• Liga Europejska siatkarek 2010

Przeczytaj także...
    Serbia, Republika Serbii (serb. Република Србија/ Republika Srbija – państwo w południowej Europie, powstałe 5 czerwca 2006 roku po rozpadzie federacji Serbii i Czarnogóry. Stolicą jest Belgrad. Serbia graniczy z Węgrami na północy, Rumunią i Bułgarią na wschodzie, Macedonią i Albanią na południu oraz z Czarnogórą, Chorwacją i Bośnią i Hercegowiną na zachodzie. De facto na południu Serbia graniczy z Kosowem, którego jednostronnie ogłoszoną niepodległość uznała część państw świata. Od 29 lutego 2012 r. kraj ten posiada status oficjalnego kandydata do Unii Europejskiej, a w czerwcu 2013 UE wyraziła zgodę na rozpoczęcie rozmów akcesyjnych w styczniu 2014. Reprezentacja Serbii w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.
    Bułgaria, Republika Bułgarii (България, Република България) – państwo położone w południowo-wschodniej Europie, na Bałkanach. Graniczy z Serbią oraz Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy.

2. edycja Ligi Europejskiej siatkarek rozpoczęła się 5 czerwca 2010 roku. W fazie grupowej występowało 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. Z każdej grupy awansowały dwie najlepsze reprezentacje. Turniej finałowy został rozegrany w Ankarze, gdzie zwyciężyła reprezentacja Serbii pokonując w finale reprezentacje Bułgarii 3:1. Tym samym Serbki obroniły tytuł wywalczony rok wcześniej.

Reprezentacja Turcji w piłce siatkowej kobiet (tur. Türkiye Bayan Millî Voleybol Takımı) to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.Liga Europejska kobiet – to coroczne zawody, w których biorą udział żeńskie reprezentacje państw europejskich. Do fazy finałowej przechodzą najlepsze zespoły z poszczególnych grup. Rozgrywana jest od 2009 roku. W premierowej odsłonie zwyciężyła reprezentacja Serbii.

Uczestnicy[]

Faza grupowa[]

Grupa A[]

Tabela[]

Legenda: Poz. – pozycja, Pkt – liczba punktów, M – liczba meczów, Z – mecze wygrane, P – mecze przegrane, wyg. – sety wygrane, prz. – sety przegrane, zdob. – małe punkty zdobyte, str. – małe punkty stracone

Reprezentacja Bułgarii w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.Ankara (wcześniej Angora, a w czasach starożytnych Ancyra, gr. Ἄγκυρα co znaczy kotwica) – miasto w środkowej Turcji, będące jej stolicą od 1923 roku. Jest drugim co do wielkości miastem w Turcji, po Stambule. Miasto wznosi się 938 m n.p.m. i zamieszkuje je 3 848 440 mieszkańców (2010).