• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • London Borough of Ealing  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  North Acton – stacja londyńskiego metra położona na trasie Central Line pomiędzy stacjami East Acton a Hanger Lane lub West Acton (kierując się w stronę Ealing Broadway), będąca na granicy drugiej i trzeciej strefy biletowej. Znajduje się w północnej części dzielnicy Acton w gminie London Borough of Ealing. Wejście na stację znajduje się przy Victoria Road.Charlotte Reinagle Cooper, zamężna Sterry (ur. 22 września 1870 w Ealing, zm. 10 października 1966 w Helensburgh, Szkocja), tenisistka brytyjska, pięciokrotna zwyciężczyni Wimbledonu, mistrzyni olimpijska.
  Hoover Building
  świątynia Gurdwara Sri Guru Sigh Sabha
  Perceval House, Uxbridge Road

  London Borough of Ealing – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego zachodniej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Ealing (ang. Ealing Council). Od II wojny światowej na Ealing istnieje duża polska społeczność. Według spisu powszechnego z 2011 6% mieszkańców mówi po polsku i jest to największy udział procentowy w Wielkiej Brytanii. Gmina Ealing i stołeczna gmina Bielany nawiązały współpracę partnerską.

  Adam Faith (ur. 23 czerwca 1940 w Londynie, zm. 8 marca 2003 w Stoke-on-Trent), brytyjski piosenkarz, kompozytor, popularny w latach 60. Jego największym przebojem była piosenka "A Message To Martha".Bielany – dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta. Jest jedną z 18 dzielnic – jednostek pomocniczych m.st. Warszawy.

  Historia[ | edytuj kod]

  Gminę utworzono w 1965 roku na podstawie ustawy London Government Act 1963 z obszarów Ealing (ang. Municipal Borough of Ealing) utworzonego w 1901 roku, Southall (ang. Municipal Borough of Southall) utworzonego w 1936 roku i Acton (ang. Municipal Borough of Acton) utworzonego w 1921 roku .

  Powiat Steinfurt (niem. Kreis Steinfurt) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Münster. Stolicą powiatu jest miasto Steinfurt.Piccadilly line – jedna z linii metra w Londynie, oznaczana kolorem ciemnoniebieskim. Istnieje od 1906 roku. Obecnie liczy 53 stacje (w tym 25 podziemnych), zaś łączna długość jej trasy wynosi 71 kilometrów. Korzysta z niej ok. 176 milionów pasażerów rocznie.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Wielki Londyn (ang. Greater London) – region administracyjny w południowo-wschodniej Anglii obejmujący miasto Londyn. Region zajmuje powierzchnię 1579 km² i liczy około 8 173 900 mieszkańców. Rozciągłość południkowa Wielkiego Londynu wynosi 46 km, a równoleżnikowa 58 km, co czyni go jednym z największych obszarowo miast świata.
  Ealing Broadway – stacja w Londynie, w dzielnicy Ealing obsługująca metro londyńskie oraz pociągi przewoźników kolejowych. Stacja znajduje się w trzeciej strefie biletowej. Na stacji zatrzymują się pociągi First Great Western (który pełni też rolę przewoźnika zarządzającego stacją) i Heathrow Connect, które jadą następnie na Paddington. Jest to także ostatnia stacja metra linii District oraz Central (a dokładniej odgałęzień obu tych linii, czerpiących swą nazwę od tej właśnie stacji).
  Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.
  Paul Kidby (ur. 1964) – angielski malarz i grafik, twórca okładek do książek fantastycznych. Najbardziej znany z ilustracji do serii Świat Dysku Terry’ego Pratchetta. Czasem bywa mylony z poprzednim ilustratorem Świata Dysku, Joshem Kirbym, zmarłym w 2001.
  Rick Wakeman (ur. 18 maja 1949 roku w Perivale, Middlesex, Wielka Brytania) – wirtuoz pianista znany z występów z progresywnymi grupami The Strawbs i Yes oraz z owocnej kariery solowej. Rick Wakeman gra na całej gamie instrumentów klawiszowych od akustycznych fortepian, klawesyn i klawikord, przez instrumenty elektromechaniczne do elektronicznych. Długa kariera Ricka Wakemana obejmuje takie style i gatunki jak symfoniczny rock, art rock, new age, neo-klasyka, muzyka filmowa i rock chrześcijański.
  James Charles „Jim” Marshall OBE - (ur. 29 lipca 1923 w Londynie, zm. 5 kwietnia 2012 w Buckinghamshire) - angielski biznesmen i konstruktor, jeden z pionierów w dziedzinie konstrukcji wzmacniaczy gitarowych, założyciel firmy Marshall Amplification.
  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.