• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • London Borough of Hillingdon  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  South Ruislip – stacja londyńskiego metra położona na trasie Central Line, a także kolejowa, obsługiwana przez przewoźnika Chiltern Railways na trasie z Londynu do Birmingham. Stacja mieści się w piątej strefie biletowej, w dzielnicy South Ruislip, w zachodniej części miasta.Heathrow Express - brytyjski przewoźnik kolejowy obsługujący linię łączącą lotnisko Heathrow z dworcem Paddington w Londynie. Firma działa od 1998, zaś jej właścicielem jest spółka BAA, do której należy również m.in. samo lotnisko. Flota przewoźnika składa się z 14 składów typu British Rail Class 332.
  Manor Farm House Ruislip
  Compass Theatre
  Swakeleys House

  London Borough of Hillingdon – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego zachodniej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Hillingdon (ang. Hillingdon Council).

  Piccadilly line – jedna z linii metra w Londynie, oznaczana kolorem ciemnoniebieskim. Istnieje od 1906 roku. Obecnie liczy 53 stacje (w tym 25 podziemnych), zaś łączna długość jej trasy wynosi 71 kilometrów. Korzysta z niej ok. 176 milionów pasażerów rocznie.Wielki Londyn (ang. Greater London) – region administracyjny w południowo-wschodniej Anglii obejmujący miasto Londyn. Region zajmuje powierzchnię 1579 km² i liczy około 8 173 900 mieszkańców. Rozciągłość południkowa Wielkiego Londynu wynosi 46 km, a równoleżnikowa 58 km, co czyni go jednym z największych obszarowo miast świata.

  Historia[ | edytuj kod]

  Gminę utworzono w 1965 roku na podstawie ustawy London Government Act 1963 z obszarów Hayes and Harlington (ang. Hayes and Harlington Urban District) i Ruislip-Northwood (ang. Ruislip-Northwood Urban District) utworzonych w 1904 roku oraz Yiewsley and West Drayton (ang. Yiewsley and West Drayton Urban District) utworzonego w 1911 roku i Uxbridge (ang. Municipal Borough of Uxbridge) utworzonego w 1955 roku. Na terenie gminy znajdowała się w jej początkowym okresie działania wytwórnia lotnicza Fairey Aviation Co. Ltd założona w 1915 roku, która po przejęciach i podziałach obecnie funkcjonuje m.in. jako Williams Fairey Engineering Ltd. (WFEL) i Spectris plc.

  NASA (National Aeronautics and Space Administration) (pl. Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) – agencja rządu Stanów Zjednoczonych odpowiedzialna za narodowy program lotów kosmicznych, ustanowiona 29 lipca 1958 r. na mocy National Aeronautics and Space Act, zastępując poprzednika – National Advisory Committee for Aeronautics. Jest wydziałem Departamentu Obrony USA i jest mu bezpośrednio podległa.Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.

  Geografia[ | edytuj kod]

  Gmina Hillingdon ma powierzchnię 115,70 km, graniczy od wschodu z Harrow, Ealing i Hounslow, od południa z dystryktem Spelthorne w hrabstwie Surrey, od zachodu ze Slough w hrabstwie Berkshire oraz z dystryktem South Bucks w hrabstwie Buckinghamshire, zaś od północy z dystryktem Three Rivers w hrabstwie Hertfordshire.

  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.Berkshire – hrabstwo ceremonialne w południowej Anglii, w regionie South East England, położone na zachód od Londynu, w dolinie Tamizy i rzeki Kennet, uznawane za jedno z tzw. Home Counties. Do 1998 roku Berkshire pełniło funkcję administracyjną jako hrabstwo niemetropolitalne.

  W skład gminy Hillingdon wchodzą następujące obszary:

  Gmina dzieli się na 22 okręgi wyborcze które nie pokrywają się dokładnie z podziałem na obszary, zaś mieszczą się w trzech rejonach tzw. borough constituencies – Hayes and Harlington, Ruislip, Northwood and Pinner i Uxbridge and South Ruislip.

  Heathrow Connect - brytyjski przewoźnik kolejowy, będący jednym z dwóch operatorów połączenia między lotniskiem Heathrow a centrum Londynu. O ile pociągi Heathrow Express nie zatrzymują się między dworcem Paddington a lotniskiem, o tyle składy Heathrow Connect stają na kilku stacjach. Udziałowcami firmy są grupa FirstGroup (za pośrednictwem należącego do siebie przewoźnika First Great Western) oraz operator lotniska, firma BAA (za pośrednictwem swojego kolejowego skrzydła Heathrow Express). Pierwszym dniem przewozów był 12 czerwca 2005. Tabor Heathrow Connect składa się z zaledwie 5 pociągów i są to wyłącznie składy typu British Rail Class 360.Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Polish War Memorial – pomnik usytuowany w Londynie, wzniesiony by uczcić pamięć lotników polskich pomagających aliantom podczas II wojny światowej. Wzniesiony z inicjatywy polskiego stowarzyszenia Polish Air Force Association, a odsłonięty w 1948 r. koło bazy RAF Northolt.
  Port lotniczy Londyn-Heathrow (ang.: London Heathrow Airport, kod IATA: LHR, kod ICAO: EGLL) – port lotniczy na zachodnim skraju Londynu, położony 24 km od centrum miasta, będący największym lotniskiem Europy. Port lotniczy Heathrow w 2012 obsłużył dokładnie 70 037 417 pasażerów, co uplasowało go na trzecim miejscu na świecie pod względem ruchu pasażerskiego, po portach lotniczych Chicago-O’Hare i Atlanta – Hartsfield-Jackson.
  London Borough of Hounslow – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego zachodniej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Hounslow (ang. Hounslow Council). Jej centrum stanowi Hounslow, które powstało w XIII wieku.
  Metropolitan Line – jedna z linii metra w Londynie, oznaczana kolorem magenta. Jest najstarszą z linii podziemnej kolejki w Londynie i zarazem na świecie. Otwarcie jej pierwszego odcinka nastąpiło 10 stycznia 1863 (pod nazwą Metropolitan Railway). Obecnie liczy 34 stacje (w tym tylko 9 pod ziemią), zaś łączna długość jej trasy wynosi 66,7 km (w tym tylko 9,7 km pod ziemią).
  Penny Rimbaud, właściwe nazwisko: Jeremy John Ratter (ur. 8 czerwca 1943 w Northwood, Middlesex, w Anglii) – perkusista, poeta, pisarz, członek grupy artystycznej EXIT, oraz współzałożyciel prekursorskiego zespołu anarcho-punkowego Crass.
  Andrew C. G. "Andy" Serkis (ur. 20 kwietnia 1964 w Londynie) – brytyjski aktor, znany głównie z roli Golluma z trylogii filmowej Władca Pierścieni i Hobbita .
  Jane Seymour, właśc. Joyce Penelope Wilhelmina Frankenberg (ur. 15 lutego 1951 na przedmieściu Londynu (Hayes, Hillingdon) - brytyjska aktorka.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.