• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Limp Bizkit  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Gold Cobra - szósty album studyjny amerykańskiej grupy rockowej Limp Bizkit. Płyta ukazała się 28 czerwca 2011 roku. Nagrania zadebiutowały na 44. miejscu listy OLiS w Polsce.The Who – angielski zespół rockowy powstały w 1964, związany z subkulturą modsów, uważany za jedną z najbardziej wpływowych grup rockowych wszech czasów.

  Limp Bizkitamerykański zespół muzyczny grający muzykę z gatunku rapcore i nu metal.

  Historia[ | edytuj kod]

  Fred Durst, 2013
  Sam Rivers, 2013

  Grupa została założona w 1994 roku przez Freda Dursta, Sama Riversa i jego kuzyna Johna Otto. Nazwa pochodzi od gry zwanej limp biscuit, która jest elementem inicjacji niektórych amerykańskich bractw uczelnianych (ang. fraternities). Z innych źródeł wynika, iż podczas rozmowy Freda z jego znajomym padło słowo „mój mózg jest jak zmiękły biszkopt” (ang. „limp biscuit”). Wokaliście przypadło to do gustu i taką nazwę przyjął zespół (zmieniono jedynie pisownię słowa „biscuit” na „bizkit”). Grupa została wypromowana przez zespół KoRn. Wszyscy członkowie Limp Bizkit pochodzą z Jacksonville na Florydzie, oprócz DJ Lethala, który dołączył do grupy podczas trasy koncertowej, jaką odbywała ona z zespołem House of Pain (DJ Lethal należał wcześniej do tego zespołu).

  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.Cash Money Records - amerykańska wytwórnia muzyczna powstała w 1991 roku. Zalozona przez Birdmana i Slima w Nowym Orleanie

  W 1997 roku został wydany debiutancki album Three Dollar Bill, Y’All$, który sprzedał się w samej Ameryce w liczbie ok. 1,5 miliona egzemplarzy, dzięki czemu uzyskał status platynowej płyty. W następnych latach Limp Bizkit stawał się coraz popularniejszy dzięki albumom Significant Other (1999) i Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water (2000). Oba wydawnictwa również otrzymały status platynowej płyty. Grupa zdobywała też liczne nagrody (m.in. od stacji MTV).

  Certyfikaty sprzedaży w przemyśle muzycznym stanowią powszechnie stosowany na świecie system nagród za sprzedaż nagrań muzycznych.Leor Dimant, właściwie Leors Dimants, znany też jako DJ Lethal (ur. 18 grudnia 1972 r. w Rydze) − amerykański muzyk łotewskiego pochodzenia. DJ Lethal znany jest przed wszystkim z wieloletnich występów w zespole nu-metalowym Limp Bizkit, którego było członkiem w latach 1995-2012. W zespole grał na samplerze, syntezatorach i gramofonach. Od 2006 roku występuje w zespole hip-hopowym La Coka Nostra. Wcześniej był także członkiem formacji House of Pain.

  W październiku 2001 roku nastąpił kryzys, kiedy to odszedł Wes Borland. Przez cały rok 2002 zespół szukał nowego gitarzysty, którym został ostatecznie Mike Smith. 23 września 2003 miała miejsce premiera albumu Results May Vary, który podobnie jak poprzednie zyskał status platynowej płyty, choć sprzedawał się znacznie słabiej od poprzedników i został chłodno przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków. Jednak na tym albumie znalazł się wielki hit grupy - ballada rockowa Behind Blue Eyes, pierwotnie wykonywana przez The Who.

  Behind Blue Eyes – ballada rockowa angielskiego zespołu rockowego The Who. Został wydany na singlu w listopadzie 1971, jako druga mała płyta z ich piątej płyty Who’s Next. Piosenka została skomponowana przez Pete’a Townshenda dla jego projektu Lifehouse. Jest to jeden z najbardziej znanych utworów brytyjskiej grupy, był wielokrotnie nagrywany, m.in. przez formację Limp Bizkit. Praga (czes. i słow. Praha, niem. Prag) – stolica i największe miasto Czech, położone w środkowej części kraju, nad Wełtawą. Jest miastem wydzielonym na prawach kraju, będąc jednocześnie stolicą kraju środkowoczeskiego.

  W 2004 nastąpiło spotkanie Dursta i Wesa Borlanda, po którym obaj stwierdzili, iż „nie dzieli ich tak wiele, jak im się wydawało” - w konsekwencji czego 15 sierpnia 2004 roku były gitarzysta grupy powrócił w jej szeregi. Oznaczało to równocześnie odejście Smitha. Powrót Borlanda wzmocnił zespół i już pod koniec 2004 grupa rozpoczęła nagrywanie nowego albumu w Kalifornii. W wyniku decyzji Freda nagrywanie prowadzone było również w czeskiej Pradze. Podczas nagrywania albumu, ze względu na stan zdrowotny Johna Otto, tymczasowo jego obowiązki przejął Sammy Siegler. 15 kwietnia 2005 ukazał się owoc pracy w postaci piosenki „The Truth”.

  Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej „Stodoła” – klub studencki w Warszawie. Należy do Politechniki Warszawskiej. Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  3 maja 2005 została wydana płyta The Unquestionable Truth (Part One). Nie była to jednak pełnowymiarowa płyta: trwała zaledwie 30 minut i została wydana jako EP. Zespół postanowił w ogóle nie promować dzieła – nie powstały żadne teledyski ani single, nie licząc wypuszczonego do internetu nagrania pokazującego grupę w trakcie wykonywania piosenki „The Truth” w studiu. Na nowym materiale muzycy powrócili do „brudnego grania”, jakie znane było z pierwszej płyty. Główny nacisk położono na gitary, wokal Freda Dursta często był porównywany do stylu Zacka de la Rochy z Rage Against the Machine. Mimo otrzymania dobrych recenzji i dobrego przyjęcia przez fanów zostało sprzedanych zaledwie kilkadziesiąt tysięcy kopii albumu, co było skutkiem znikomej promocji płyty. Zespół zapowiedział powstanie The Unquestionable Truth (Part Two).

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.

  Grupa przez 3 lata nie grała żadnych koncertów, Wes Borland znów opuścił szeregi Limp Bizkit na rzecz swojego projektu (Black Light Burns), a na stronie zespołu od czasu do czasu pojawiały się informacje o pracy w studiu. 12 lutego 2009 zespół oficjalnie ogłosił swój powrót w oryginalnym składzie. Oficjalnie potwierdzona przez zespół została także letnia trasa koncertowa po krajach Europy. Po zakończeniu trasy koncertowej zespół miał w planach rozpoczęcie nagrywania szóstego albumu studyjnego.

  Jacksonville – miasto portowe w amerykańskim stanie Floryda, nad Oceanem Atlantyckim. W 2019 roku populacja Jacksonville była szacowana na 911,5 tys. mieszkańców, co czyni je 12. co do wielkości miastem USA. Obszar metropolitalny Jacksonville z ponad 1,5 mln mieszkańców jest czwartym co do wielkości obszarem metropolitalnym Florydy. Obszar miasta jest częścią hrabstwa Duval. Nu metal – gatunek muzyczny powstały na początku lat 90 XX wieku. Termin został wymyślony przez Jonathana Davisa w celu określenia gatunku muzyki granej przez zespół KoЯn. Gatunek ten jest pochodną takich stylów jak grunge, metal alternatywny, funk, thrash metal, groove metal oraz industrial metal.

  24 czerwca 2009 zespół wystąpił na Szczecin Rock Festiwal. Był to pierwszy koncert Limp Bizkit w Polsce. 9 października 2010 roku grupa wystąpiła w klubie Stodoła w Warszawie. Szósty album grupy został wydany 28 czerwca 2011 roku pod tytułem Gold Cobra Nagrania zadebiutowały na 44. miejscu listy OLiS w Polsce. Album promowały single pt. „Gold Cobra” i „Shotgun”. W 2011 grupa zakończyła współpracę z wytwórnią Interscope Records, a w lutym 2012 podpisała nowy kontrakt z wytwórnią Cash Money Records. Na początku 2012 roku w wyniku nieporozumień z zespołu odszedł DJ Lethal. 11 października 2012 roku muzyk powrócił do Limp Bizkit po nadaniu przeprosin do zespołu na Twitterze. Jednakże wkrótce został ponownie zwolniony z zespołu. W 2015 roku z powodu problemów z kręgosłupem basista Sam Rivers został tymczasowo zastąpiony na koncertach przez 23-letniego Niemca Samuela Gerharda Mpungu. Rivers przez cały czas pozostawał oficjalnym członkiem Limp Bizkit i po rozwiązaniu swoich problemów zdrowotnych Sam wrócił na stałe do koncertowania z zespołem, który w marcu 2019 roku zagrał koncert w swoim pierwotnym składzie

  The Unquestionable Truth (Part One) - piąte studyjne wydawnictwo zespołu Limp Bizkit wydane w 2005 roku. Jest to EP, czyli tzw. mini-album". Na wyraźne życzenie artystów płyta nie miała żadnej kampanii reklamowej. Wydawnictwo to jest pierwszym albumem nagranym po ponownym dołączeniu Wesa Borlanda do zespołu.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Od około 2012 roku trwają prace nad albumem Stampede Of The Disco Elephants, jednak wielokrotnie przekładana data premiery, niespójny przekaz ze strony Freda Dursta co do stanu prac nad płytą oraz zaangażowanie członków zespołu w inne projekty muzyczne wzbudzają wątpliwości co do tego, czy album kiedykolwiek powstanie nie tylko ze strony dziennikarzy ale i ze strony samego zespołu

  Fred Durst, właściwie William Frederick Durst (ur. 20 sierpnia 1970 w Jacksonville) – amerykański muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista, a także reżyser i producent muzyczny. Fred Durst znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Limp Bizkit, której jest współzałożycielem. W młodości pracował jako tatuażysta.Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Mike Smith (ur. 11 października 1973 w Middle River w stanie Maryland w USA), muzyk rockowy, były gitarzysta zespołów Limp Bizkit i Snot. Obecnie wokalista i gitarzysta zespołu Evolver.
  Dyskografia Limp Bizkit – amerykańskiego zespołu muzycznego składa się z sześciu albumów studyjnych, trzech kompilacji, jednego albumu remiksowego, jednego albumu koncertowego, dwóch albumów wideo, dwudziestu dwóch singli oraz osiemnastu teledysków.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Chocolate Starfish And The Hot dog Flavored Water - trzeci album zespołu Limp Bizkit wydany w 2000 roku. Debiutował na pierwszym miejscu Billboard 200 i w pierwszym tygodniu zostało sprzedanych 1 mln kopii. Album osiągnął sukces komercyjny i osiągnął sprzedaż ponad 6 milionów sztuk. W Polsce album osiągnął status złotej płyty.
  Rapcore – nurt łączący rap z hardcore (stąd nazwa, która pierwotnie i poprawnie odnosi się do mieszanki hardcore punk z hip-hopem). W wyniku ewolucji z biegiem lat wytworzył się pokrewny styl Crunkcore, którego przykładowymi przedstawicielami są: 3OH!3, Kesha, BrokeNCYDE, Pants Party, I Set My Friends On Fire czy Breathe Carolina.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.044 sek.