• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Liga IDEA

  Przeczytaj także...
  Uniwersytet Techniczny w Delft (holenderski: Technische Universiteit Delft]) (w skrócie TU Delft, inne spotykane nazwy związane z polską nomenklaturą: Uniwersytet Technologiczny/(Technologii) (w) Delft, Delfijski Uniwersytet Technologiczny/(Technologii, Techniczny), Technologiczny/(Technologii, Techniczny) Uniwersytet Delfijski/((w) Delft), Politechnika Delfijska/((w) Delft) - największa i najstarsza uczelnia techniczna w Holandii położona w mieście Delft. Kształci ponad 13 000 studentów, a w swoich szeregach posiada ponad 2 100 naukowców (w tym ponad 200 profesorów). Jest m.in. członkiem IDEA League. TU Delft plasuje się w setce najlepszych uniwersytetów technicznych na świecie.Imperial College London (właśc. The Imperial College of Science, Technology and Medicine) jest publicznym uniwersytetem położonym w Londynie. Specjalizuje się w badaniach oraz kształceniu w dziedzinie nauki, inżynierii oraz medycyny. Imperial College był częścią Uniwersytetu Londyńskiego do roku 2007, kiedy to uzyskał pełną niezależność, z okazji stulecia swego istnienia. Na Imperial College kształci się około 13 500 studentów, a kadra akademicka liczy ponad 3300 osób.
  Socrates-Erasmus – fragment pakietu programów edukacyjnych Socrates II Komisji Europejskiej, który ma na celu podnoszenie poziomu kształcenia i wzmacnianie jego europejskiego wymiaru w szkołach wyższych. Początkowo programy Socrates i Erasmus funkcjonowały oddzielnie, jednak od 1995 r., program Erasmus został włączony do całego pakietu Socrates. Program Erasmus został uruchomiony w krajach Unii Europejskiej w 1987 r.

  Liga IDEA – wspólne przedsięwzięcie Imperial College London, Technische Universiteit Delft, Eidgenössische Technische Hochschule Zürich, Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen i ParisTech, którego zadaniem jest działanie na rzecz tworzenia międzynarodowych standardów w edukacji i nauce.

  RWTH, Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen, RWTH Aachen University – niemiecka politechnika w Akwizgranie, założona w 1870.Wymiany studenckie – rodzaj działalności studenckiej polegającej na zdobywaniu wiedzy poprzez kontakt ze studentami z zagranicznych uczelni.

  Studenci mają możliwość migrowania między uczelniami stowarzyszonymi w lidze.

  Obszar ETH / EPF (skrót z niem. Eidgenössische Technische Hochschulen, fr. Écoles Polytechniques Fédérales) – szwajcarski federalny obszar politechnik i instytutów technicznych, grupujący 6 publicznych, federalnych, autonomicznych instytucji naukowo-badawczych w Szwajcarii. Do obszaru ETH/EPF należą:

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Socrates-Erasmus
 • Wymiana studencka naukowo-turystyczny projekt wyjazdowy na uniwersytety poza UE
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.004 sek.