• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lipiny - powiat siemiatycki

  Przeczytaj także...
  Barcikowo (do 2009 Lipiny-Barcikowo) – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Lubanie. Do 2007 roku nosiła nazwę Lipiny-Barcikowo.Lipiny Górne-Lewki – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie biłgorajskim, w gminie Potok Górny.
  Województwo białostockie – jedno z 49 województw istniejących w latach 1975–1998, położone w północno-wschodniej Polsce.

  Lipinywieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Dziadkowice.

  W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa białostockiego.

  Wierni kościoła rzymskokatolickiego należą do parafii Trójcy Przenajświętszej w Dziadkowicach.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Lipiny
 • Lipiny Dolne, Lipiny Górne-Borowina, Lipiny Górne-Lewki, Lipiny-Barcikowo, Kolonia Lipiny
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Wieś Lipiny w liczbach, [w:] Polska w liczbach [online], polskawliczbach.pl [dostęp 2020-12-21] (pol.), liczba ludności w oparciu o dane GUS.
  2. GUS: Ludność - struktura według ekonomicznych grup wieku. Stan w dniu 31.03.2011 r..
  3. Poczta Polska. Wyszukiwarka kodów pocztowych
  4. GUS. Wyszukiwarka TERYT
  5. Rozporządzenie w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części (Dz.U. z 2013 r. poz. 200)
  6. Opis parafii na stronie diecezji

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Lipiny 1, [w:] Słownik geograficzny Królestwa Polskiego, t. V: Kutowa Wola – Malczyce, Warszawa 1884, s. 266.
 • Parafia Trójcy Przenajświętszej w Dziadkowicach - rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu siemiatyckiego. Erygowana 4 marca 1431.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Warto wiedzieć że... beta

  Kolonia Lipiny – wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim, w gminie Sompolno. Miejscowość łączy się ze wsią Lipiny w sąsiedniej gminie Osiek Mały. W skład Kolonii Lipin wchodzą Radowo oraz Smolarnia.
  Powiat siemiatycki – powiat w Polsce (województwo podlaskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Siemiatycze. Powiat położony jest na południu województwa podlaskiego. Graniczy z Białorusią, podlaskimi powiatami hajnowskim, bielskim i wysokomazowieckim, lubelskim powiatem bialskim, mazowieckimi powiatami łosickim, siedleckim i sokołowskim. Południową granicę powiatu, z województwami lubelskim i mazowieckim wyznacza rzeka Bug.
  Zapoznaj się również z: Kolonia Lipiny, Lipiny Dolne, Lipiny Dolne-Kolonia, Lipiny Górne-Borowina, Lipiny Górne-Lewki, Lipiny-Barcikowo, Lubania-Lipiny, Nowe Lipiny, Stare Lipiny
  Gmina Dziadkowice – gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim.
  Podział administracyjny Polski 1975–1998 – podział administracyjny obowiązujący od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 (od reformy w 1975 do reformy w 1999). Został wprowadzony ustawą z dnia 28 maja 1975 o dwustopniowym podziale administracyjnym Państwa oraz o zmianie ustawy o radach narodowych.
  Województwo podlaskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw. Położone jest w północno-wschodniej części kraju, w geograficznym środku Europy. Przez jego środek przepływa Narew. Stolicą jest Białystok.
  Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.827 sek.