• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lista gmin w stanie Sonora

  Przeczytaj także...
  Sonora – stan w północno-zachodnim Meksyku. Graniczy ze stanami: Sinaloa (na południu), Chihuahua (na wschodzie) i z Kalifornią Dolną (na północnym zachodzie). Na wschodzie oblewają ją wody Zatoki Kalifornijskiej. Od północy ma wspólną granicę z amerykańskim stanem: Arizona.Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).
  Język hiszpański (hiszp. idioma español, castellano) – język należący do rodziny romańskiej języków indoeuropejskich. Współczesne standardy literackie (z Hiszpanii i Ameryki hiszpańskojęzycznej) wywodzą się ze średniowiecznego języka kastylijskiego. Jeszcze dziś język hiszpański bywa nazywany kastylijskim, dla odróżnienia go od innych języków używanych w Hiszpanii (zob. niżej).
  Lokalizacja stanu Sonora na mapie Meksyku
  Gminy stanu Sonora oznaczone kodami Meksykańskiego Instytutu Statystycznego

  Meksykański stan Sonora składa się z 72 gmin (hiszp. municipios).

  Gminy Meksyku – gmina (municipio) jest drugim szczeblem podziału administaracyjnego w Meksyku. Pierwszym szczeblem jest stan (estado). W Meksyku jest obecnie 2438 gmin. Są one utworzone na podstawie 115 Artykułu Konstytucji Meksyku z 1917 roku.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Dane z publikacji CENSUS z 2005 roku (hiszp.). [dostęp 2009-11-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-04)].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.