• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lil Nas X  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.Six Flags to największa na świecie sieć parków rozrywki, posiadająca 21 parków, z czego 18 używa nazwy Six Flags.

  Lil Nas X, właśc. Montero Lamar Hill (ur. 9 kwietnia 1999 w Lithia Springs w Georgii) – amerykański raper, piosenkarz i autor tekstów.

  Hill przyciągnął uwagę słuchaczy na całym świecie dzięki swojemu singlowi „Old Town Road”, który osiągnął rozpoznawalność w aplikacji mikroblogowej TikTok we wczesnym 2019 roku, w listopadzie pokrył się on diamentową płytą za sprzedaż na poziomie 10 miliona kopii na terenie Stanów Zjednoczonych, będąc jednym z trzydziestu trzech takich kompozycji, które uzyskały ówczesny status, a także pozostał na szczycie prestiżowej listy Billboard Hot 100 przez liczbę dziewiętnastu tygodni, kiedy to w tym samym czasie raper ujawnił swoją orientację seksualną.

  MTV Video Music Awards 2019 – trzydziesta szósta gala rozdania nagród MTV Video Music Awards, która odbyła się w poniedziałek, 26 sierpnia 2019 roku po raz pierwszy w hali widowiskowo-sportowej Prudential Center w Newark w stanie New Jersey, oraz była nadawana na kanałach MTV, MTV Music, MTV2, VH1, MTV Classic, BET, Nick at Nite, CMT, Comedy Central, Logo TV, Paramount Network, TV Land, MTV Live, BET Her i MTVU. Nominacje zostały oficjalne ogłoszone we wtorek, 23 lipca 2019 roku za pośrednictwem serwisów społecznościowych oraz platformy YouTube. Najwięcej, bo ponad dziesięć otrzymały amerykańskie piosenkarki Ariana Grande i Taylor Swift. Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.

  Za „Old Town Road” Hill otrzymał dwie nagrody Grammy (teledysk roku, najlepsze wykonanie pop przez duet lub grupę), MTV Video Music Awards (piosenka roku, najlepsza reżyseria) oraz statuetkę American Music Award za ulubiony utwór rap/hip-hop, a także stał się pierwszym artystą związanym ze społecznością LGBTQ+, który zwyciężył podczas ceremonii Country Music Association Awards.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Raper, MC – muzyk wykonujący muzykę rap. Muzyka ta jest elementem kultury hip-hop. Pierwsi raperzy zaczęli pojawiać się już w latach siedemdziesiątych w Nowym Jorku, USA. Pionierem gatunku jest DJ pochodzący z Jamajki Clive Campbell znany też jako Kool Herc.

  Jego debiutancki minialbum, 7 ujrzał światło dzienne w czerwcu 2019 roku. Pochodzący z niego drugi singel, „Panini” objął pierwszą trójkę notowania Rolling Stone's Top 100. Według statystyk pochodzących z września 2019 r., dyskografia rapera była odtwarzana 2,3 mld razy za pośrednictwem mediów strumieniowych.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Montero Lamar Hill urodził się w Lithia Springs w Georgii, małym miasteczku nieopodal Atlanty dnia 9 kwietnia 1999 roku. Jego rodzicie rozwiedli się, gdy miał sześć lat oraz osiedlił się on w osiedlu komunalnym Bankhead Courts ze swoją matką i babcią. Trzy lata później wyprowadził się ze swoim ojcem, piosenkarzem gospelowym do północnej części miasta Austell. Chociaż, że był początkowo niechętny na jego opuszczenie, określił to później jako ważną decyzję, co ujawnił to dla magazynu Rolling Stone, mówiąc: „W Atlancie się dzieje dużo pierdół–gdyby mógłbym tutaj zostać, mógłbym spaść do gorszego tłumu.” Już w wieku trzynastu lat zaczynał „używać ociężale internetu w tym samym czasie, kiedy memy rozpoczynały stawać się własną formą rozrywki”.

  Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.American Music Award (skrót AMA) – nagroda dla najlepszych artystów muzycznych przyznawana corocznie. Statuetka American Music Awards przyznawana jest w oparciu o „popularność” danego artysty, mierzone poprzez liczbę sprzedanych albumów/singli itp. Nagrodę ufundował w 1973 roku Dick Clark. Rozdawane w niedzielę, drugiego lub trzeciego tygodnia listopada.

  Jako nastolatek żył samotnie, po czym skupił się bardziej na internecie, "szczególnie na Twitterze, tworząc memy ukazujące jego rozbrajające dowcipy i wiedzę o pop kulturze". Również borykał się on na "wyjściu z szafy"; modlił się, że to tylko faza, jednakże w wieku szesnastu lub siedemnastu lat zostało to zaakceptowane. W czwartej klasie zaczął grać także na trąbce, a w gimnazjum był najpopularniejszym i najbardziej intelektualnym uczniem, z czego ostatecznie odszedł ze względu na strach przed swoim wyglądem.

  Gianni Versace S.p.A. (ˈdʒɑnːi verˈsatʃe), znany jako Versace – włoski dom mody, założony przez Gianniego Versace w 1978 roku we Włoszech. Homofobia – silna niechęć, nieufność, nienawiść, wrogość lub dyskryminacja homoseksualizmu lub homoseksualistów, definiowane także jako "irracjonalny strach, awersja lub dyskryminacja" ich. Termin "homofobia" został wprowadzony do dyskursu naukowego przez psychologa i aktywistę gejowskiego George’a Weinberga w 1972 w książce Society and the Healthy Homosexual, stając się ważnym narzędziem dla działaczy LG, ich zwolenników i sojuszników. W 1969 roku został użyty przez amerykański tygodnik "Time". W rozumieniu Weinberga, homofobia to irracjonalny lęk o podłożu socjalnym i religijnym.

  Hill jest absolwentem liceum w Lithia Springs ukończonego w 2017 roku. Studiował on przez rok czasu na uniwersytecie w zachodniej części Georgii, dopóki nie został z niej on wyrzucony. W tym samym okresie mieszkał ze swoją siostrą utrzymując ją w niskobudżetowych warunkach pracując w restauracji Zaxby's oraz parku rozrywki Six Flags Over Georgia. We wrześniu 2019 r. ponownie odwiedził wcześniej wspomniane liceum, aby zagrać tam koncert w formie niespodzianki.

  LGBT (z ang. Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders) – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transgenderycznych jako do całości. Do grupy osób transgenderycznych wlicza się również osoby transseksualne. W ogólnej definicji terminem tym określa się ogół osób, które tworzą mniejszości o odmiennej od heteroseksualnej orientacji seksualnej oraz osób o tożsamości płciowej niezgodnej z płcią biologiczną (osoby transgenderyczne i transseksualne).Amerykanie – pluralistyczna wspólnota narodowo-państwowa pochodzenia imigracyjnego, kształtująca się w Stanach Zjednoczonych, licząca około 300 mln osób. W związku ze specyficzną, migracyjną historią swojego powstania, posiada pochodzenie mieszane, przede wszystkim europejskie i afrykańskie. Mniejszość stanowią osoby pochodzenia azjatyckiego oraz rdzenni Amerykanie – Indianie Ameryki Północnej. Skutkiem tradycyjnej wielonarodowości Stanów Zjednoczonych jest fakt, że wielu Amerykanów identyfikuje się zarówno ze Stanami Zjednoczonymi, jak i – raczej sentymentalnie – z krajem pochodzenia swoich przodków (np. Amerykanie włoskiego czy irlandzkiego pochodzenia – Italian Americans, Irish Americans).

  Kariera[ | edytuj kod]

  2015-2017: Osobowość internetowa[ | edytuj kod]

  2018-2019: „Old Town Road”, pierwsze sukcesy i minialbum 7[ | edytuj kod]

  Uznanie publiczne[ | edytuj kod]

  „Panini”[ | edytuj kod]

  „Old Town Road” bije rekordy[ | edytuj kod]  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Mikroblog – rodzaj dziennika internetowego, w którym głównym nośnikiem informacji są krótkie wpisy mające zazwyczaj długość jednego zdania. Tak jak zwykłe blogi, mikroblog może oprócz wpisów tekstowych zawierać zdjęcia, klipy dźwiękowe czy filmowe; może być dostępny dla każdego lub wąskiej grupy wyselekcjonowanych przez autora czytelników.
  Coming out (of the closet) (od ang. to come out of the closet - wyjść z szafy) – proces samodzielnego ujawniania własnej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej (posiadanej przez mniejszość w społeczeństwie) przed innymi ludźmi (np. rodziną, przyjaciółmi, znajomymi czy współpracownikami). Proces ten zawiera w sobie fakt uświadomienia sobie własnej, odmiennej od heteroseksualnej, orientacji seksualnej oraz naukę samoakceptacji jako geja, lesbijki lub osoby biseksualnej (coming out przed samym sobą).
  Muzyka country, utożsamiana mylnie z filmową country and western music – odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w USA w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków, wyposażonych w bardzo skromne instrumentarium - banjo, gitara, skrzypce itp.
  Country Music Association (CMA) – organizacja utworzona w 1958 r. w Nashville, w Stanach Zjednoczonych, w celu promocji muzyki country. Organizacja przyznaje nagrody branżowe (CMA Awards). CMA angażuje się również w międzynarodowa promocję muzyki country. Począwszy od 2013 roku jest współorganizatorem dorocznego festiwalu Country 2 Country, odbywającego się w Londynie oraz, równolegle, w wybranych miastach europejskich. Do tej pory festiwal gościł największe gwiazdy gatunku jak Dixie Chicks czy Lady Antebellum.
  Instagram – fotograficzny serwis społecznościowy hostingu zdjęć, połączony z aplikacją o tej samej nazwie (dostępną aktualnie na systemy operacyjne iOS oraz Android), który umożliwia użytkownikom robienie zdjęć, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich w różnych serwisach społecznościowych. Charakterystyczną cechą jest to, że nadaje zdjęciom kwadratowy kształt, podobne jak aparaty fotograficzne marki Kodak serii Instamatic, aparaty do fotografii błyskawicznej firmy Polaroid oraz średnioformatowe aparaty formatu 6x6 w przeciwieństwie do proporcji obrazu 4:3, który jest wykorzystywany przez większość aparatów fotograficznych oraz urządzeń mobilnych dysponujących funkcją foto.
  Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.
  Nagroda Grammy w kategorii Best Short Form Music Video została pierwszy raz przyznana w 1984 roku. Wprowadzono ją jako odpowiednik Nagrody Grammy w kategorii Best Long Form Music Video. Od roku 1988 do 1989 została przyznawana jako "Best Concept Music Video" i "Best Performance Music Video". W 1990 roku wróciła do swojej pierwotnej nazwy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.936 sek.