• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Limbonic Art

  Przeczytaj także...
  Demo (nagranie demonstracyjne) – niskonakładowy lub z pojedynczym nakładem wydany album muzyczny, rzadziej singel, film, nagrany w celach demonstracyjnych, pokazowych, promocyjnych dla zaprezentowania własnej twórczości określonemu odbiorcy, którym jest najczęściej przedstawiciel wytwórni muzycznej, stacji radiowej lub stacji telewizyjnej. Często nagrania tego typu są używane w celach wstępnej klasyfikacji zespołów i solistów na festiwalach muzycznych.Tremolo (z wł. drżenie) – określenie rodzaju artykulacji, która polega na szybkim wykonywaniu wielu dźwięków o tej samej wysokości lub szybkim przejściu między dwoma dźwiękami o różnej wysokości (tremolando).
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

  Limbonic Artzespół muzyczny pochodzący z Norwegii, grający symfoniczny black metal w latach 1993 - 2003. 6 czerwca 2006 roku (06.06.06) zespół ogłosił reaktywację, a w 2007 roku wydał kolejny album pt. Legacy of Evil.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Zespół założony w 1993 roku w Sandefjord w Norwegii, tworzył muzykę będącą połączeniem black metalu, klasycznej symfonii oraz dark ambientu. Początkowo składał się z czterech osób, jednak szybko uległ rozpadowi. Nowy skład uformował się niedługo po tym, jak Daemon (jedyny członek poprzedniego składu) zwerbował do zespołu Morfeusa.

  Black metal – jeden z podgatunków heavy metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku w wyniku ewolucji thrash metalu. W latach 80. określenie "black metal" było używane w odniesieniu do wszystkich zespołów mających satanistyczne teksty i otoczkę, bez względu na styl muzyczny. Black metal był czymś w rodzaju podgatunku występującego wśród ówczesnych gatunków metalu (jak heavy, speed czy thrash metal ), pionierem był brytyjski zespół Venom, który wprowadził do heavy metalu punkowe elementy i grał speed metalowo. Inne zespoły to np. szwedzki Bathory, szwajcarskie Hellhammer i Celtic Frost. Później na przełomie lat 80. i 90. był to już odrębny gatunek operujący charakterystycznym "skrzekliwym" sposobem śpiewania i stylistyką opartą na czarno-białym makijażu typu corpse paint, zapoczątkowanym przez Kinga Diamonda z duńskiego Mercyful Fate. Zespoły "drugiej fali" to między innymi Darkthrone, Satyricon, Emperor. Pierwszym zespołem drugiej fali black metalu był zaczynający jeszcze pod koniec lat 80. Mayhem, który zadebiutował w 1987 r. EP-ką "Deathcrush".Moon in the Scorpio – debiutancki album norweskiego zespołu blackmetalowego Limbonic Art. Wydany w 1996 roku przez norweską niezależną wytwórnię płytową Nocturnal Art Production.

  W 1996 roku zespół podpisał kontrakt z norweską, niezależną wytwórnią płytową Nocturnal Art Productions i w tym samym roku wydał swój debiutancki album Moon in the Scorpio. Zespół zostaje uznany za jeden z najlepszych i najbardziej obiecujących nowych zespołów na norweskiej scenie.

  Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).Automat perkusyjny – elektrofon elektroniczny, połączenie sekwencera i syntezatora, mające zastąpić perkusistę i jego instrumentarium.

  Drugi album muzyków, wydany w 1997 roku In Abhorrence Dementia kontynuował drogę muzyczną obraną na debiucie, muzyka stała się bardziej dojrzała i agresywna oraz znacznie poprawiła się jakość produkcji. W 1998 roku zespół ponownie nagrał utwory ze swych taśm demo i wydał je na płycie Epitome of Illusions.

  In Abhorrence Dementia – drugi album norweskiego zespołu blackmetalowego Limbonic Art. Wydany w 1997 roku przez norweską niezależną wytwórnię płytową Nocturnal Art Production.Legacy Of Evil – album wydany przez grupę Limbonic Art wykonującą symfoniczny black metal. Jest to kolejny album po ponad pięcioletniej przerwie od wyjścia "The Ultimate Death Worship". Płyta ta wyszła pod nakładem Candlelight Records.

  W 1999 roku ukazał się trzeci album zespołu: Ad Noctum Dynasty of Death, który zaskoczył fanów i krytyków muzycznych agresją i surowością. Symfoniczne aranżacje klawiszowe zeszły na dalszy plan, ustępując miejsca gitarowym riffom, tremolom czy nawet solówkom. Zespół jednak nie zatracił charakterystycznego dla niego klimatu.

  Gatunek muzyczny o nazwie symfonia (w klasycznym kształcie) to zazwyczaj trzy- lub czteroczęściowy utwór muzyczny na orkiestrę, popularny w XVIII, XIX i w pierwszej połowie XX wieku. Symfonia jest orkiestrowym odpowiednikiem sonaty.Wytwórnia płytowa, wytwórnia fonograficzna, wydawnictwo muzyczne (ang. record label, label) – organizacja przemysłu muzycznego, zajmująca się produkcją, nagrywaniem, dystrybucją i promocją nagrań audio, a czasem wideo (np. z koncertu).

  W 2000 roku wytwórnia Nocturnal Art Productions postanawia wydać limitowaną kompilację wszystkich czterech dotychczas nagranych albumów (Volume I-IV) wzbogaconą kilkoma utworami dotychczas niepublikowanymi.

  Po dłuższej przerwie, w 2002 roku, zespół wydał czwartą i zarazem ostatnią w swej karierze płytę The Ultimate Death Worship. W 2003 zespół Limbonic Art został rozwiązany, członkowie zespołu poinformowali fanów, że osiągnęli do tej pory już tyle, ile potrafili oraz, że nie czują się zainspirowani na tyle, by stworzyć nowy album.

  Epitome of Illusions – album norweskiego zespołu blackmetalowego Limbonic Art zawierająca powownie nagrane utwory z taśm demo. Wydana w 1998 roku przez norweską niezależną wytwórnię płytową Nocturnal Art Production.

  W 2006 roku Morfeus i Daemon reaktywowali jednak zespół, a w 2007 wydana została płyta Legacy of Evil.

  Zespół przez prawie całą swoją działalność używał automatu perkusyjnego.

  Muzycy[ | edytuj kod]

  Obecny skład zespołu
 • Vidar "Daemon" Jensen - śpiew, gitara, gitara basowa, keyboard, programowanie (1993–2003, od 2006)
 • Byli członkowie zespołu
 • Krister "Morfeus" Dreyer - gitara, śpiew, keyboard, programowanie, sample (1993–2003, 2006–2010)
 • Per Eriksen - perkusja (1995-1996)
 • Dyskografia[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.