• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Liga Małżeństwo Małżeństwu

  Przeczytaj także...
  Naturalne planowanie rodziny (NPR), metody rozpoznawania płodności (ang. Fertility Awerness-Based Methods, FAB) – metody opierające się na przewidywaniu okresów płodnych na podstawie znajomości fizjologicznych objawów towarzyszących różnym fazom cyklu miesięcznego. Wiedzę o czasie występowania okresów płodnych można wykorzystać zarówno w celu zwiększenia prawdopodobieństwa zajścia w ciążę, jak też dla jej uniknięcia.Przekwitanie (menopauza, klimakterium; gr. meno (miesiąc) i pausis (przerwa, zatrzymanie)) – etap w życiu kobiety (oraz samic niektórych innych gatunków), pomiędzy wiekiem prokreacyjnym a początkiem starzenia się.
  Polska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich im. kard. Stefana Wyszyńskiego (PFSRK) – polska organizacja katolicka, założona w 1993 i skupiająca Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, które powstawały od 1989 i były uznawane przez ordynariuszy w diecezjach. Federacja i zrzeszone w niej grupy deklarują działania na rzecz realizacji postanowień tzw. Karty Praw Rodziny, dokumentu ogłoszonego przez Stolicę Apostolską, tj. tworzenie warunków na rzecz rozwoju rodziny, promocji nauki Kościoła katolickiego w życiu rodzinnym, umacnianie instytucji małżeństwa. Według własnych szacunków stowarzyszenia zrzeszone w PFSRK liczyły w 2005 około 30 tys. osób. Na czele PFSRK stoi Kazimierz Kapera.

  Liga Małżeństwo Małżeństwu (LMM; ang. Couple to Couple League) – katolicka organizacja non-profit zajmująca się promowaniem naturalnego planowania rodziny.

  Historia i profil działalności[]

  Liga Małżeństwo Małżeństwu powstała w 1992 roku na wzór istniejącej od 1971 roku amerykańskiej organizacji Couple to Couple League, założonej przez małżeństwo Johna i Sheili Kippleyów. Podstawową formą działania LMM jest prowadzenie kursów metod rozpoznawania płodności opartych na metodzie objawowo-termicznej, przeznaczonych głównie dla małżeństw, ale także dla narzeczonych i dla osób pojedynczych. Nauczycielami są wyłącznie małżonkowie.

  Organizacja non-profit – organizacja, która prowadząc swoją działalność skupia się na wspieraniu prywatnego lub publicznego dobra, nie kierując się osiągnięciem zysku.

  Kurs[]

  Kurs składa się z trzech kilkugodzinnych spotkań, odbywających się w miesięcznych odstępach. Poruszane są tematy odpowiedzialnego rodzicielstwa, płodności po porodzie, karmienia piersią, odstawienia pigułki antykoncepcyjnej i okresie premenopauzy.

  Finansowanie i przynależność[]

  Środki na prowadzenie i rozwijanie nowych form działalności są pozyskiwane z opłat wnoszonych przez uczestników kursów, z rozprowadzania materiałów oraz dzięki darowiznom. Stowarzyszenie należy do Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich oraz do Polskiej Federacji Ruchów Obrony życia.

  Publikacje[]

  Źródło:

 • Liga Małżeństwo Małżeństwu: Sztuka Naturalnego Planowania Rodziny: kurs podstawowy
 • Liga Małżeństwo Małżeństwu: Sztuka Naturalnego Planowania Rodziny: powrót płodności po porodzie
 • Kippley J. i S., Sztuka Naturalnego Planowania Rodziny, LMM, Piaseczno 2004
 • LMM wydaje biuletyn Fundamenty Rodziny.

  Zobacz też[]

 • naturalne planowanie rodziny
 • Przypisy

  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.