• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lloyd McClendon

  Przeczytaj także...
  Pittsburgh Pirates – drużyna baseballowa grająca w centralnej dywizji National League, ma siedzibę w Pittsburghu w stanie Pensylwania. Pięciokrotny zwycięzca w World Series.Klub farmerski, zwany też "drużyna farmerska", "klub satelicki", "farma" (ang. farm team), bądź afiliacja – klub lub drużyna będący jednostką stowarzyszoną dla klubu nadrzędnego, występującego w wyższej klasie rozgrywkowej.
  Buffalo Bills - zawodowy zespół futbolu amerykańskiego z siedzibą w zespole miejskim Buffalo, w stanie Nowy Jork, rozgrywający swoje mecze w Orchard Park. Drużyna jest członkiem Dywizji Wschodniej konferencji AFC ligi NFL. Nazwa drużyny pochodzi od legendarnego myśliwego i showmana Buffalo Billa.

  Lloyd Glenn McClendon (ur. 11 stycznia 1959) – amerykański baseballista, który występował na pozycji zapolowego, menadżer klubów MLB.

  Cincinnati Reds – drużyna baseballowa grająca w centralnej dywizji National League, ma siedzibę w Cincinnati w stanie Ohio. Pięciokrotny zwycięzca w World Series.Seattle Mariners – drużyna baseballowa grająca w zachodniej dywizji American League, ma siedzibę w Seattle w stanie Waszyngton.

  Karierę w Major League Baseball rozpoczął w 1987 roku w Cincinnati Reds, następnie grał w Chicago Cubs i Pittsburgh Pirates. W sezonie 1995 grał w Buffalo Bills, klubie farmerskim Cleveland Indians. W późniejszym okresie był między innymi menadżerem Pittsburgh Pirates i Seattle Mariners. W październiku 2016 objął funkcję trenera pałkarzy Detroit Tigers.

  Cleveland Indians - drużyna baseballowa grająca w dywizji centralnej American League, ma siedzibę w Cleveland w stanie Ohio. Dwukrotny zwycięzca w World Series.Major League Baseball (MLB) − najważniejsza amerykańska liga baseballu. Uczestniczy w niej 30 drużyn. Składa się z dwóch lig: National League i American League, a każda dzieli się na trzy dywizje (wschodnia, centralna i zachodnia).

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Lloyd McClendon (ang.). baseball-reference.com. [dostęp 3 stycznia 2016].
  2. Lloyd McClendon Register Statistics & History (ang.). baseball-reference.com. [dostęp 3 stycznia 2016].
  3. Lloyd McClendon Managerial Record (ang.). baseball-reference.com. [dostęp 3 stycznia 2016].
  4. Lloyd McClendon Named Tigers Hitting Coach (ang.). tigers.mlb.com. [dostęp 12 listopada 2016].
  Detroit Tigers - drużyna baseballowa grająca w dywizji centralnej American League. Ma siedzibę w Detroit w stanie Michigan. Jest jedną z 4 drużyn grających w American League obok Boston Red Sox, Chicago White Sox oraz Cleveland Indians, która nadal znajduje się w mieście utworzenia drużyny.Chicago Cubs – amerykańska drużyna baseballowa grająca w centralnej dywizji National League. Ma siedzibę w Chicago w stanie Illinois. Dwukrotny zwycięzca w World Series. Cubs są określani przez fanów i media jako The North Siders, ponieważ stadion Wrigley Field mieści się na północy miasta Chicago; inny przydomek zespołu to The Cubbies.
  Warto wiedzieć że... beta

  Zapolowy (ang. outfielder, w skrócie OF) – w baseballu zawodnik drużyny broniącej, który gra na zapolu, części boiska najbardziej oddalonej od bazy domowej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.029 sek.