• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Linkin Park  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Demo (nagranie demonstracyjne) – niskonakładowy lub z pojedynczym nakładem wydany album muzyczny, rzadziej singel, film, nagrany w celach demonstracyjnych, pokazowych, promocyjnych dla zaprezentowania własnej twórczości określonemu odbiorcy, którym jest najczęściej przedstawiciel wytwórni muzycznej, stacji radiowej lub stacji telewizyjnej. Często nagrania tego typu są używane w celach wstępnej klasyfikacji zespołów i solistów na festiwalach muzycznych.EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.
  Logotyp zespołu

  Linkin Parkamerykański zespół muzyczny wykonujący szeroko pojętą muzykę rockową i metalową. Zespół powstał w 1996 roku w Agoura Hills w Kalifornii. Sławę zyskał w 2000 roku po wydaniu pierwszego albumu, Hybrid Theory. Od tego czasu Linkin Park stali się jedną z najpopularniejszych grup w historii muzyki, sprzedając ponad 100 milionów płyt. Zespół wydał siedem albumów studyjnych. Zdobył wiele nagród, w tym dwie Grammy. Jego teledyski posiadają miliardy wyświetleń w serwisie YouTube. Stworzył wiele międzynarodowych przebojów, jak „Numb”, „In the End”, „What I've Done”, „Crawling”, „New Divide”, „Burn it Down”, czy też „Breaking the Habit”. Zespół zawiesił działalność po śmierci wokalisty Chestera Benningtona w 2017 roku.

  Kiara Saulters (ur. 24 maja 1995) znana jako Kiiara – amerykańska piosenkarka i autorka tekstów pochodząca z Wilmington, w stanie Illinois. Jej singel "Gold" osiągnął najwyższą pozycję 13. na Billboard Hot 100. Znana jest także ze współpracy z zespołem Linkin Park nad singlem "Heavy" z 2017, w którym wystąpiła gościnnie. Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Historia[ | edytuj kod]

  Pierwotnie Linkin Park nosił nazwę Xero. Mniej więcej w czasie, gdy Chester Bennington odszedł od Grey Daze (obecnie Waterface) i dołączył do LP, odszedł ze składu Mark Wakefield (wokalista), nazwę zespołu chciano zmienić na Hybrid Theory. Idea tej nazwy polegała na zaznaczeniu tego, że Kalifornijczycy grają muzykę nietypową – hybrydę metalu, elektroniki, rapu i alternatywnej. Nazwa okazała się jednak zastrzeżona przez inny zespół, chciano uniknąć problemów prawnych, w związku z czym zrezygnowano z niej (choć nie do końca, biorąc pod uwagę, że tak nazwali pierwszy album). Następnie rozważano różne inne nazwy dla zespołu m.in.: 'Clear' (ich ulubiona), 'Probing Lagers', 'Platinum Lotus Foundation', 'Ten PM Stocker' (od ulicy Stocker Street, gdzie mieszkał Mike i gdzie członkowie zespołu mieli próby, jednak ściany mieszkania były bardzo cienkie i o godzinie 10 wieczorem sąsiedzi zaczynali protestować). W końcu zdecydowali się na Lincoln Park (wziętą od Parku Lincolna w Santa Monica, gdzie mieszkał Chester), ale i ta nazwa była już zajęta, przez zespół z Australii, który posiadał już nawet domenę internetową. Ostatecznie, aby nie zmieniać po raz kolejny całkowicie nazwy zespołu, muzycy zmienili ją nieznacznie na Linkin Park.

  Steve Aoki (ur. 30 listopada 1977 w Miami) – amerykański DJ i producent muzyczny, założyciel wytwórni muzycznej Dim Mak Records. Syn Hiroakiego Aokiego i brat aktorki Devon Aoki. Gatunki, w jakich tworzy to m.in. electro house, dubstep i progressive house.Papercut - piosenka i trzeci singel pochodzący z debiutanckiej płyty Hybrid Theory numetalowego zespołu Linkin Park. Do tego utworu został nakręcony teledysk.Tekst piosenki mówi o tym, że ludzie często boją się samych siebie. Wyraz papercut oznacza w języku angielskim wycinankę, bądź ranę ciętą zadaną przez cienką kartkę papieru.

  Grupa nagrała Hybrid Theory EP, jednak płyta nie została wydana oficjalnie, nagrano jedynie 1000 kopii. Można było ją dostać w późniejszym okresie jedynie przez Linkin Park Underground. Pierwszym nagranym kawałkiem była piosenka „And One”. Zespół wydał też płytę Hybrid Theory Demos, zawierającą dema piosenek z Hybrid Theory EP oraz Hybrid Theory.

  Rock elektroniczny (znany również jako synthrock, electrorock lub digital rock) – gatunek muzyki rockowej w którym dominującym jest wykorzystanie instrumentów elektronicznych. Rock elektroniczny jest częścią szerokiego nurtu muzyki elektronicznej.Hybrid Theory EP – pierwszy minialbum zespołu crossoverowego Linkin Park w czasie gdy do grupy doszedł Chester Bennington (pierwszy nagrany wspólnie utwór to "And One"). Jest to pierwsza płyta wydana pod nazwą zespołu Hybrid Theory (gdy z grupy odszedł Mark Wakefield zespół nazywał się Xero). Jest niedostępna w sklepach, można ją dostać jedynie po dołączeniu do fanklubu Linkin Park Underground lub na aukcjach internetowych. Wydana w 1999 roku. Ze względu na zbyt krótki materiał dodany dopisek EP. Nieoficjalna reedycja albumu z 2001 roku zawierała także remiks utworu "High Voltage".

  Zespół oficjalnie zadebiutował w 2000 roku płytą Hybrid Theory. Phoenix nie udzielał się na tej płycie, choć napisał do niej parę tekstów. Zastąpił go wtedy Scott Koziol, który już na żadnej innej płycie się nie udzielał. Wiadomo tylko, że Phoenix w tym czasie studiował i nie miał czasu na grę. Producentem płyty był wówczas Don Gilmore. Zawarte na Hybrid Theory piosenki zostały w wersji zremiksowanej umieszczone później (latem 2002 roku) na płycie Reanimation, co zostało uznane przez krytykę za typowy przykład „odcinania kuponów”. Ich następna płyta – Meteora wydana 24 marca 2003 roku – mimo że zawierała zaledwie 36 minut materiału, została przyjęta ciepło przez fanów, jak i krytyków. Zadebiutowała na pierwszych miejscach w 14 krajach: USA, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Japonii, Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, Chile, Australii, Indonezji, Irlandii, na Tajwanie, w Norwegii oraz Szwajcarii. Meteorę promowało aż sześć singli, a trzeci z nich, „Numb”, stał się wielkim przebojem. Wydany przez nich album koncertowy w listopadzie 2003 roku – Live in Texas, mający przełamać stereotyp tej grupy jako mistrzów studia, a amatorów sceny, nie jest jednoznacznie oceniany.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Trzęsienie ziemi na Oceanie Indyjskim – podwodne trzęsienie ziemi o magnitudzie 9,1 w skali Richtera, którego hipocentrum znajdowało się ok. 30 km pod dnem Oceanu Indyjskiego w pobliżu zachodniego wybrzeża północnej Sumatry (3°31′64″N, 95°85′43″E) 250 km na południowy wschód od Banda Aceh. Główny wstrząs nastąpił 26 grudnia 2004 o godzinie 01:58:53 czasu warszawskiego (00:58:53 UTC, 07:58:53 czasu lokalnego w Dżakarcie i Bangkoku). Według sejsmologów było to czwarte pod względem siły trzęsienie ziemi od roku 1900, od kiedy to prowadzi się ciągłe obserwacje sejsmiczne. Trzęsienie ziemi wywołało fale tsunami, które w ciągu trzech godzin uderzyły w wybrzeża kilku państw Azji Południowo-Wschodniej, a później także Afryki. Sięgające 15 m fale zniszczyły nadmorskie wsie i miasteczka, a także kąpieliska odwiedzane o tej porze roku przez zagranicznych turystów.
  Linkin Park na koncercie w Mansfield w 2007 roku

  30 listopada 2004 roku zespół wraz z Jay-Z stworzył album mashup Collision Course, stworzony dzięki brytyjskiemu programowi Mash-up, który chcąc zacierać granice wśród różnych gatunków muzycznych remiksuje utwory bardzo różnych wykonawców. Jay-Z, zapytany o to, z kim chce w programie współpracować, odpowiedział, że z Linkin Park. Tym sposobem powstał utwór „Numb/Encore”. Zarówno Linkin Park jak i Jay-Z byli nim tak zafascynowani, że postanowili go wydać. Początkowo miał wyjść tylko singel, jednak współpraca poszła na tyle dobrze, że wydali w końcu całą płytę EP. Jay-Z do dzisiaj jest przyjacielem zespołu (np. został później producentem płyty Mike'a Shinody, The Rising Tied).

  Electronica – nieformalny i kontrowersyjny termin używany często w krajach zachodnich na określenie gatunków elektronicznej muzyki tanecznej, które nie są ukierunkowane bezpośrednio na parkiet klubowy.Reanimation - drugi album crossoverowego zespołu Linkin Park, większość utworów jest remiksami z pierwszej płyty Hybrid Theory. Każda piosenka została utworzona z udziałem innych zespołów bądź muzyków. Płyta została wydana w USA,oraz w Europie i Azji oraz w Japonii, a producentem był Mike Shinoda.

  W 2005 roku zespół oficjalnie „odpoczywał”, jednak na początku roku Mike Shinoda zapowiedział powstanie nowego zespołu hip-hopowego Fort Minor, gdyż jak powiedział, tęsknił za swoimi korzeniami. 22 listopada wydał płytę The Rising Tied. W tym samym roku również Chester Bennington powiadomił o powstawaniu swojego solowego projektu, Dead By Sunrise, zostanie nagrana na nim albumowa wersja The Morning After. 14 maja 2007 roku odbyła się premiera nowej płyty – Minutes to Midnight. Zespół twierdził, że będzie to najlepsza z dotychczasowo wydanych płyt zespołu i zatrze wszelkie stereotypy na ich temat. Producentami są Mike i Rick Rubin. Premiera pierwszego singla („What I've Done”) odbyła się 2 kwietnia. Teledysk nakręcony został na kalifornijskich pustyniach, reżyserem teledysku ponownie jest Joseph Hahn.

  Daron Vartan Malakian (ur. 18 lipca 1975 w Los Angeles) – amerykański gitarzysta pochodzenia ormiańskiego, współzałożyciel System Of A Down.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.

  W marcu 2007 roku Linkin Park zagrał sześć utworów dla AOL Sessions. Można zobaczyć zespół grający na żywo trzy nowe piosenki („What I've Done”, „No More Sorrow”, „Given Up”) i trzy z poprzednich płyt („In the End”, „Faint”, „Breaking the Habit”).

  What I've Done” i nagrany przez Mike'a Shinodę i Styles of Beyond utwór „Second to None” zostały wykorzystane w filmie Transformers z 2007 roku („Second to None” wyłącznie na potrzeby tej produkcji, choć występuje w niej tylko jedno zdanie z piosenki).

  One More Light – siódmy album studyjny amerykańskiego zespołu rockowego Linkin Park, który swoją premierę miał 19 maja 2017 roku. Pierwszym singlem promującym album został wydany 16 lutego 2017 roku utwór „Heavy”. Krążek pomimo zdobycia ogólnie nieprzychylnych recenzji ze strony krytyków muzycznych oraz fanów spowodowanych radykalną zmianą brzmienia nowego materiału, osiągnął top 10 notowań w większości krajów. Guilty All the Same – singiel amerykańskiej grupy Linkin Park, promujący ich szósty album studyjny The Hunting Party. Jest on pierwszym singlem z płyty. Został stworzony przy współpracy amerykańskiego muzyka hip hopu – Rakimem. Został wydany 6 marca 2014 roku. Niedługo potem na oficjalny kanał na YouTube Linkin Park został udostępniony teledysk tekstowy.

  Linkin Park dostał nagrodę w kategorii „Najlepszy zespół” na MTV Europe Music Awards w 2007 roku.

  4 maja album Minutes to Midnight wyciekł do Internetu, a został wydany dziesięć dni później. Drugim singlem z albumu Minutes to Midnight jest „Bleed It Out”. Trzecim natomiast „Shadow of the Day”. Czwartym singlem z Minutes to Midnight jest „Given Up”. Piątym i ostatnim singlem jest „Leave Out All the Rest”, który trafił do ścieżki dźwiękowej filmu Zmierzch. Utwór „Given Up” został wykorzystany w zapowiedzi filmu Crank 2: High Voltage. Singiel „New Divide” trafił do ścieżki dźwiękowej filmu Transformers: Zemsta upadłych. Mike Shinoda zaznaczył, że „New Divide” nie ma nic wspólnego z nowym albumem, którego współproducentem jest Rick Rubin.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.

  28 listopada 2008 roku zespół wydał kolejny album koncertowy, Road to Revolution: Live at Milton Keynes.

  19 lutego 2010 roku, swą premierę miał nowy utwór LP pod tytułem „Not Alone”, w związku z akcją fundacji zespołu Music For Relief „Download To Donate For Haiti”. Dochody z akcji (200 tys. dolarów – stan na 6 kwietnia 2010 roku) trafią do ofiar styczniowego trzęsienia ziemi w Haiti. W akcji oprócz Linkin Park udział wzięli artyści tacy jak: Slash, Beth Hart, Kenna, Peter Gabriel, Alanis Morissette, Lupe Fiasco, Hoobastank, The All-American Rejects, Enrique Iglesias i Dave Matthews Band. Utwór „Not Alone” w krótkim czasie dorobił się teledysku.

  Until it’s Gone – drugi singiel z albumu studyjnego The Hunting Party amerykańskiego zespołu rockowego Linkin Park. Premierę miał 5 maja w BBC Radio 1. Utwór dostępny jest też w przedsprzedaży w wersji cyfrowej na iTunes.Shadow of the Day - trzeci singel rockowego zespołu Linkin Park, pochodzący z ich trzeciej płyty studyjnej Minutes to Midnight. Wydany został 16 października 2007 roku.

  30 kwietnia 2010 roku odbyła się premiera gry na iPhone'y, iPody Touch i iPady zatytułowanej „8-Bit Rebelion” wyprodukowanej przez Linkin Park, której wydawcą jest Artificial Life. Po przejściu gry w nagrodę będzie można usłyszeć utwór „Blackbirds”, który jest b-sidem z albumu Minutes to Midnight.

  Obecne logo Linkin Park
  Koncert Linkin Park w Dortmundzie w 2010 roku

  9 lipca 2010 roku zespół ogłosił konkurs pod nazwą „Linkin Park Featuring You”, który polegał na zmiksowaniu fragmentu utworu „The Catalyst”. Uczestnicy mieli do dyspozycji 5 materiałów udostępnionych przez zespół (fragment wokalu, fragment zagrany na pianinie, keyboardzie, perkusji klasycznej oraz elektrycznej). Zwycięzcą konkursu został Polak, Czesław (NoBrain) ze Świdnicy. 2 Sierpnia nastąpiła premiera pierwszego singla z nowej płyty, „The Catalyst”. 13 września 2010 roku miała premiera nowej płyty zatytułowanej A Thousand Suns. Płyta, tak jak jej poprzedniczka (Minutes to Midnight), napotkała się z mieszanymi reakcjami fanów, ze względu na odejście Linkin Park od stylu reprezentowanego w początkowych latach kariery.

  Chile (Republika Chile, hiszp. República de Chile) – państwo w Ameryce Południowej, ciągnące się długim pasem na zachodnim wybrzeżu kontynentu nad Oceanem Spokojnym. Stolicą Chile jest Santiago. Graniczy z Peru, Boliwią i Argentyną. Do Chile należą liczne wyspy przybrzeżne i wyspy na otwartym oceanie (w sumie ok. 3 tys.): Juan Fernández, Wyspa Wielkanocna (najbardziej oddalona od innych wysp i lądów zamieszkana wyspa na świecie), Sala y Gómez, San Ambrosio, San Félix, Chiloé, Campana, Santa Inés, Chonos.Space rock – styl w muzyce rockowej, przez niektórych uznawany wręcz za samodzielny gatunek rocka, charakteryzujący się hipnotycznym nastrojem i intensywną fakturą. Zwykle długie i powolne utwory odznaczają się gęstą przestrzenią dźwiękową budowaną przez szmery, zwielokratniane dźwięki gitar, delikatnie dudniący bas oraz minimalistycznie grającą, nisko strojoną perkusję. Śpiew odgrywa drugorzędną rolę i jest zwykle stonowany z muzyką. Teksty często dotyczą astronomii, science fiction, fantasy lub podróży kosmicznych.

  7 listopada 2010 roku zespół pojawił się na gali rozdania nagród EMA (Europe Music Awards) w Madrycie i odebrali na niej nagrodę w kategorii – Najlepszy Wykonawca Koncertowy. Natomiast rok później 6 listopada 2011 roku w Dublinie w kategorii Najlepszy wykonawca rockowy oraz powtórzyli ten sukces, zgarniając EMA dla najlepszego wykonawcy rockowego w 2012 roku we Frankfurcie.

  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Zaburzenia depresyjne – zaburzenia psychiczne z grupy zaburzeń afektywnych, charakteryzujące się obniżeniem nastroju, obniżeniem napędu psychoruchowego, zaburzeniem rytmów okołodobowych i lękiem.

  16 kwietnia 2012 roku opublikowany został singiel zespołu pod tytułem „Burn It Down” promujący album pod tytułem Living Things. Linkin Park ujawnił również datę wydania krążka, który na sklepowych półkach pojawił się 25 czerwca 2012 roku (26 czerwca w Stanach Zjednoczonych). Utwory „Lies Greed Misery” i „Castle of Glass” z tej właśnie płyty, zostały użyte w grze firmy EA, Medal of Honor: Warfighter.

  David Michael Farrell "Phoenix" (ur. 8 lutego 1977 w Plymouth, Massachusetts) – amerykański basista rockowy, członek zespołu Linkin Park.Rap rock – podgatunek muzyczny będący połączeniem dwóch głównych gatunków - hip-hopu i rocka. Pojęcie mylone często z innymi gatunkami, rapcorem lub rap metalem.
  Linkin Park na koncercie w 2013 roku

  29 października 2013 roku odbyła się premiera drugiego albumu z remiksami Recharged, który był promowany singlem „A Light That Never Comes” nagrany z Steve'm Aokim. Produkcją ponownie zajął się Rick Rubin, jednak tym razem dołączył do niego również Mike Shinoda. Niecały rok później grupa powróciła z szóstym studyjnym albumem The Hunting Party, promowany przez single „Guilty All the Same”, „Until It's Gone”, „Wastelands”, „Rebellion” i „Final Masquerade”.

  New Divide” – singel stworzony przez amerykański zespół rockowy Linkin Park na potrzeby filmu Transformers: Zemsta upadłych. Jest to zarazem temat do filmu. Została wydana jako singel 18 maja 2009.Slash, właśc. Saul Hudson (ur. 23 lipca 1965 w Londynie) – brytyjski gitarzysta rockowy. Zasłynął przede wszystkim z występów z grupą Guns N’ Roses, której był członkiem w latach 1985–1996. Od 2003 roku jest gitarzystą formacji Velvet Revolver. Współpracował także z Michaelem Jacksonem, owocem ich współpracy były utwory: „Black or White”, „Give In to Me”, „D.S.” oraz „Morphine”. Jak sam przyznaje duży wpływ na jego grę na gitarze miał Jimi Hendrix.

  Dotychczasową dyskografię grupy kończy album One More Light, wydany 19 maja 2017 roku. W ramach promocji albumu Linkin Park dał kilkanaście koncertów w Europie, między innymi w Polsce podczas Impact Festival. Pierwszym singlem został utwór „Heavy” nagrany w duecie z Kiiarą. 20 lipca 2017 roku, kilka miesięcy po śmierci przyjaciela artysty Chrisa Cornella, który w tym dniu obchodziłby urodziny, wokalista zespołu Chester Bennington popełnił samobójstwo poprzez powieszenie się. Niefortunnie, w tym samym dniu pojawił się teledysk do utworu „Talking to Myself”, który kilka dni później został oficjalnie wydany jako singiel.

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Rock alternatywny (ang. alternative rock) – grupa stylów muzyki rockowej powstałych w latach osiemdziesiątych i połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku, głównie na terenie Stanów Zjednoczonych. Gitarowy, niekomercyjny i często nagrywany bez przejmowania się jakością dźwięku rock alternatywny był dokładnym przeciwieństwem większości odmian muzyki popularnej lat osiemdziesiątych z jej cukierkowym brzmieniem syntezatorów i sterylną produkcją nagrań.

  Po tym zdarzeniu grupa Linkin Park odwołała pozostałą część trasy koncertowej, planowaną od 27 lipca 2017 w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Ostatnim, symbolicznym singlem został tytułowy utwór „One More Light”, który był wykonywany przez Benningtona podczas europejskich koncertów z dedykacją dla Chrisa Cornella.

  Alanis Nadine Morissette (ur. 1 czerwca 1974 w Ottawie) – kanadyjska wokalistka, muzyk, kompozytorka i autorka tekstów. Gra na harmonijce ustnej, instrumentach klawiszowych, flecie i gitarze.iPhone – smartfon przygotowany przez Apple Inc., oparty na systemie operacyjnym iOS mający pełnić funkcje telefonu komórkowego, platformy rozrywkowej i komunikatora internetowego. Urządzenie posiada także wbudowaną przeglądarkę internetową Safari Mobile umożliwiającą przeglądanie niektórych zasobów sieciowych.

  12 października 2017 roku opublikowano odcinek Carpool Karaoke z udziałem Linkin Park - Chestera, Mike'a i Joe - oraz Ken Jeonga. Na życzenie rodziny Benningtona oraz zespołu nagranie pojawiło się bezpłatnie na profilu społecznościowym grupy w serwisie Facebook. Odcinek był nagrywany 14 lipca 2017 roku.

  Koncert Linkin Park w Hollywood Bowl (Los Angeles) 27 października 2017 roku

  27 października odbył się pierwszy koncert Linkin Park od czasu śmierci Chestera Benningtona. Koncert trwał ponad trzy godziny. Członkowie postawili głównie na współpracę z innymi artystami, na koncercie pojawiły się takie osobowości jak Taka z „One Ok Rock”, System of a Down, Kiiara, z którą zespół nagrał utwór „Heavy”, DJ Steve Aoki oraz Bebe Rexha, choć znalazło się miejsce na wykonania w okrojonym składzie, w tym debiut nowego utworu zatytułowanego „Looking For An Answer”, którego wykonawcą jest Mike Shinoda. Jedna z topowych piosenek - „Numb” została wykonana w wersji instrumentalnej, a zaśpiewana przez publiczność. Podczas całego występu miało również miejsce przemówienie żony zmarłego Chestera, Talindy Bennington. Zapis transmisji na żywo można obejrzeć na oficjalnym kanale zespołu w serwisie YouTube.

  Nu metal – gatunek muzyczny powstały na początku lat 90 XX wieku. Termin został wymyślony przez Jonathana Davisa w celu określenia gatunku muzyki granej przez zespół KoЯn. Gatunek ten jest pochodną takich stylów jak grunge, metal alternatywny, funk, thrash metal, groove metal oraz industrial metal.Leave Out All the Rest – piąty i zarazem ostatni singel zespołu Linkin Park z albumu Minutes to Midnight. Teledysk do utworu nagrano w kwietniu 2008 r., zaś jego premiera miała miejsce 2 czerwca 2008. Można w nim znaleźć analogię do filmu W stronę słońca z 2007 roku.

  15 grudnia tego samego roku, aby uczcić śmierć zmarłego wokalisty, zespół wydał album koncertowy One More Light Live, który zawiera utwory zarejestrowane podczas letniej trasy. W skład tej płyty wchodzi większość utworów z albumu One More Light oraz znane piosenki zespołu.

  W 2018 roku Dan Scavino na Twitterze opublikował film z wiecu wyborczego Donalda Trumpa z coverem piosenki One More Light, który został przekazany ówczesnemu prezydentowi USA. Oficjalny profil Linkin Park odpowiedział:

  The Hunting Party – szósty album studyjny amerykańskiego zespołu rockowego Linkin Park, który swoją premierę miał 17 czerwca. Według wypowiedzi Mike’a Shinody, lidera zespołu i osób z różnych rozgłośni radiowych, mających okazję usłyszeć kilka utworów z albumu, płyta będzie „ciężka”, najmocniejsza w karierze Linkin Park. Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

  „Linkin Park nie popierał i nie popiera Trumpa ani nie upoważnia jego organizacji do korzystania z naszej muzyki”.

  18 lipca film został skasowany.

  Mike Shinoda przyznaje w wywiadach, że on jak i reszta członków są otwarci na powrót zespołu. W kwietniu 2020 roku Dave Farell ogłosił, iż zespół pracuje nad nową płytą. W sierpniu jako singiel wydany został niepublikowany dotąd utwór „She Couldn't” zarejestrowany w 1999 roku. Uczcił on dwudziestą rocznicę debiutu Linkin Park.

  Crawling – tytuł drugiego singla z albumu Hybrid Theory zespołu Linkin Park. Do tej piosenki został nakręcony teledysk. Piosenka mówi o tym, że czasami ludzie boją się otaczającego ich świata i przez to zamykają się w sobie.U2 – irlandzki zespół rockowy, powstały w Dublinie w roku 1976, pod nazwą U2 występujący od 1978. W jego skład wchodzą: Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr..

  Muzycy[ | edytuj kod]  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Hollywood Bowl - amfiteatr znajdujący się w Stanach Zjednocznych w Los Angeles w stanie Kalifornia. Używany przede wszystkim jako scena koncertowa. Widownia mieści 17 376 widzów. Najbardziej charakterystycznym elementem budowli jest muszla koncertowa, za którą jest widoczny napis "Hollywood" umieszczony w górach Santa Monica.
  Frederick Jay "Rick" Rubin (ur. 10 marca 1963) - amerykański producent muzyczny żydowskiego pochodzenia, współzałożyciel wytwórni Def Jam Recordings, założyciel i właściciel wytwórni American Recordings oraz jeden z prezesów wytwórni Columbia Records, zajmujący się przede wszystkim muzyką z gatunku hip-hop i heavy metal. Należał do rockowego zespołu Hose, z którym w 1983 wydał album o nazwie Hose. W latach 80. był pierwszym DJ-em hip-hopowego zespołu Beastie Boys, występując na scenie pod pseudonimem DJ Double R.
  A Light That Never Comes - pierwszy i jedyny singiel promujący drugi album remiksowy o nazwie Recharged, wydany przez Linkin Park.
  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  Rock industrialny jest stylem muzyki rockowej, powstałym pod koniec lat 70. XX wieku poprzez połączenie eksperymentów i brzmień industrialu z charakterystycznym dla rockowych stylów, takich jak punk czy metal, ciężkim brzmieniem gitar.
  Dublin (angielska wymowa: [dʌblɪn] lub [dʊblɪn]; irl. Baile Átha Cliath, wym. [bˠaʲlə a:hə klʲiəh]) – stolica i największe miasto Irlandii, położone w prowincji Leinster.
  Remiks – utwór muzyczny, który powstał dzięki zmianie innego. W odróżnieniu od covera, remiks jest opracowaniem utworu z wykorzystaniem tzw. śladów oryginału udostępnionych przez pierwotnego autora.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.332 sek.