• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Living Stream Ministry

  Przeczytaj także...
  Kościoły lokalne (miejscowe) – nurt w obrębie chrześcijaństwa ewangelikalnego uznający, że podstawowe prawdy wiary („jedyne konieczne”, łac. unum necessarium) są wystarczające dla zachowania doktrynalnej jedności chrześcijan.Ewangelikalizm, chrześcijaństwo ewangelikalne, pot. chrześcijaństwo ewangeliczne – jest nurtem pobożnościowym w protestantyzmie, opartym na specyficznej duchowości. W większości protestantyzm ewangelikalny jest nurtem konserwatywnym i sprzeciwia się tendencjom liberalnego chrześcijaństwa, które zaznaczają się w głównym nurcie protestantyzmu. Powstał na gruncie purytanizmu, ortodoksji protestanckiej i pietyzmu. Niektóre jego elementy pobożnościowe w 2. połowie XX wieku przyjęły się także poza protestantyzmem.
  Anaheim – miasto w USA, w stanie Kalifornia. Miasto zostało założone w 1857 przez imigrantów niemieckich. Prawa miejskie otrzymało w 1915 r.

  Living Stream Ministry – niedochodowa (non-profit) organizacja chrześcijańska o charakterze ewangelikalnym, założona w 1968 w Anaheim, powiązana z nurtem kościołów miejscowych, członek dwóch amerykańskich stowarzyszeń wydawców i księgarzy chrześcijańskich Evangelical Christian Publishers Association (od 2002) i Christian Booksellers Association (od 1981).

  Fundacja „Strumień Życia” – niedochodowa (non-profit) organizacja chrześcijańska o charakterze ewangelikalnym, założona w 1993 w Warszawie. Powiązana z nurtem kościołów miejscowych, ściśle współpracuje z amerykańskim wydawnictwem Living Stream Ministry.Witness Lee (chin. 李常受, pinyin Lǐ Chángshòu; ur. 1905 w Yantai w prowincji Szantung, Chiny, zm. 9 czerwca 1997 w Anaheim, Stany Zjednoczone) – kaznodzieja chrześcijański, nauczyciel i pisarz powiązany z nurtem kościołów miejscowych, bliski współpracownik Watchmana Nee, inicjatora tegoż nurtu, założyciel Living Stream Ministry.

  Living Stream Ministry jest wydawcą publikacji autorstwa dwóch chrześcijańskich kaznodziejów Watchmana Nee i Witnessa Lee, przekładu Biblii Recovery Version of the Bible, półrocznika teologicznego Affirmation and Critique, czasopisma młodzieżowego Generation oraz magazynu Stream promującego wydawnictwa (wydawanego w Polsce jako „Strumień”) (większość z nich dostępna jest w trybie on-line). Nagrywa także (od 1996) półgodzinne programy radiowe Studium życia Biblii z Witnessem Lee, emitowane w czterech językach (angielskim, chińskim, hiszpańskim i rosyjskim) w ponad stu rozgłośniach radiowych na całym świecie. Prowadzi również międzynarodowe konferencje i szkolenia biblijne. Wspólnie z Dystrybutorami Literatury Remy (Rhema Literature Distributors), Bibles for America, Bibles for Australia, Bibles for New Zealand, Bibles for Canada i innymi organizacjami wspiera bezpłatną dystrybucję swoich publikacji w kilkunastu językach na całym świecie.

  Watchman Nee (chiń.: 倪柝聲; pinyin: Ní Tuòshēng) – kaznodzieja chrześcijański, założyciel kościołów miejscowych.Biblia, Pismo Święte (z greckiego βιβλίον, biblion – zwój papirusu, księga, l.m. βιβλία, biblia – księgi) – zbiór ksiąg, spisanych pierwotnie po hebrajsku, aramejsku i grecku (w formie koinè (gr. κοινὴ)), uznawanych przez żydów i chrześcijan za natchnione przez Boga. Biblia i poszczególne jej części posiadają odmienne znaczenie religijne dla różnych wyznań. Na chrześcijańską Biblię składają się Stary Testament i Nowy Testament. Biblia hebrajska – Tanach obejmuje księgi Starego Testamentu. Poszczególne tradycje chrześcijańskie mają nieco inny kanon ksiąg biblijnych.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Fundacja „Strumień Życia”
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Witryna Living Stream Ministry (ang.)
 • Witryna Dystrybutorów Literatury Remy
 • Organizacja non-profit – organizacja, która prowadząc swoją działalność skupia się na wspieraniu prywatnego lub publicznego dobra, nie kierując się osiągnięciem zysku.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.