• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Linkin Park  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Logotyp zespołu

  Linkin Parkamerykański zespół muzyczny wykonujący szeroko pojętą muzykę rockową. Zespół powstał w 1996 roku w Agoura Hills w Kalifornii.

  Historia[ | edytuj kod]

  Pierwotnie Linkin Park nosił nazwę Xero. Mniej więcej w czasie, gdy Chester Bennington odszedł od Grey Daze (obecnie Waterface) i dołączył do LP, odszedł ze składu Mark Wakefield (wokalista), nazwę zespołu chciano zmienić na Hybrid Theory. Idea tej nazwy polegała na zaznaczeniu tego, że Kalifornijczycy grają muzykę nietypową – hybrydę metalu, elektroniki, rapu, itd. Nazwa okazała się jednak zastrzeżona przez inny zespół, chciano uniknąć problemów prawnych, w związku z czym zrezygnowano z niej (choć nie do końca, biorąc pod uwagę, że tak nazwali pierwszy album). Następnie rozważano różne inne nazwy dla zespołu m.in.: 'Clear' (ich ulubiona), 'Probing Lagers', 'Platinum Lotus Foundation', 'Ten PM Stocker' (od ulicy Stocker Street, gdzie mieszkał Mike i gdzie członkowie zespołu mieli próby, jednak ściany mieszkania były bardzo cienkie i o godzinie 10 wieczorem sąsiedzi zaczynali protestować). W końcu zdecydowali się na Lincoln Park (wziętą od Parku Lincolna w Santa Monica, gdzie mieszkał Chester), ale i ta nazwa była już zajęta, przez zespół z Australii, który posiadał już nawet domenę internetową. Ostatecznie, aby nie zmieniać po raz kolejny całkowicie nazwy zespołu, muzycy zmienili ją nieznacznie na Linkin Park.

  Hybrid Theory EP – pierwszy minialbum zespołu crossoverowego Linkin Park w czasie gdy do grupy doszedł Chester Bennington (pierwszy nagrany wspólnie utwór to "And One"). Jest to pierwsza płyta wydana pod nazwą zespołu Hybrid Theory (gdy z grupy odszedł Mark Wakefield zespół nazywał się Xero). Jest niedostępna w sklepach, można ją dostać jedynie po dołączeniu do fanklubu Linkin Park Underground lub na aukcjach internetowych. Wydana w 1999 roku. Ze względu na zbyt krótki materiał dodany dopisek EP. Nieoficjalna reedycja albumu z 2001 roku zawierała także remiks utworu "High Voltage".Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  LP nagrał Hybrid Theory EP, jednak płyta nie została wydana oficjalnie, nagrano jedynie 1000 kopii. Można było ją dostać w późniejszym okresie jedynie przez Linkin Park Underground. Pierwszym nagranym kawałkiem była piosenka And One. Zespół wydał też płytę Hybrid Theory Demos, zawierającą dema piosenek z Hybrid Theory EP oraz Hybrid Theory.

  Reanimation - drugi album crossoverowego zespołu Linkin Park, większość utworów jest remiksami z pierwszej płyty Hybrid Theory. Każda piosenka została utworzona z udziałem innych zespołów bądź muzyków. Płyta została wydana w USA,oraz w Europie i Azji oraz w Japonii, a producentem był Mike Shinoda.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.

  Zespół oficjalnie zadebiutował w 2000 płytą Hybrid Theory. Phoenix nie udzielał się na tej płycie, choć napisał do niej parę tekstów, zastąpił go wtedy Scott Koziol, który już na żadnej innej płycie się nie udzielał. Wiadomo tylko, że Phoenix w tym czasie studiował i nie miał czasu na grę. Producentem płyty był wówczas Don Gilmore. Zawarte na Hybrid Theory piosenki zostały w wersji zremiksowanej umieszczone później (latem 2002 r.) na płycie Reanimation, co zostało uznane przez krytykę za typowy przykład „odcinania kuponów”. Ich następna płyta – Meteora wydana 24 marca 2003 r. – mimo, że zawierała zaledwie 36 minut materiału, została przyjęta ciepło przez fanów, jak i krytyków. Zadebiutowała na pierwszych miejscach w 14 krajach: USA, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Japonii, Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, Chile, Australii, Indonezji, Irlandii, na Tajwanie, w Norwegii oraz Szwajcarii. Wydany przez nich album koncertowy w listopadzie 2003 – Live in Texas, mający przełamać stereotyp tej grupy jako mistrzów studia a amatorów sceny, nie jest jednoznacznie oceniany.

  One More Light – siódmy album studyjny amerykańskiego zespołu rockowego Linkin Park, który swoją premierę miał 19 maja 2017 roku. Pierwszym singlem promującym album został wydany 16 lutego 2017 roku utwór „Heavy”. Krążek pomimo zdobycia ogólnie nieprzychylnych recenzji ze strony krytyków muzycznych oraz fanów spowodowanych radykalną zmianą brzmienia nowego materiału, osiągnął top 10 notowań w większości krajów. Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Rob Bourdon, 2014

  30 listopada 2004 roku zespół wraz z Jay-Z stworzył album mash-up Collision Course, stworzony dzięki brytyjskiemu programowi Mash-up, który chcąc zacierać granice wśród różnych gatunków muzycznych remiksuje utwory bardzo różnych wykonawców. Jay-Z, zapytany o to z kim chce w programie współpracować, odpowiedział Linkin Park. Tym sposobem powstał utwór Numb/Encore, zarówno Linkin Park jak i Jay-Z byli nim tak zafascynowani, że postanowili go wydać. Początkowo miał wyjść tylko singel Numb/Encore, jednak współpraca poszła na tyle dobrze, że wydali w końcu całą płytę EP. Jay-Z do dzisiaj jest przyjacielem zespołu (np. został później producentem płyty Mike'a Shinody The Rising Tied).

  Shadow of the Day - trzeci singel rockowego zespołu Linkin Park, pochodzący z ich trzeciej płyty studyjnej Minutes to Midnight. Wydany został 16 października 2007 roku.Chile (Republika Chile, hiszp. República de Chile) – państwo w Ameryce Południowej, ciągnące się długim pasem na zachodnim wybrzeżu kontynentu nad Oceanem Spokojnym. Stolicą Chile jest Santiago. Graniczy z Peru, Boliwią i Argentyną. Do Chile należą liczne wyspy przybrzeżne i wyspy na otwartym oceanie (w sumie ok. 3 tys.): Juan Fernández, Wyspa Wielkanocna (najbardziej oddalona od innych wysp i lądów zamieszkana wyspa na świecie), Sala y Gómez, San Ambrosio, San Félix, Chiloé, Campana, Santa Inés, Chonos.

  W 2005 zespół oficjalnie „odpoczywał”, jednak na początku roku Mike Shinoda zapowiedział powstanie nowego zespołu hip-hopowego Fort Minor, gdyż jak powiedział tęsknił za swoimi korzeniami. 22 listopada wydał płytę The Rising Tied. W tym samym roku również Chester Bennington powiadomił o powstawaniu swojego solowego projektu, Dead By Sunrise, zostanie nagrana na nim albumowa wersja The Morning After. 14 maja 2007 roku odbyła się premiera nowej płyty – Minutes to Midnight. Zespół twierdził, że będzie to najlepsza z dotychczasowo wydanych płyt zespołu i zatrze wszelkie stereotypy na ich temat. Producentami są Mike i Rick Rubin. Premiera pierwszego singla („What I've Done”) odbyła się 2 kwietnia. Teledysk nakręcony został na kalifornijskich pustyniach, reżyserem teledysku ponownie jest Joseph Hahn.

  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.David Michael Farrell "Phoenix" (ur. 8 lutego 1977 w Plymouth, Massachusetts) – amerykański basista rockowy, członek zespołu Linkin Park.

  W marcu 2007 roku Linkin Park zagrał sześć utworów dla AOL Sessions. Można zobaczyć zespół grający na żywo trzy nowe piosenki („What I've Done”, „No More Sorrow”, „Given Up”) i trzy z poprzednich płyt („In the End”, „Faint”, „Breaking the Habit”).

  What I've Done” i nagrany przez Mike'a Shinodę i Styles of Beyond utwór Second to None zostały wykorzystane w filmie „Transformers” z 2007 roku („Second to None” wyłącznie na potrzeby tej produkcji, choć występuje w niej tylko jedno zdanie z piosenki).

  New Divide” – singel stworzony przez amerykański zespół rockowy Linkin Park na potrzeby filmu Transformers: Zemsta upadłych. Jest to zarazem temat do filmu. Została wydana jako singel 18 maja 2009.Slash, właśc. Saul Hudson (ur. 23 lipca 1965 w Londynie) – brytyjski gitarzysta rockowy. Zasłynął przede wszystkim z występów z grupą Guns N’ Roses, której był członkiem w latach 1985–1996. Od 2003 roku jest gitarzystą formacji Velvet Revolver. Współpracował także z Michaelem Jacksonem, owocem ich współpracy były utwory: „Black or White”, „Give In to Me”, „D.S.” oraz „Morphine”. Jak sam przyznaje duży wpływ na jego grę na gitarze miał Jimi Hendrix.

  Linkin Park dostał nagrodę w kategorii „Najlepszy zespół” na MTV Europe Music Awards w 2007 r.

  4 maja album Minutes to Midnight wyciekł do Internetu, a został wydany dziesięć dni później. Drugim singlem z albumu Minutes to Midnight jest „Bleed It Out”. Trzecim natomiast „Shadow of the Day”. Czwartym singlem z Minutes to Midnight jest „Given Up”. Piątym i ostatnim singlem jest „Leave Out All the Rest”, który trafił do ścieżki dźwiękowej filmu Zmierzch. Utwór „Given Up” został wykorzystany w zapowiedzi filmu Crank 2: High Voltage. Singiel „New Divide” trafił do ścieżki dźwiękowej filmu Transformers: Zemsta upadłych. Mike Shinoda zaznaczył, że „New Divide” nie ma nic wspólnego z nowym albumem, którego współproducentem jest Rick Rubin.

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Alanis Nadine Morissette (ur. 1 czerwca 1974 w Ottawie) – kanadyjska wokalistka, muzyk, kompozytorka i autorka tekstów. Gra na harmonijce ustnej, instrumentach klawiszowych, flecie i gitarze.
  Mike Shinoda, 2014

  19 lutego 2010 roku, swą premierę miał nowy utwór LP pod tytułem „Not Alone”, w związku z akcją fundacji zespołu Music For Relief „Download To Donate For Haiti”. Dochody z akcji (200 tys. dolarów – stan na 6 kwietnia 2010) trafią do ofiar styczniowego trzęsienia ziemi w Haiti. W akcji oprócz Linkin Park udział wzięli artyści tacy jak: Slash, Beth Hart, Kenna, Peter Gabriel, Alanis Morissette, Lupe Fiasco, Hoobastank, The All-American Rejects, Enrique Iglesias i Dave Matthews Band. Utwór „Not Alone” w krótkim czasie dorobił się teledysku.

  Leave Out All the Rest – piąty i zarazem ostatni singel zespołu Linkin Park z albumu Minutes to Midnight. Teledysk do utworu nagrano w kwietniu 2008 r., zaś jego premiera miała miejsce 2 czerwca 2008. Można w nim znaleźć analogię do filmu W stronę słońca z 2007 roku.Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

  30 kwietnia 2010 roku odbyła się premiera gry na iPhone'y, iPody Touch i iPady zatytułowanej „8-Bit Rebelion” wyprodukowanej przez Linkin Park, której wydawcą jest Artificial Life. Po przejściu gry w nagrodę będzie można usłyszeć utwór „Blackbirds”, który jest b-sidem z albumu Minutes to Midnight z 2007 roku.

  Frederick Jay "Rick" Rubin (ur. 10 marca 1963) - amerykański producent muzyczny żydowskiego pochodzenia, współzałożyciel wytwórni Def Jam Recordings, założyciel i właściciel wytwórni American Recordings oraz jeden z prezesów wytwórni Columbia Records, zajmujący się przede wszystkim muzyką z gatunku hip-hop i heavy metal. Należał do rockowego zespołu Hose, z którym w 1983 wydał album o nazwie Hose. W latach 80. był pierwszym DJ-em hip-hopowego zespołu Beastie Boys, występując na scenie pod pseudonimem DJ Double R.Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.

  9 lipca 2010 roku zespół ogłosił konkurs pod nazwą „Linkin Park Featuring You”, który polegał na zmiksowaniu fragmentu utworu „The Catalyst”. Uczestnicy mieli do dyspozycji 5 materiałów udostępnionych przez zespół (fragment wokalu, fragment zagrany na pianinie, keyboardzie, perkusji klasycznej oraz elektrycznej). Zwycięzcą konkursu został Polak, Czesław (NoBrain) ze Świdnicy. 2 Sierpnia nastąpiła premiera pierwszego singla z nowej płyty, „The Catalyst”. 13 września 2010 roku miała premiera nowej płyty zatytułowanej „A Thousand Suns”. Płyta, tak jak jej poprzedniczka („Minutes to Midnight”), napotkała się z mieszanymi reakcjami fanów.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.

  7 listopada 2010 roku zespół pojawił się na gali rozdania nagród EMA (Europe Music Awards) w Madrycie i odebrali na niej nagrodę w kategorii – Najlepszy Wykonawca Koncertowy. Natomiast rok później 6 listopada 2011 roku w Dublinie w kategorii Najlepszy wykonawca rockowy oraz powtórzyli ten sukces, zgarniając EMA dla najlepszego wykonawcy rockowego w 2012 roku we Frankfurcie.

  Given Up - czwarty singel zespołu Linkin Park z albumu Minutes to Midnight. Wydany w Wielkiej Brytanii 17 lutego 2008 r. (do pobierania w wersji elektronicznej) oraz w marcu 2008 na świecie (jako CD-singel).Trzęsienie ziemi na Haiti (2010) – trzęsienie ziemi o magnitudzie 7 w skali Richtera, którego epicentrum znajdowało się w odległości ok. 25 km od Port-au-Prince na Haiti. Główny wstrząs nastąpił 12 stycznia 2010 o godz. 16.53 czasu lokalnego (21.53 UTC). Zarejestrowano wiele wstrząsów wtórnych, z których dziesięć przekraczało magnitudę 5 w skali Richtera. Wstrząsy odczuwalne były także w Dominikanie (zajmującej wschodnią część wyspy Haiti), na Kubie, Jamajce, Bahamach oraz na Turks i Caicos.

  16 kwietnia 2012 roku opublikowany został singiel zespołu pod tytułem „Burn It Down” promujący album pod tytułem Living Things. Linkin Park ujawnił również datę wydania krążka, który na sklepowych półkach pojawił się 25 czerwca 2012 roku (26 czerwca w Stanach Zjednoczonych). Utwory „Lies Greed Misery” i „Castle of Glass” z tej właśnie płyty, zostały użyte w grze firmy EA, „Medal of Honor: Warfighter”.

  Chester Charles Bennington (ur. 20 marca 1976 w Phoenix) - wokalista zespołów Linkin Park, Dead by Sunrise i Stone Temple Pilots .Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  29 października 2013 roku odbyła się premiera drugiego albumu z remixami Recharged, który był promowany singlem „A Light That Never Comes” nagrany z Steve'm Aokim. Produkcją ponownie zajął się Rick Rubin, jednak tym razem dołączył do niego również Mike Shinoda. Niecały rok później grupa powróciła z szóstym studyjnym albumem „The Hunting Party”, promowanym między innymi przez nagranie „Until It's Gone”.

  Dead by Sunrise – rockowy projekt muzyczny wokalisty zespołu Linkin Park, Chestera Benningtona. W zespole grają także: gitarzyści Amir Derakh i Ryan Shuck, basista Brandon Belsky, perkusista Elias Andra oraz klawiszowiec Anthony "Fu" Valcic. Debiutancka płyta Dead by Sunrise Out of Ashes została wydana 13 października 2009 roku.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Dotychczasową dyskografię grupy kończy album One More Light, wydany 19 maja 2017 roku. W ramach promocji albumu Linkin Park dał kilkanaście koncertów w Europie, między innymi w Polsce podczas Impact Festival. Pierwszym singlem został utwór „Heavy” nagrany w duecie z Kiiarą. 20 lipca 2017, kilka miesięcy po śmierci przyjaciela artysty Chrisa Cornella, który w tym dniu obchodziłby urodziny, wokalista zespołu Chester Bennington popełnił samobójstwo poprzez powieszenie się. Niefortunnie, w tym samym dniu pojawił się teledysk do utworu „Talking to Myself”, który kilka dni później został oficjalnie wydany jako singiel.

  Transformery (oryg. ang. Transformers) – to popularna w fantastyce rasa inteligentnych, żyjących i do tego niezwykle zaawansowanych technicznie robotów, zamieszkująca planetę Cybertron. Posiadają one zdolność "transformacji", czyli przekształcania swoich ciał w inne formy np. pojazdy, zwierzęta czy przedmioty. Oprócz tego wiele Transformerów potrafi zmieniać swoją masę i rozmiary (co pozwala dużym osobnikom na przemianę w przedmioty mniejsze nawet od ludzi).Agoura Hills – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Los Angeles. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau, w roku 2010 Agoura Hills miało 20 330 mieszkańców. Miejscowość leży na wysokości 281 m n.p.m. i zajmuje powierzchnię 20,184 km².

  Po tym zdarzeniu grupa Linkin Park odwołała pozostałą część trasy koncertowej, planowaną od 27 lipca 2017 w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Ostatnim, symbolicznym singlem został tytułowy utwór „One More Light”, który był wykonywany przez Benningtona podczas europejskich koncertów z dedykacją dla Chrisa Cornella.

  Słowenia, Republika Słowenii (słoweń. Slovenija, Republika Slovenija) – państwo położone w Europie Środkowej, posiadające dostęp do Morza Adriatyckiego. Słowenia należy do NATO od 29 marca 2004, jest też członkiem UE od 1 maja 2004 roku."The Catalyst" – pierwszy singel amerykańskiego zespołu rockowego Linkin Park z ich czwartego albumu studyjnego, A Thousand Suns. Został wydany 2 sierpnia 2010.

  12 października 2017 opublikowano odcinek Carpool Karaoke z udziałem Linkin Park - Chestera, Mike'a i Joe - oraz Ken Jeonga. Na życzenie rodziny Benningtona oraz zespołu nagranie pojawiło się bezpłatnie na profilu społecznościowym Facebook grupy. Odcinek był nagrywany 14 lipca 2017 roku.

  27 października odbył się pierwszy koncert Linkin Park od czasu śmierci Chestera Benningtona. Koncert trwał ponad trzy godziny. Członkowie postawili głównie na współpracę z innymi artystami, choć znalazło się miejsce na wykonania w okrojonym składzie, w tym debiut nowego utworu zatytułowanego „Looking For An Answer”, którego wykonawcą jest Mike Shinoda.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Hoobastank – zespół rockowy ze Stanów Zjednoczonych, powstały w Los Angeles w 1994 roku. Wokalista, Doug Robb, spotkał się z gitarzystą Danem Estrinem w szkole średniej na konkursie zespołów. Wtedy też postanowili założyć swój własny, do którego dołączyli później Markku Lappalainen i Chris Hesse. Nazwa, Hoobastank, nie oznacza nic konkretnego – w wywiadzie dla Lunch Yahoo Doug powiedział: Zamierzasz zapytać, co to znaczy, ale to nie ma żadnego znaczenia. Po prostu jest świetne.

  15 grudnia tego samego roku, aby uczcić śmierć zmarłego wokalisty, zespół wydał album One More Light Live, który zawiera utwory zarejestrowane podczas letniej trasy koncertowej. W skład tej płyty wchodzi większość utworów z albumu One More Light oraz znane single zespołu.

  Mike Shinoda przyznaje w wywiadach, że on jak i reszta członków są otwarci na powrót zespołu.

  Electronic Arts NASDAQ: ERTS – amerykański producent oraz wydawca gier komputerowych i wideo. Firma została założona przez Tripa Hawkinsa w 1982 r. W pierwszej połowie 2011 roku firma EA była pierwszym co do wielkości wydawcą gier na zachodnich rynkach, z roczną sprzedażą sięgającą 4 miliardów dolarów.Joseph Hahn nazywany inaczej Mr. Hahn (ur. 15 marca 1977 w Dallas) – DJ z nu metalowej grupy Linkin Park, z pochodzenia Koreańczyk.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  "Meteora" – drugi studyjny album kalifornijskiej grupy nu metalowej Linkin Park. Wydany w 2003 roku album sprzedał się w nakładzie 8 102 000 egzemplarzy, wynosząc zespół na szczyty list przebojów. Nazwa płyty pochodzi od masywu górskiego o nazwie Meteory.
  Breaking the Habit (ang. Zrywanie z nałogiem) – singel amerykańskiego zespołu numetalowego Linkin Park z płyty Meteora. Wydany w 2004 roku, jest to ich 6 i ostatni singel z tego albumu. Na płycie ma numer 9.
  "Minutes to Midnight" – trzeci studyjny album kalifornijskiej grupy Linkin Park, którego światowa premiera odbyła się 14 maja 2007 r. Europejska premiera miała miejsce 11 maja 2007 r., a amerykańska – 15 maja 2007 r. Płyta jednak wcześniej (4 maja) wyciekła do Internetu.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Enrique Iglesias, właśc. Enrique Miguel Iglesias Preysler (ur. 8 maja 1975 w Madrycie) – hiszpański piosenkarz, syn hiszpańskiego piosenkarza i kompozytora Julio Iglesiasa oraz filipińskiej dziennikarki Isabel Preysler.
  Beth Hart (ur. 24 stycznia 1972 w Los Angeles, w stanie Kalifornia) – amerykańska wokalistka i pianistka, której sławę przyniosła piosenka "LA Song (Out of This Town)". Jej muzyka oscyluje na pograniczu rocka, gospel i bluesa.
  Santa Monica – nadbrzeżne miasto w USA położone w zachodniej części hrabstwa i metropolii Los Angeles, w amerykańskim stanie Kalifornia.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.055 sek.