• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lima - Ohio

  Przeczytaj także...
  Dayton – miasto w środkowowschodniej części Stanów Zjednoczonych, w stanie Ohio. Miasto ma 166 tys. mieszkańców, obszar metropolitalny 848 tys. mieszkańców (dane z 2000 roku).Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Centrum miasta Lima.

  Lima – miasto w Stanach Zjednoczonych, w Ohio, siedziba Hrabstwa Allen W 2000 roku miasto zamieszkiwało 40 235 mieszkańców.

  Miasto zostało założone w 1831 roku. Położone jest w północno-zachodniej części kraju wzdłuż drogi międzystanowej nr 75, ok. 116 km na północ od Dayton i 128 km na południowy zachód od Toledo.

  Lima leży w strefie klimatu kontynentalnego, z gorącym latem, należącego według klasyfikacji Köppena do strefy Dfa. Średnia temperatura roczna wynosi 10,7 °C, a opady 942,3 mm (w tym do 69,1 cm opadów śniegu).

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Autostrada międzystanowa nr 75 (ang. Interstate 75) – amerykańska autostrada międzystanowa, o długości 2874 km, przebiegająca na osi północ-południe, od południowej Florydy do granicy z Kanadą w Sault Ste. Marie w stanie Michigan. Przebiega przez stany: Floryda, Georgia, Tennessee, Kentucky, Ohio i Michigan. Ważniejsze miasta wzdłuż jej szlaku to między innymi: Miami, Tampa, Atlanta, Chattanooga, Knoxville, Lexington, Cincinnati, Dayton, Toledo i Detroit.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Feature Detail Report for: Lima, Ohio (ang.). The Geographic Names Information System (GNIS). [dostęp 2017-06-28].
  2. Lima, Ohio Population Census 2010 and 2000 (ang.). CensusViewer. [dostęp 2017-06-26].
  3. Lima/ Allen County (ang.). [dostęp 2017-06-28].
  4. Climate Summary, Lima, Ohio (ang.). Weatherbase. [dostęp 2017-06-28].
  Klasyfikacja klimatów Köppena – system klasyfikacji klimatów Ziemi opracowany przez niemieckiego klimatologa Wladimira Köppena. Twórca oparł swój podział na średnich miesięcznych temperaturach oraz wielkości i rozkładzie opadów rocznych, w nawiązaniu do szerokości geograficznej. Jest to najpowszechniej stosowany system klasyfikacji. Köppen opublikował swój pierwszy schemat w 1900 roku, wersję poprawioną w 1918 roku i nanosił korekty systemu klasyfikacji aż do śmierci w roku 1940. Inni klimatolodzy zmodyfikowali elementy klasyfikacji Köppena jeszcze wielokrotnie na podstawie własnych doświadczeń w różnych częściach świata jednak podstawowa część pozostała bez zmian do czasów współczesnych.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Warto wiedzieć że... beta

  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Hrabstwo Allen – położone w USA w stanie Ohio. Założone 1 marca 1820 roku. Siedziba hrabstwa znajduje się w mieście Lima.
  Toledo, miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Ohio, nad jeziorem Erie. Miasto ma 313,6 tys. mieszkańców (2000), obszar metropolitalny 659,2 tys. mieszkańców (dane z 2000).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.786 sek.