• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Linia kolejowa nr 271  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Województwo wielkopolskie – województwo utworzone w 1999 w środkowo-zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej, w dorzeczu środkowej Warty; dzieli się na 4 miasta na prawach powiatu, 31 powiatów i 226 gmin, które zamieszkuje 3 447 441 osób (31 marca 2011); siedzibą wojewody i władz samorządu województwa jest Poznań.Odra (czes. i dł. Odra, niem. Oder, gł. Wodra, łac. starożytna Viadua, Suevus, łac. średniowiecza Oddera (w Dagome iudex), Odera; łac. renesansowa Viadrus (od 1543)) – rzeka w Europie Środkowej, w zlewisku Morza Bałtyckiego, na terenie Czech, Polski i Niemiec. Pod względem całkowitej długości jest drugą (po Wiśle) rzeką Polski. Biorąc pod uwagę tylko jej część w granicach Polski jest trzecią rzeką pod względem długości (po jej dopływie Warcie).
  Rozkład jazdy z 1862 r.
  Rozkład jazdy Niemieckich Kolei Rzeszy (DR) na lata 1941/42
  Rozkład jazdy Niemieckich Kolei Rzeszy (DR) na lata 1944/45
  Linia kolejowa 271 w Lesznie (kierunek Wrocław)
  Linia kolejowa 271 w Lesznie (kierunek stacja Leszno)
  Skrzyżowanie linii kolejowej nr 271 z drogą krajową nr 5
  Piękna Helena na linii 271 w Iłowcu
  ET22-887 + IR 56110 Mamry na linii 271 w okolicach Pecny
  ET22-768 + R 77738 relacji Poznań Gł. - Leszno
  ET22-581 z cysternami
  Dragon z cysternami

  Linia kolejowa nr 271 – w całości zelektryfikowana dwutorowa linia kolejowa znaczenia państwowego o długości 164,454 km, łącząca stacje: Wrocław Główny z Poznaniem Głównym. Stanowi element Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) - magistrali E 59 ujętej w Umowie europejskiej o głównych międzynarodowych liniach kolejowych (AGC). Linia kolejowa nr 271 jest obecnie jednym z najintensywniej eksploatowanych odcinków infrastruktury zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

  Elektryczna sieć trakcyjna – zespół urządzeń umożliwiających dostarczanie energii elektrycznej do pojazdów poruszanych silnikami elektrycznymi. Konstrukcje wsporcze są częścią składową sieci trakcyjnej, natomiast przewodów zasilaczy oraz kabli powrotnych nie zalicza się do sieci trakcyjnej.Tor – dwie szyny podtrzymujące i prowadzące koła pojazdów szynowych, ułożone na podkładach lub wlane w specjalną płytę betonową służą jako droga kolejowa, tramwajowa lub metro, w określonej odległości od siebie. Ułożony jest na podtorzu.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Przebieg
 • 3 Infrastruktura
 • 3.1 Węzły
 • 3.2 Punkty eksploatacyjne
 • 4 Charakterystyka techniczna
 • 5 Ruch pociągów
 • 5.1 Pociągi regionalne
 • 5.2 Pociągi dalekobieżne
 • 5.3 Pociągi specjalne
 • 5.4 Pociągi towarowe
 • 6 Modernizacja
 • 6.1 Lot A
 • 7 Przypisy
 • 8 Linki zewnętrzne
 • Poznań Dębiec – przystanek osobowy na poznańskim Dębcu na linii kolejowej nr 271 Wrocław Główny - Poznań Główny. Przystanek znajduje się na szlaku kolejowym pomiędzy stacjami Luboń koło Poznania – Poznań Główny.Ulica Grabiszyńska - jedna z najdłuższych ulic we Wrocławiu (ponad 4,5 km), biegnąca od placu Legionów w kierunku południowo-zachodnim, dawnym traktem do Kątów Wrocławskich. Nazwę swoją (także niemiecką sprzed 1945 r. – Gräbschener Straße, dawniej Gräbschener Gasse) zawdzięcza osiedlom Grabiszyn-Grabiszynek, przez które przebiega.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Pociąg specjalny – kategoria pociągu pasażerskiego przeznaczonego do obsługi przewozów i zaspakajania potrzeb przewozowych w zakresie przewozu osób i bagażu uruchamiany przez przewoźników kolejowych z okazji wydarzeń odbywających się w określonym miejscu i czasie. Przejazd osób odbywa się na podstawie biletu (czasami także opłat dodatkowych).
  Stambuł (tur. İstanbul) – największe i najludniejsze miasto Turcji i jej centrum kulturalne, handlowe oraz finansowe. Rozciąga się od północnego wybrzeża morza Marmara po obu stronach Bosforu, cieśniny morskiej między Morzem Śródziemnym a Morzem Czarnym. Położenie zarówno w europejskiej Tracji, jak i azjatyckiej Anatolii sprawia, że Stambuł jest jedną z dwóch (obok rosyjskiego miasta Magnitogorsk) metropolii świata znajdujących się na dwóch kontynentach.
  Posterunek odgałęźny – na kolei jest to posterunek ruchu zapowiadawczy biorący udział w prowadzeniu ruchu wszystkich pociągów kursujących na przyległych szlakach (odstępach).
  Rawicz - stacja kolejowa w Rawiczu, w województwie wielkopolskim, w Polsce. Stacja kolejowa powstała z chwilą uruchomienia linii kolejowej Wrocław Główny - Poznań Główny. Pierwszy próbny kurs lokomotywy parowej odbył się 27 września 1856 roku, a pierwszy regularny kurs składu 27 października 1856 r. Uroczyste otwarcie linii 29 października 1856 r.
  Szewce – stacja kolejowa w woj. dolnośląskim, w pobliżu miejscowości Szewce. Na stacji zatrzymują się jedynie pociągi osobowe.
  Linia kolejowa E 59 Świnoujście- Szczecin - Poznań – Wrocław – Chałupki stanowi fragment międzynarodowego ciągu transportowego z Malmö – Ystad do Wiednia, Budapesztu i Pragi. Jest to najkrótsze i najdogodniejsze połączenie Skandynawii z Europą Środkowo-Wschodnią i Bałkanami.
  Linia kolejowa nr 14 Łódź Kaliska – Tuplice – częściowo zelektryfikowana, jedno- i dwutorowa linia kolejowa o długości 388,577 km.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.101 sek.