• Artykuły
  • Forum
  • Ciekawostki
  • Encyklopedia
  • Linia kolejowa nr 229    Podstrony: 1 [2] [3]
    Przeczytaj także...
    SN61 – wagony silnikowe wyprodukowane dla PKP w liczbie 250 sztuk, w latach 1960-1975, w zakładach Ganz-MÁVAG na Węgrzech.SU42 – normalnotorowa lokomotywa spalinowa produkcji polskiej produkowana przez Zakłady Fablok w Chrzanowie w latach 1975–1977 jako modyfikacja lokomotywy serii SM42, jak również zmodernizowana przez ZNTK Nowy Sącz w latach 1999–2000 jako modyfikacja lokomotywy serii SP42.

    Linia kolejowa nr 229linia kolejowa łącząca Pruszcz Gdański z Łebą. Na większości trasy jest ona nieprzejezdna lub jeżdżą po niej tylko drezyny ręczne. Ruch pasażerski prowadzony jest na odcinku LęborkŁeba (sezonowo) i Kartuzy – Glincz (dalej do Gdańska). Na odcinku KartuzyStara Piła prowadzony jest ruch towarowy.

    Kartuzy – stacja kolejowa w Kartuzach, w województwie pomorskim. Do 2010 r. na stacji odbywały się jedynie ruch pociągów towarowych oraz przejazdy drezyn. W 2010 r. wznowiono połączenia pasażerskie ze stacją Gdynia Główna. Obowiązują jednak wyłącznie podczas wakacji w weekendy.Rynek Kolejowy – miesięcznik, wydawany przez Zespół Doradców Gospodarczych Tor, zajmujący się tematyką transportu szynowego (kolej, tramwaje, metro).

    Spis treści

  • 1 Przebieg
  • 2 Historia
  • 3 Infrastruktura
  • 3.1 Węzły
  • 3.2 Stacje i przystanki kolejowe
  • 4 Przypisy


  • Podstrony: 1 [2] [3]    w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

    Warto wiedzieć że... beta

    Lębork – stacja kolejowa w Lęborku, w województwie pomorskim, w Polsce. Stacja w Lęborku jest obsługiwana przez pociągi PKP Intercity oraz trójmiejskiej SKM.
    Linia kolejowa nr 248 Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Osowa – budowana dwutorowa linia kolejowa w Gdańsku o długości 18 km. Linia nazywana jest Pomorską Koleją Metropolitalną.
    Pruszcz Gdański – stacja kolejowa w Pruszczu Gdańskim, w województwie pomorskim, w Polsce. Stacja została gruntownie zmodernizowana w l. 2012-2014. Modernizacja obejmowała przebudowę układu torowego, urządzenia SRK, budowę nowych peronów.
    Kolbudy – nieczynna stacja kolejowa w Kolbudach, w województwie pomorskim, w Polsce. Znajduje się na trasie linii nr 229 - Pruszcz Gdański - Łeba. Obecnie stacja została zaadaptowana na skład budowlany.
    SM42 (typ Ls800/6D, 6Dc, 6De, 6Df, 6Dg i 6Dk) – normalnotorowa lokomotywa spalinowa produkcji polskiej. Spalinowóz serii SM42 był produkowany w Fablok Chrzanów w latach 1965-1992. W sumie wyprodukowano i dostarczono 1822 egzemplarze tej serii, w tym dla PKP 1157 jednostek.
    Pruszcz Gdański (niem. Praust, kasz. Pruszcz, Pruszcz Gduńsczi) – miasto w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, nad rzeką Radunią, należące do aglomeracji gdańskiej, przylega od południa do Gdańska. Miasto jest siedzibą powiatu gdańskiego i gminy.
    Ulica Grunwaldzka w Pruszczu Gdańskim - część głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta i drogi krajowej nr 91 E75 o długości 4,7 km. Jest główną ulicą miasta, przecina je (przez śródmieście) południkowo. Pełni funkcję trasy wylotowej dla miast aglomeracji gdańskiej.

    Reklama

    Czas generowania strony: 0.062 sek.