• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Live in Bischofswerda

  Przeczytaj także...
  Bischofswerda (pol. Biskupice, górnołuż. Biskopicy) - miasto w Niemczech, w kraju związkowym Saksonia, w okręgu administracyjnym Drezno, w powiecie powiecie Budziszyn na Górnych Łużycach nad rzeką Wesenitz (górnołuż. Wjazońca), położone ok. 33 km na wschód od Drezna i ok. 18 km na zachód od Budziszyna. Siedziba wspólnoty administracyjnej Bischofswerda. W 2009 r. miało 12 235 mieszkańców.VHS (ang. Video Home System) – w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych popularny standard zapisu i odtwarzania kaset wideo przeznaczony dla rynku konsumenckiego.
  Rune Eriksen, pseud. Blasphemer, Herr Schmitt (ur. 13 stycznia 1975 w Oslo) – norweski muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista. Popularność zyskał jako gitarzysta blackmetalowej grupy muzycznej Mayhem w której występował od 1995 roku do 2008 roku. Ponadto współpracował z takimi grupami jak Aura Noir, Mezzerschmitt, Ava Inferi, Amicus oraz In Silence.

  Live in Bischofswerda – pierwsze VHS norweskiej grupy black metalowej Mayhem. Występ zarejestrowano w roku 1997, podczas koncertu w Bischofswerda we wschodnich Niemczech. Nagranie zostało wydane rok później przez Misanthropy Records.

  Lista utworów[]

  Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

  1. "Funeral Fog" - 05:24
  2. "Fall Of Seraphs" - 06:16
  3. "Carnage" - 03:53
  4. "Necrolust" - 03:37
  5. "Deathcrush" - 03:20
  6. "From The Dark Past" - 05:04
  7. "Chainsaw Gutsfuck" - 04:28
  8. "I Am Thy Labyrinth" - 06:08

  Twórcy[]

  Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

  Sven Erik Kristiansen (ur. 19 lutego 1967), znany również jako Maniac - norweski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i instrumentalista. Sven Erik Kristiansen znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w blackmetalowej grupie muzycznej Mayhem w której pełnił funkcję wokalisty oraz autora tekstów. W ramach występów z zespołem posługiwał się pseudonimem Maniac, który został zaczerpnięty z tytułu kompozycji szwajcarskiego zespołu Hellhammer. Wraz z Mayhem uzyskał m.in. nominację do nagrody norweskiego przemysłu fonograficznego Spellemannprisen.Black metal – jeden z podgatunków heavy metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku w wyniku ewolucji thrash metalu. W latach 80. określenie "black metal" było używane w odniesieniu do wszystkich zespołów mających satanistyczne teksty i otoczkę, bez względu na styl muzyczny. Black metal był czymś w rodzaju podgatunku występującego wśród ówczesnych gatunków metalu (jak heavy, speed czy thrash metal ), pionierem był brytyjski zespół Venom, który wprowadził do heavy metalu punkowe elementy i grał speed metalowo. Inne zespoły to np. szwedzki Bathory, szwajcarskie Hellhammer i Celtic Frost. Później na przełomie lat 80. i 90. był to już odrębny gatunek operujący charakterystycznym "skrzekliwym" sposobem śpiewania i stylistyką opartą na czarno-białym makijażu typu corpse paint, zapoczątkowanym przez Kinga Diamonda z duńskiego Mercyful Fate. Zespoły "drugiej fali" to między innymi Darkthrone, Satyricon, Emperor. Pierwszym zespołem drugiej fali black metalu był zaczynający jeszcze pod koniec lat 80. Mayhem, który zadebiutował w 1987 r. EP-ką "Deathcrush".
 • Maniac - wokal
 • Blasphemer - gitara elektryczna
 • Necrobutcher - gitara basowa
 • Hellhammer - perkusja
 • Matt Vain - reżyseria
 • Przypisy

  1. Mayhem (Nor) - Live in Bischofswerda (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2010-03-16].
  2. Mayhem - Live In Bischofswerda 21st June 1997 (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2010-03-16].
  Jan Axel "Hellhammer" Blomberg (ur. 2 sierpnia 1969 w Trysil), znany również jako von Blomberg oraz Hauptmann Hammer - norweski perkusista, muzyk sesyjny. Trzykrotny laureat nagrody norweskiego przemysłu fonograficznego Spellemannprisen. Znany przede wszystkim z występów w grupach muzycznych Mayhem, Arcturus, Winds, Dimmu Borgir, Age of Silence czy The Kovenant. Blomberg ponadto współpracował z takimi zespołami jak Fleurety, Immortal, Thorns, Antestor, Shining, Mezzerschmitt, Troll, Ulver, Vidsyn. Muzyk gra na talerzach perkusyjnych Paiste oraz bębnach Pearl. Używa ponadto pedałów Axis Percussion.Jørn Stubberud ps. Necrobutcher (ur. 13 kwietnia 1968) - norweski basista, współzałożyciel black metalowego zespołu Mayhem.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Misanthropy Records – była angielska wytwónia muzyczna, znana głównie z wydawnictw grupy Burzum. Wytwórnia wydawała także albumy grup: In the Woods..., Mayhem, Arcturus, Ved Buens Ende czy Primordial.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.