• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ljubiša Stefanović

  Przeczytaj także...
  I Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej były rozgrywane w dniach od 13 do 30 lipca 1930 roku w Urugwaju. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wybrała ten kraj na gospodarza podczas konferencji w Barcelonie 18 maja 1929 roku, jako państwo obchodzące setną rocznicę uzyskania niepodległości. Dodatkowym argumentem przemawiającym za miejscem organizacji pierwszych mistrzostw świata było dwukrotne zdobycie złotych medali olimpijskich przez urugwajską reprezentację na igrzyskach w 1924 w Paryżu oraz w 1928 w Amsterdamie. Wszystkie mecze rozegrano w stolicy Urugwaju – Montevideo, z czego większość na stadionie Estadio Centenario, który zbudowano specjalnie na mistrzostwa.Trener – osoba zajmująca się przygotowaniem fizycznym i psychicznym swoich podopiecznych (najczęściej grupy) w wielu dziedzinach życia, m.in. sportu. Najczęściej wyspecjalizowany jest w jednej, konkretnej dyscyplinie (np. piłka nożna, koszykówka czy gimnastyka). Jego zadaniem jest umotywowywanie i wyszkolenie osób, z którymi pracuje.
  OFK Beograd (serb.: ОФК Београд) – serbski klub piłkarski ze stolicy kraju, Belgradu, grający obecnie w Meridijan Superlidze. Nazwa klubu, Omladinski Fudbalski Klub znaczy po polsku Młodzieżowy Klub Piłkarski.

  Ljubiša Stefanović (ur. 4 stycznia 1910 w Belgradzie, zm. 17 maja 1978 w Nicei) – jugosłowiański piłkarz i trener, reprezentant kraju.

  Kariera piłkarska[]

  Podczas swojej kariery grał w klubach Vardar Belgrad, Jedinstvo Belgrad, OFK Beograd, FC Sète, Nîmes Olympique, AS Saint-Étienne, Toulouse FC i Avignon Foot 84.

  Kariera reprezentacyjna[]

  Karierę reprezentacyjną rozpoczął w 1930. W tym samym roku został powołany przez trenera Boško Simonovicia na MŚ 1930. W 1930 zakończył karierę piłkarską. W sumie wystąpił w 4 spotkaniach.

  Boško Simonović (ur. 12 lutego 1898 r., zm. 5 sierpnia 1965) – chorwacki trener piłkarski. Selekcjoner reprezentacji Jugosławii podczas Mistrzostw Świata 1930.Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).

  Kariera trenerska[]

  W 1943 został trenerem klubu FC Sète. Trenował go do 1946.

  Linki zewnętrzne[]

 • Profil • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Belgrad (Београд, Beograd, starożytne Singidunum, daw. Białogród, węg. Nándorfehérvár) – stolica Serbii. Miasto leży w północnej Serbii, przy ujściu Sawy do Dunaju.
  SK Jedinstvo Belgrad, serb. CK Jeдинcтвo Бeoгpaд − nieistniejący już klub piłkarski z Belgradu. Istniał w latach 1924−1945. Przez dwa sezony brał udział w rozgrywkach Prva liga Jugoslavije.
  Nicea (fr. Nice, wł. Nizza, prow. Niça, Nissa) – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie.
  Jugosławia – nazwa państwa narodów południowosłowiańskich (słowo jug w większości języków owych narodów oznacza "południe"), używana do 1918 r. jako koncepcja polityczna, od 1918 dla Królestwa Serbów, Chorwatów i Słoweńców, następnie od 1929 r. już oficjalne dla Królestwa Jugosławii, od 1943 r. Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii, a po jej rozpadzie (w latach 1991-1992) dla Federalnej Republiki Jugosławii będącej federacją Serbii i Czarnogóry – do 2003.
  AS Saint-Étienne (oficjalna nazwa Association Sportive de Saint-Étienne Loire, oficjalny skrót ASSE) – francuski klub piłkarski z siedzibą w Saint-Étienne założony w 1919 (od lipca 1933 pod aktualną nazwą i ze statusem klubu profesjonalnego).
  Nîmes Olympique - francuski klub piłkarski, grający obecnie w Ligue 2, mający siedzibę w mieście Nîmes, leżącym w regionie Langwedocja-Roussillon.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.