• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Linia kolejowa nr 208  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Arriva RP Sp. z o.o. – polski prywatny przewoźnik kolejowy świadczący usługi na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, i warmińsko-mazurskiego. Spółka należy do koncernu Deutsche Bahn.Leosia – mała osada w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim, w gminie Drzycim związana z przystankiem kolejowym PKP Leosia na linii Laskowice Pomorskie-Wierzchucin-Tuchola. Osada wchodzi w skład sołectwa Gródek. Poprzednio nosiła niemiecką nazwę Teufelstein (pol. Diabelski Kamień).
  Prędkość maksymalna na linii[ | edytuj kod]

  Szynobusy[ | edytuj kod]

  Pociągi pasażerskie[ | edytuj kod]

  Pociągi towarowe[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Id-12 (D29) Wykaz linii (pol.). plk-sa.pl, 2020-07-27. [dostęp 2020-09-14].
  2. Wykaz maksymalnych prędkości (pol.). plk-sa.pl, 2019-12-15. [dostęp 2020-10-05].
  3. atlaskolejowy.pl, kujawsko-pomorskie.atlaskolejowy.pl [dostęp 2019-06-09] (ang.).
  4. Sławomir Fedorowicz, Leosia, „Świat Kolei” nr 10/2010, s.38
  5. Linia Leosia – Drzycim, bazakolejowa.pl [dostęp 2017-11-25] (pol.).
  6. „PKP Intercity chce budowy kilkunastu nowych linii kolejowych, (Rynek Kolejowy)”. rynek-kolejowy.pl. [dostęp 2015-08-20].
  7. Rozkład jazdy pociągów Arriva - przewozy regionalne, www.arriva.pl [dostęp 2017-11-25] (pol.).
  8. Oferty na linii Grudziądz – Brodnica przekraczają kosztorys - Wszystko na temat branży kolejowej: PKP, Intercity, przewozy regionalne, koleje mazowieckie, rozkłady jazdy PKP, ..., rynek-kolejowy.pl [dostęp 2017-11-25].
  9. Platforma Zakupowa PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, zamowienia.plk-sa.pl [dostęp 2017-11-25] (ang.).
  Jabłonowo Pomorskie (niem. Jablonowo) – miasto w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Jabłonowo Pomorskie. Położone na Pojezierzu Chełmińskim, nad rzeką Lutryną, przy drodze wojewódzkiej 543. W Jabłonowie krzyżują się linie kolejowe nr 208 i 353. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. toruńskiego.Województwo pomorskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, położone w północnej Polsce. Siedzibą władz województwa jest Gdańsk. Obejmuje obszar o powierzchni 18 310,34 km².


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Samoczynne hamowanie pociągu (SHP) - urządzenie wchodzące w skład tzw. automatyki bezpieczeństwa pociągu (ABP), której zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa jazdy pociągu, a tym samym podniesienie bezpieczeństwa ruchu kolejowego.
  Elektryfikacja – proces mający na celu rozprzestrzenienie sieci elektroenergetycznej. Elektryfikowane są miejscowości lub obiekty przemysłowe, przez doprowadzanie linii elektrycznych ze stacji transformatorowych. Elektryfikacją nazywane jest również zakładanie sieci trakcyjnej nad torami kolejowymi lub stawianie słupów podtrzymujących linie energetyczne i odprowadzanie przewodów elektrycznych ze słupów do domów.
  Wierzchucin (niem. Wierzchucin, od 1908 Lindenbusch) – wieś borowiacka w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, w gminie Cekcyn. Węzłowa stacja kolejowa przy dawnej magistrali węglowej tzw. "francuskiej" (Maksymilianowo-Kościerzyna-Gdynia Główna) i linii kolejowej Działdowo-Chojnice.
  Linia kolejowa – element sieci kolejowej składający się z jednego, dwóch lub kilku torów kolejowych łączących punkty początkowy i końcowy (będące stacjami końcowymi lub węzłowymi), ustalany w Polsce przez danego zarządcę infrastruktury kolejowej. Do linii kolejowej zalicza się również zajęte pod torowisko grunty oraz przyległy do nich pas gruntu, a także budynki, budowle i urządzenia przeznaczone do prowadzenia ruchu kolejowego, wraz z zajętymi pod nie gruntami.
  Jabłonowo Pomorskie - stacja kolejowa w Jabłonowie Pomorskim, w gminie Jabłonowo Pomorskie, w powiecie brodnickim, w województwie kujawsko-pomorskim.
  Laskowice Pomorskie - stacja kolejowa w Laskowicach, w województwie kujawsko-pomorskim, w Polsce. Jest ważnym węzłem kolejowym.
  Nicwałd (niem. Nitzwalde) – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie grudziądzkim, w gminie Gruta.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.5 sek.