• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lineage

  Przeczytaj także...
  Lineage II – gra komputerowa z gatunku massive multiplayer online role-playing game (MMORPG), wyprodukowana i wydana przez Koreańską firmę NCsoft w 2003. Jest ona kontynuacją gry Lineage. 23 kwietnia 2013 gra została wydana w polskiej wersji językowej.MMORPG (skrót od Massively multiplayer online role-playing game) – rodzaj gier komputerowych RPG, w których duża liczba graczy może grać ze sobą w wirtualnym świecie. Podobnie jak w innych rodzajach RPG gracz wciela się w postać i kieruje jej działaniami. Dostęp do gier MMORPG zwykle jest zapewniany przez producenta gry. Gry tego typu są bardzo popularne na całym świecie. Ciężko jednak oszacować konkretną liczbę, ze względu na fakt, iż wydawcy mają tendencje do podawania liczb ze swoich baz danych, jako ogólną liczbę osób, które w ogóle grało w daną grę. Bazując jednak na dochodach wydawców, liczbę graczy w 2010 roku szacowano na 61 milionów, z czego 44 miliony tylko w Stanach Zjednoczonych.
  Diablo – osadzona w klimacie dark fantasy komputerowa, fabularna gra akcji (hack and slash), stworzona przez Blizzard North, której światowa premiera odbyła się 31 grudnia 1996 roku.

  Lineage: The Bloodpledge (Kor. 리니지) – gra komputerowa z gatunku MMORPG, stworzona i wydana przez południowokoreańską firmę NCsoft w 1998 roku. Gra zaprojektowana przez Jake Song, który wcześniej również projektował grę Nexus: The Kingdom of the Winds. Rozgrywkę cechuje rzut izometryczny 2D, podobnie jak w grach Ultima Online czy Diablo. W 2003 roku powstała kontynuacja gry Lineage II.

  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 1998 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.Ultima Online (UO) – gra komputerowa typu MMORPG, wydana 30 kwietnia 1997 przez firmę Origin Systems. Jest jedną z najstarszych tego rodzaju gier. Rozgrywka toczy się w świecie fantasy znanym z serii Ultima. Do listopada 2006 r. wydanych zostało sześć dodatków, w których stopniowo rozbudowywano podstawową wersję m.in. o nowe potwory, umiejętności oraz miejsca.

  11 maja 2011 roku firma NCsoft ogłosiła, że z powodu braku opłacalności serwery w Ameryce Północnej zostaną zamknięte, co nastąpiło 29 czerwca 2011 roku.

  Rozgrywka[ | edytuj kod]

  W Lineage gracz może wybrać jedną z siedmiu klas postaci: elf, dark elf, knight, prince, magician, dragon knight i illusionist. Przy czym tylko klasa prince posiada możliwość przewodzenia blood pledge, czyli odpowiednika gildii lub klanu znanych z innych gier MMO.

  Gra komputerowa (gra wideo, ang. video game) – rodzaj oprogramowania komputerowego przeznaczonego do celów rozrywkowych bądź edukacyjnych (rozrywka interaktywna) i wymagającego od użytkownika (gracza) rozwiązywania zadań logicznych lub zręcznościowych. Gry komputerowe mogą być uruchamiane na komputerach osobistych, specjalnych automatach, konsolach do gry, telewizorach, telefonach komórkowych oraz innych mobilnych urządzeniach, nazywanych łącznie platformami sprzętowymi. Zadania stawiane przed graczem w grach komputerowych różnią się w zależności od gatunku i mogą polegać na przykład na rozwiązaniu zadania logicznego, eliminacji wirtualnych przeciwników czy też rywalizacji ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami (gra wieloosobowa); interaktywna rozrywka w celach zawodowych nosi nazwę sportu elektronicznego.NCsoft - południowokoreańska firma komputerowa, zajmująca się głównie produkcją gier z gatunku MMORPG z siedzibą w Seulu.

  Gra zawiera elementy tradycyjne dla gier RPG, takie jak zabijanie potworów, rozwiązywanie zadań w celu pozyskiwania punktów doświadczenia, umiejętności czy statystyk (charyzmy, siły, mądrości, itp.). Gracze mogą dołączać do klanów i zdobywać zamki podczas oblężenia.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Tom Magrino: Lineage servers shutting down in the West – News at GameSpot (ang.). gamespot.com, 2011-05-11.
  2. Lineage: The Blood Pledge (ang.). [dostęp 2012-11-11].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona gry (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.