• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lista Przebojów Programu Trzeciego  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]
  Przeczytaj także...
  Długi Targ – reprezentacyjny plac w Gdańsku, w dzielnicy Śródmieście, na Głównym Mieście. Pełni funkcję rynku, jest przedłużeniem ul. Długiej, z którą tworzy tzw. Drogę Królewską.Monika Brodka (ur. 7 lutego 1987 w Żywcu) – polska wokalistka popowa. Laureatka trzeciej edycji programu telewizyjnego Idol. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Lista przebojów Programu Trzeciego (Lista przebojów Trójki) – polska radiowa lista przebojów nadawana na antenie Programu III Polskiego Radia. Od 24 kwietnia 1982 do 27 lipca 2007 prowadzona przez Marka Niedźwieckiego, a od 3 sierpnia 2007 do 27 marca 2010 przez Piotra Barona. Od 5 kwietnia 2010 prowadzona jest na zmianę przez obu dziennikarzy. Audycja nadawana jest w piątki w godz. 19.10-22.00.

  Grzegorz Miecugow (ur. 22 listopada 1955 w Krakowie) – polski dziennikarz, redaktor radiowej Trójki, wydawca i prezenter Wiadomości w TVP1, twórca i prezenter Faktów w TVN, felietonista „Dziennika Polskiego” i publicysta „Przekroju”.Kowalski - polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka. Popularnością w kraju cieszyły się takie kompozycje zespołu jak Monte Cassino, Marian, Spragniony Karoliny, Irlandia zielona, oraz Piosenka o Jędrku Lepieju.

  Spis treści

 • 1 Historia audycji
 • 2 Wydawnictwa
 • 3 Charakterystyka
 • 4 Specyfika
 • 5 Charakterystyczne utwory muzyczne związane z audycją
 • 6 Szczególne i wyjazdowe wydania
 • 7 Inne wydarzenia, koncerty i audycje specjalne
 • 8 Druhowie zastępowi
 • 9 Statystyka
 • 10 Zobacz też
 • 11 Przypisy
 • 12 Linki zewnętrzne
 • Historia audycji[]

  Marek Niedźwiecki
  Piotr Baron

  Pierwsze notowanie Listy Przebojów Programu Trzeciego odbyło się 24 kwietnia 1982. Zwyciężyła wówczas piosenka I’ll Find My Way Home duetu Jon and Vangelis. Drugie miejsce zajęła piosenka O! Nie rób tyle hałasu zespołu Maanam, która w następnym notowaniu zdobyła pierwsze miejsce. Początkowo audycja nadawana była w soboty w godz. 20.00–22.00. We wrześniu 1989 (od notowania 395) Listę wydłużono do 4 godzin (godz. 18.00–22.00). We wrześniu 1990 Lista została przeniesiona na piątek (od notowania 446). Od notowania 475 nadawano ją od godziny 19.00 do 22.00. Od 13 października 2007 (not. 1341) do kwietnia 2010 Lista nadawana była w soboty, w godz. 19.00–22.00, a od kwietnia 2010 – w piątki w tych samych godzinach.

  Perły z Listy Przebojów Programu Trzeciego – dwupłytowy album kompilacyjny wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, zawierający utwory z Listy Przebojów Programu Trzeciego. Wydawnictwo ukazało się na rynku 13 sierpnia 2012.Piotr Metz (ur. 17 października 1957 w Tarnowie) – polski dziennikarz radiowy, jeden z założycieli i dyrektor muzyczny radia RMF FM w latach 1990-2001, były redaktor naczelny miesięcznika Machina.

  Do kwietnia 1996 głosowanie odbywało się wyłącznie drogą pocztową i telefoniczną. Od początku XXI wieku głównym źródłem głosów słuchaczy jest już głosowanie internetowe, polegające na wyborze piosenek z zestawu do głosowania umieszczonego na oficjalnej stronie Listy.

  21 lipca 2003 ruszyło Forum Dyskusyjne Listy Przebojów Programu Trzeciego.

  Natalia Maria Kukulska (ur. 3 marca 1976 w Warszawie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i producent muzyczny. Córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Spektakl lub widowisko teatralne (fr. spectacle, łac. spectaculum) – utwór dramatyczny lub inne dzieło sztuki teatralnej odegrane przez aktorów przed zgromadzoną w tym celu publicznością. Widowisko teatralne stanowi efekt połączenia różnych sztuk – literatury (w wypadku przedstawienia dramatu), sztuki aktorskiej, muzyki (zwłaszcza w przedstawieniach muzycznych, jak opera lub operetka), choreografii (zwłaszcza w przypadku widowisk baletowych). Koordynatorem i właściwym twórcą widowiska teatralnego jest przeważnie reżyser.

  W sierpniu 2007, po odejściu Marka Niedźwieckiego z Polskiego Radia, prowadzenie Listy przejął Piotr Baron, jeden z tzw. druhów zastępowych programu.

  5 kwietnia 2010 do prowadzenia Listy powrócił Marek Niedźwiecki.

  6 kwietnia 2010 w audycji Tu Baron powrócił kącik ABC Listy, w którym prezentowane są utwory z Listy, a którego można słuchać codziennie, od poniedziałku do czwartku około 11.30. Obecnie, tj. od 19 września 2011 w audycji Do południa.

  9 kwietnia 2010 ruszyła audycja „okołolistowa” zatytułowana LP Trójka, prowadzona na zmianę przez Marka Niedźwieckiego i Piotra Barona. Prezentowane są w niej dawne przeboje z Listy oraz nowe propozycje, będące w danej chwili w zestawie do głosowania. Audycji można słuchać w każdy piątek, między 9.00 a 12.00.

  Piotr Antoni Stelmach, popularny jako Stelmi lub Stelka (ur. 23 sierpnia 1971) – dziennikarz muzyczny i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia.Agora Spółka Akcyjna – polska, publiczna spółka prawa handlowego, notowana na giełdzie w Warszawie, prowadząca działalność mediową. Nazwa spółki pochodzi od greckiego określenia miejsca spotkań.

  11 listopada 2010 Lista Przebojów Programu Trzeciego zwyciężyła w plebiscycie 33 x Trójka, jako najpopularniejsza audycja Programu Trzeciego Polskiego Radia w całej dotychczasowej historii tej stacji.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Maria Peszek (ur. 9 września 1973 we Wrocławiu) – polska aktorka i piosenkarka. Zadebiutowała w 1993 roku. Występowała m.in. na scenie Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatru Studio i Teatru Narodowego w Warszawie. Ma na swoim koncie szereg kreacji filmowych i telewizyjnych, a także liczne role w spektaklach Teatru Telewizji.
  Bronisław Maria Komorowski (ur. 4 czerwca 1952 w Obornikach Śląskich) – polski polityk, z wykształcenia historyk. Od 6 sierpnia 2010 prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
  Płyta gramofonowa – zwykle okrągła płyta o średnicy do 30 cm z zapisanym spiralnie w postaci rowka analogowym nagraniem dźwiękowym.
  Martyna Jakubowicz (ur. 24 lutego 1955 w Krakowie) – polska wokalistka, gitarzystka i kompozytorka tworząca muzykę z pogranicza bluesa, rocka i amerykańskiego folku.
  Wojciech Karol Malajkat (ur. 16 stycznia 1963 w Mrągowie) – polski aktor teatralny i filmowy oraz reżyser. Pedagog (na stanowisku profesora) w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Posiada tytuł profesora sztuki teatralnej.
  Grzegorz Bogdan Skawiński (ur. 6 lipca 1954 w Mławie), znany również jako Skawa – polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, gitarzysta, a także producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.
  Quidam - polski zespół muzyczny wykonujący rock progresywny i art rock. Założony na początku lat 90. w Inowrocławiu. Oprócz autorskiej działalności ma na swym koncie nagrania i koncerty z takimi sławami gatunku jak Colin Bass z grupy Camel czy polskim SBB.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.089 sek.