• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Logan Henderson

  Przeczytaj także...
  14 września jest 257. (w latach przestępnych 258.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 108 dni.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Raper, MC – muzyk wykonujący muzykę rap. Muzyka ta jest elementem kultury hip-hop. Pierwsi raperzy zaczęli pojawiać się już w latach siedemdziesiątych w Nowym Jorku, USA. Pionierem gatunku jest DJ pochodzący z Jamajki Clive Campbell znany też jako Kool Herc.

  Logan Philip Henderson (ur. 14 września 1989 w North Richland Hills w stanie Teksas) – amerykański aktor, tancerz, raper i piosenkarz.

  Sławę zdobył dzięki serialowi Big Time Rush. Grał również małą rolę w Friday Night Lights jako "Łobuz".

  Aktorstwo[ | edytuj kod]

  Henderson urodził się i wychowywał w stanie Teksas. Na poważnie zaczął myśleć o aktorstwie w wieku 18 lat, kiedy to opuścił Teksas. Przełom w jego karierze nastąpił, gdy otrzymał rolę w serialu Big Time Rush, gdzie gra Logana Mitchella, chłopaka który zawsze wyciąga przyjaciół z tarapatów.

  Big Time Rush w akcji (ang. Big Time Movie) – amerykański film komediowy z 2012 roku w reżyserii Savage’a Steve’a Hollanda, powstały na podstawie serialu Big Time Rush. Wyprodukowany przez Nickelodeon i Pacific Bay Entertainment. Big Time Rush zespół – amerykański serial komediowy emitowany przez kanał Nickelodeon, VIVA Polska Nickelodeon HD oraz TVP1.

  Muzyka[ | edytuj kod]

  W 2009 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Columbia Records. Po wypuszczeniu kilku singli, na rynku pojawiła się pierwsza płyta Big Time Rush. Współtworzył kilka piosenek na ich drugiej płycie. W 2013 razem z pozostałymi członkami zespołu wydał płytę 24/seven.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Filmografia[ | edytuj kod]

 • Friday Night Lights (2008) jako Łobuz
 • Big Time Rush (2009–2013) jako Logan Mitchell
 • Brain Surge (2011) jako on sam
 • How To Rock (2012) jako on sam
 • Big Time Rush w akcji (2012) jako Logan Mitchell
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Andrew Leahey: Big Time Rush Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-05-08].
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Taniec – forma sztuki performance, składająca się z celowo wybranych sekwencji ludzkiego ruchu. Ruch ten ma wartość estetyczną i symboliczną, i jest uznawany jako taniec przez wykonawców i obserwatorów w danej kulturze. Taniec może być podzielone i opisany ze względu na rodzaj choreografii, rodzaj ruchów lub historyczne pochodzenie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Friday Night Lights (pl. Jupitery piątkowych wieczorów) – amerykański serial telewizyjny stworzony przez Petera Berga, będący adaptacją książki i filmu pod tym samym tytułem (w Polsce wyświetlanym jako Światła stadionów). Fabuła serialu skoncentrowana jest wokół trenerów i graczy szkolnych drużyn futbolowych Dillon Panthers i East Dillon w fikcyjnym miasteczku Dillon w Teksasie (stąd tytuł, odnoszący się do futbolowych meczów, rozgrywanych w USA tradycyjnie w piątkowe wieczory).
  Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.
  Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.751 sek.