• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lily Aldridge

  Przeczytaj także...
  Glamour - międzynarodowy magazyn dla kobiet, w Polsce wydawany przez wydawnictwo Gruner + Jahr Polska. Średni nakład wynosi 280 tys. egzemplarzy, średnia sprzedaż - 150 tys. (według danych ZKDP za 2005 r.).Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Victoria’s Secret – amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą luksusowej damskiej bielizny, odzieży i kosmetyków.

  Lily Maud Aldridge (ur. 15 listopada 1985 w Los Angeles) – amerykańska modelka najbardziej znana ze współpracy z Victoria’s Secret.

  Życiorys[edytuj kod]

  W wieku 17 lat pojawiła się na okładce gazety „Vogue”. Jej wizerunki pojawiły się w wielu magazynach takich jak: „Glamour”, „Cosmopolitan”, „Teen Vogue”. W styczniu 2011 pojawiła się na okładce brytyjskiego magazynu „GQ”. Jednak najbardziej znana jest ze współpracy z Victoria’s Secret.

  Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.

  Ojciec modelki, Alan Aldrige, to angielski artysta. Jej matka - Laura Lyons - była „Playmate of the Month” w lutym 1976 roku.

  12 maja 2011 poślubiła wokalistę amerykańskiego zespołu Kings of Leon - Caleba Followilla. Para poznała się na festiwalu Coachella w 2007 roku. 21 czerwca 2012 urodziła się ich pierwsza córka - Dixie Pearl Followill.

  Przypisy

  1. Lily Aldridge – AleModelki.pl. [dostęp 2012-11-17].
  Teen Vogue – amerykański miesięcznik o modzie, zdrowiu, stylu życia, urodzie dla nastolatek i młodych kobiet. Wersja międzynarodowego czasopisma Vogue.Kings of Leon – zespół rockowy założony w Nashville w Stanach Zjednoczonych przez trzech braci i ich kuzyna. Nazwa zespołu wywodzi się od imion ojca i dziadka braci – obydwaj mieli na imię Leon. Grupa odnosi sukcesy głównie w Europie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. Jej znaczenie jest za to mniejsze za oceanem.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Caleb Followill właściwie Anthony Caleb Followill (ur. 14 stycznia 1982) - amerykański wokalista i gitarzysta. Followill wraz z braćmi Jaredem i Nathanem oraz kuzynem Matthew występuje w rockowej grupie muzycznej Kings of Leon.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.