyn (ang. Greater London) – region administracyjny w południowo-wschodniej Anglii obejmujący miasto Londyn. Region zajmuje powierzchnię 1579 km² i liczy około 8 173 900 mieszkańców. Rozciągłość południkowa Wielkiego Londynu wynosi 46 km, a równoleżnikowa 58 km, co czyni go jednym z największych obszarowo miast świata.

  Geografia[ | edytuj kod]

  Gmina Redbridge ma powierzchnię 56,41 km, graniczy od wschodu z Havering, od zachodu z Waltham Forest, od południa z Barking and Dagenham i Newham, zaś od północy z dystryktem Epping Forest w hrabstwie Essex. Redbridge jest określana jako gmina podmiejska, dobra do zamieszkania, z przewagą zieleni. W obrębie gminy znajduje się 13 obszarów chronionych, około 500 hektarów lasu oraz około 250 hektarów parków i terenów zielonych.

  Ian Holm, właśc. sir Ian Holm Cuthbert (ur. 12 września 1931 w Goodmayes, zm. 19 czerwca 2020 w Londynie) – brytyjski aktor filmowy i teatralny. Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.

  W skład gminy Redbridge wchodzą następujące obszary:

  Gmina dzieli się na 21 okręgów wyborczych które nie pokrywają się dokładnie z podziałem na obszary, zaś mieszczą się w czterech rejonach tzw. borough constituencies – Chingford and Woodford Green, Leyton and Wanstead, Ilford North i Ilford South.

  Fairlop – stacja londyńskiego metra położona w zachodniej części miasta, na trasie Central Line pomiędzy stacjami Barkingside a Hainault. Znajduje się w dzielnicy Fairlop w gminie London Borough of Redbridge, w czwartej strefie biletowej.Paul Emerson Carlyle Ince (ur. 21 października 1967 w Ilford) – były angielski piłkarz i występujący na pozycji pomocnika, później trener.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.
  London Borough of Barking and Dagenham – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego wschodniej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Barking and Dagenham (ang. Barking and Dagenham Council).
  Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.
  John Carmel Heenan (26 stycznia 1905 w Ilford, diecezja Brentwood - 7 listopada 1975 w Londynie), angielski duchowny katolicki, arcybiskup Liverpoolu i Westminster, kardynał.
  Jessie J właściwie Jessica Ellen Cornish (ur. 27 marca 1988 w Londynie) – brytyjska piosenkarka. Obecnie związana z wytwórnią Lava Records i Universal Republic Records.
  Sean Martin Michael Maguire (ur. 18 kwietnia 1976 w Ilford, w hrabstwie niemetropolitarnym Essex, w Anglii) – brytyjski aktor i piosenkarz, który zdobył sławę w 1988 roku, kiedy w wieku 11 lat podjął się roli „Tegsa” Ratcliffe’a w serialu BBC Grange Hill, w którym pozostał do 1992 roku. Przez krótki czas grał postać Aidana Brosnana w serialu BBC EastEnders (1993–1994).
  Vincent Clarke, właśc. Vincent John Martin (ur. 3 lipca 1960 w Woodford w Wielkiej Brytanii) – muzyk angielski, załozyciel zespołu Depeche Mode. Grał na instrumentach klawiszowych, komponował oraz pisał teksty do pierwszej płyty zespołu, Speak & Spell.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.