• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Liv Kristine



  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Carmen Elise Espenæs (ur. 30 września 1983 r. w Stavanger w Norwegii) - noroweska wokalistka. Członkini zespołu Midnattsol.Język niderlandzki (nid. Nederlandse taal, Nederlands, niekiedy również określany jako język holenderski, język flamandzki) – język indoeuropejski z grupy języków germańskich zaliczany do języków dolnoniemieckich. Językiem niderlandzkim posługuje się ok. 27 milionów ludzi. Dla 23 milionów jest językiem ojczystym (pierwszym) lub językiem kultury i literatury, a dla kolejnych 4 milionów drugim językiem. Większość użytkowników tego języka mieszka na zachodzie Europy. Niderlandzki jest oficjalnym językiem urzędowym w Holandii i Belgii (Flandria), a poza Europą w Surinamie i dawnych Antylach Holenderskich, czyli Bonaire, Curaçao, Sabie, Sint Eustatius, Sint Maarten i Arubie. Niderlandzki jest blisko spokrewniony z językiem niemieckim i wykazuje podobieństwo do angielskiego i duńskiego. Języki o mniejszym zasięgu, które są blisko spokrewnione z niderlandzkim to afrikaans (do 1925 uważany za lokalną odmianę niderlandzkiego) i fryzyjski (w mniejszym stopniu, gdyż nie należy do języków dolnofrankońskich).

  Liv Kristine Espenæs primo voto Krull (ur. 14 lutego 1976 w Stavanger) - norweska wokalistka i autorka tekstów. Była członkini zespołu Theatre of Tragedy. W latach 2003-2016 solistka grupy Leaves’ Eyes, w której współpracowała wraz ze swoim mężem Alexandrem Krullem - wokalistą zespołu Atrocity.

  Siostra Liv Kristine, Carmen Elise Espenæs jest wokalistką zespołu Midnattsol.

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Midnattsol – niemiecko-norweska grupa muzyczna wykonująca muzykę melodic folk metal. Została założona w 2002 roku. Współpracując z wytwórnią Napalm Records muzycy z Midnattsol wydali trzy albumy.

  Spis treści

 • 1 Dyskografia
 • 2 Teledyski
 • 3 Filmografia
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]



  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Atrocity – niemiecka grupa muzyczna wykonująca do 1997 roku death metal, obecnie w muzyce obecne są również elementy nurtów gothic metal, industrialu oraz pobocznych. Zespół powstał w 1985 roku w Ludwigsburgu.
  Theatre of Tragedy - norweski zespół muzyczny ze Stavanger, założony w 1993 roku. Sławę grupa zyskała już w początkowym okresie istnienia, a to dzięki takim wydawnictwom jak Velvet Darkness They Fear czy A Rose for the Dead.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.045 sek.