• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • London Borough of Havering  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Cliff Williams (ur. 14 grudnia 1949 w Romford koło Londynu) – muzyk brytyjski, znany przede wszystkim z występów w zespole AC/DC, którego był członkiem w latach 1977-2016.Wielki Londyn (ang. Greater London) – region administracyjny w południowo-wschodniej Anglii obejmujący miasto Londyn. Region zajmuje powierzchnię 1579 km² i liczy około 8 173 900 mieszkańców. Rozciągłość południkowa Wielkiego Londynu wynosi 46 km, a równoleżnikowa 58 km, co czyni go jednym z największych obszarowo miast świata.
  Queens Theatre Hornchurch
  Upminster Windmill
  Langtons House

  London Borough of Havering – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego wschodniej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Havering (ang. Havering Council).

  Historia[ | edytuj kod]

  Gminę utworzono w 1965 na podstawie ustawy London Government Act 1963 z obszarów Romford (ang. Municipal Borough of Romford) utworzonego w 1937 roku oraz Hornchurch (ang. Hornchurch Urban District) utworzonego w 1926 roku, które należały do hrabstwa Essex.

  Charty – grupa ras psa. Charakterystyczna dla psów z tej grupy jest aerodynamiczna budowa ciała, umożliwiająca osiąganie dużej prędkości w pogoni za zwierzyną. Podczas pogoni psy te kierują się wzrokiem, a nie węchem. Jest to jeden z najstarszych typów psa. Charty są użytkowane do polowań, jako psy ozdobne oraz wyścigowe. Pod względem użytkowym zaliczane są do psów myśliwskich – gończych, ale organizacje kynologiczne klasyfikują je w odrębnej grupie.Underworld – brytyjski zespół tworzący elektroniczną muzykę taneczną, działający – z przerwami – od połowy lat 80.

  Geografia[ | edytuj kod]

  Gmina Havering ma powierzchnię 112,27 km, graniczy od zachodu z Redbridge i Barking and Dagenham, od południa przez Tamizę z Bexley, zaś od północy i wschodu kolejno z dystryktami Epping Forest, Brentwood i Thurrock w hrabstwie Essex. Dzielnica charakteryzuje się głównie rozwojem podmiejskim z dużymi obszarami chronionej otwartej przestrzeni.

  Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.

  W skład gminy Havering wchodzą następujące obszary:

  Gmina dzieli się na 18 okręgów wyborczych które nie pokrywają się dokładnie z podziałem na obszary, zaś mieszczą się w trzech rejonach tzw. borough constituencies – Romford, Hornchurch and Upminster i Dagenham and Rainham.

  London Borough of Barking and Dagenham – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego wschodniej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Barking and Dagenham (ang. Barking and Dagenham Council).Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  London Borough of Redbridge – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego północno-wschodniej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Redbridge (ang. Redbridge Council).
  Imogen Heap (ur. 9 grudnia 1977 w hrabstwie Essex) – angielska multiinstrumentalistka, piosenkarka, kompozytorka, muzyk, autorka tekstów, producent muzyczny. Tworzy i produkuje w gatunkach muzycznych ambient, rock alternatywny, indie rock, pop i electronica. Jest byłą członkinią i wokalistką zespołu muzycznego Frou Frou, jej wspólnego projektu muzycznego z Guyem Sigsworthem.
  Nicky Shorey (ur. 19 lutego 1981 w Londynie) – angielski piłkarz grający na pozycji obrońcy. Piłkarz West Bromwich Albion. Rozegrał dwa mecze w reprezentacji Anglii oraz 1 w kadrze B.
  Thurrock - dystrykt (borough) w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Essex, w dolnym biegu Tamizy, na wschód od Londynu. Około 145,7 tys. mieszkańców.
  Tony Parsons (ur. 6 listopada 1953 w Romford, Essex) - Brytyjski pisarz i dziennikarz. Początkowo dziennikarz muzyczny, pisał do New Musical Express. Później felietonista "The Daily Telegraph", obecnie felietonista "The Daily Mirror".
  John Paul Herbert (ur. 25 czerwca 1964 w Brentwood) – brytyjski kierowca wyścigowy. Zadebiutował w Formule 1 w 1989 podczas GP Brazylii w barwach zespołu Benetton. Przez całą swoją karierę wygrał 3 wyścigi Grand Prix. Zakończył starty w F1 po sezonie 2000.
  Londyn Zewnętrzny (ang. Outer London) to grupa dzielnic Londynu będąca częścią Wielkiego Londynu (ang. Greater London) otaczająca dzielnice Londynu Wewnętrznego (ang. Inner London).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.038 sek.