• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Life - czasopismo

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Chicago Tribune to jeden z 5 największych dzienników amerykańskich, wydawana w Chicago (Illinois) przez Tribune Company. Wcześniej występowała pod nazwą "World`s Greatest Newspaper" . Najważniejsza gazeta okręgu metropolitarnego Chicago i środkowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych.
  The Washington Post – największa i najstarsza gazeta codzienna w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych. Istnieje od 1877 roku.

  Life (ang. „życie”) – amerykańskie czasopismo wydawane od 1883.

  Krótka historia[ | edytuj kod]

  Okładka numeru z 1914

  Do roku 1972 było tygodnikiem, a od roku 1978 do 2000 regularnie wychodziło jako miesięcznik. W roku 2000 pismo zostało zawieszone, wznowiło działalność w roku 2004 jako cotygodniowa wkładka do gazet codziennych (m.in. do The Washington Post, Los Angeles Times, Chicago Tribune i Daily News), by po trzech latach, w roku 2007 wstrzymać ponownie wydawanie w formie papierowej. Life od tego czasu ukazuje się w internecie. W internecie znajdzie się darmowa, pełna kolekcja 10 milionów zdjęć magazynu.

  Sekretne życie Waltera Mitty (ang.: The Secret Life of Walter Mitty) – amerykański komediodramat fantasy z 2013 roku w reżyserii Bena Stillera. Scenariusz do filmu powstał na podstawie opowiadania Jamesa Thurbera z 1939 roku, The Secret Life of Walter Mitty. Film jest remakiem komedii z 1947 roku, Sekretne życie Waltera Mitty. Czasopismo – periodyk, publikacja periodyczna, wydawnictwo ciągłe, druk ukazujący się najczęściej w określonych terminach, pod niezmienionym tytułem, posiadający numerację ciągłą, zawierający ustaloną szatę graficzną, a także niezbyt często zmieniający się format i objętość, zawierający materiały od wielu autorów i określoną tematykę, aczkolwiek mogący się różnić wersjami językowymi, mutacjami regionalnymi.

  Life w kulturze[ | edytuj kod]

  Zamknięcie drukowanej wersji pisma było tłem filmu Sekretne życie Waltera Mitty z Benem Stillerem w roli głównej.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Henry Luce

 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. "Magazyn LIFE po raz kolejny zamknięty", Prasa - wirtualnemedia.pl

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • http://www.life.com/
 • Warto wiedzieć że... beta

  Benjamin Edward Stiller (ur. 30 listopada 1965 w Nowym Jorku) – amerykański aktor, reżyser, producent filmowy i pisarz.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Los Angeles Times (znana także jako LA Times) – gazeta codzienna publikowana w Los Angeles w Kalifornii, rozprowadzana głównie w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W dniu 22 października 2012 - tuż przed wyborami prezydenckimi - dziennik opowiedział się za wyborem Baracka Obamy na drugą kadencję.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.