• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Liberty Global

  Przeczytaj także...
  AMC Networks International (dawniej Chellomedia) - spółka działająca w branży medialnej, zanim została zakupiona przez amerykańską korporację mediową AMC Networks, była europejską częścią koncernu Liberty Global - właściciela m.in. sieci kablowych skupionych pod marką UPC. Poprzez sieć podmiotów zależnych jest nadawcą ponad 40 telewizyjnych kanałów tematycznych, a także działa na rynku reklamowym. Siedziba spółki mieści się w Londynie.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  CBS Action – kanał filmowy, należący do brytyjskiej spółki Chello Zone i CBS. Prezentuje filmy i seriale sensacyjne, thrillery oraz science fiction. Na antenie stacji prezentowane są także filmy przygodowe i westerny.

  Liberty Global, Inc. (LGI) – międzynarodowe przedsiębiorstwo mediowe z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.

  Liberty Global jest właścicielem dostawcy usług telekomunikacyjno-telewizyjnych, UPC, w tym UPC Polska. Poprzez własny fundusz inwestycyjny, LGI Ventures B.V., koncern jest współwłaścicielem polskiej spółki mediowej ITI Neovision oraz platformy płatnej cyfrowej telewizji satelitarnej Platforma Canal+ (17% udziałów).

  CBS Europa (dawniej pod nazwami: Wizja Le Cinema, Le Cinema, Europa Europa, Zone Europa) – polskojęzyczny (wcześniej międzynarodowy) kanał filmowy pokazujący głównie filmy europejskie. Dostępny jest na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych. Należy do spółki Chello Central Europe.AMC jest amerykańską stacją telewizyjną, emitowaną w telewizji kablowej i satelitarnej, która jest częścią AMC Networks.

  Własnością Liberty Global była także spółka Chellomedia (obecnie AMC Networks International), producent kanałów (i ich treści) takich jak: CBS Europa, CBS Action, CBS Drama/Zone Romantica, CBS Reality, Extreme Sports Channel, JimJam. Pod koniec października 2013 roku koncern zdecydował się sprzedać Chellomedia amerykańskiej korporacji mediowej AMC Networks. Transakcja została sfinalizowana w I kwartale roku 2014.

  CBS Reality – brytyjski, tematyczny kanał telewizyjny, emitujący reality shows, telenowele/filmy dokumentalne oraz programy lifstylowe. Jego właścicielem jest spółka Chello Zone. Kanał jest dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej na platformie Cyfrowy Polsat i Cyfra+.Polsat JimJam – polska stacja telewizyjna dla dzieci należąca do Chello Zone i grupy Polsat. Na kanale emitowane są seriale animowane dla dzieci w wieku do 6 lat.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Anita Kaźmierska, ITI Neovision przejmuje obowiązki CANAL+ Cyfrowego, satkurier.pl, 2 czerwca 2014 [dostęp 2014-06-03].
  2. Damian Piwowarczyk, TVN i Canal+ stworzą wspólną platformę cyfrową, biznes.onet.pl, 19 grudnia 2011 [dostęp 2011-12-19] [zarchiwizowane z adresu 2012-01-07].
  3. Chello Zone – Corporate Profile, chellozone.com [dostęp 2013-01-31] [zarchiwizowane z adresu 2013-05-08] (ang.).
  4. Adam Okoniewski, AMC Networks kupiło Chellomedia, satelitarne.tv, 28 października 2013 [dostęp 2013-11-28] [zarchiwizowane z adresu 2013-12-04].
  UPC Polska Sp. z o.o. – polska filia międzynarodowej firmy UPC Broadband należącej do Liberty Global, dostawca usług telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do internetu i usług telefonicznych.Zone Romantica (wcześniej Romantica) – nieistniejący kanał filmowy, należący do brytyjskiej spółki Chello Zone. Początkowo emitował wyłącznie południowoamerykańskie telenowele. Dziś prezentuje także koncerty, miniserie i produkcje z Kanady, Nowej Zelandii i USA. 3 grudnia 2012 roku na rynku europejskim został zastąpiony przez CBS Drama, a na polskim rynku przez CBS Action. 1 kwietnia 2013 roku kanał zakończył nadawanie na platformie Cyfra+, a kilka dni później przekształcił się w CBS Drama. Ostatecznie zakończyła nadawanie 1 września 2013 roku
  Warto wiedzieć że... beta

  Telekomunikacja – dziedzina techniki i nauki, zajmująca się transmisją wszelkiego rodzaju informacji na odległość. Obejmuje również sposoby przetwarzania tych informacji, kodowanie, sprzęt telekomunikacyjny, teorie propagacji, sieci telekomunikacyjne i wiele innych zagadnień. Obecnie telekomunikacja w coraz większym stopniu zależy od rozwiązań informatycznych i zaczyna odgrywać coraz większe znaczenie w sieciach komputerowych. Wykonywana jest przy użyciu środków łączności.
  CBS Drama – kanał filmowy, należący do brytyjskiej spółki Chello Zone i CBS. Prezentuje filmy i seriale dramatyczne, obyczajowe oraz psychologiczne.
  ITI Neovision SA – spółka mediowa, operator platformy satelitarnej n w latach 2006-2013. Od 21 marca 2013 do 2 czerwca 2014 była jednym z dwóch operatorów platformy nc+, powstałej z połączenia n i konkurencyjnej Cyfry+. Od 2 czerwca w wyniku prawnego połączenia ze spółką Canal+ Cyfrowy jest jedynym dostawcą usług pod marką nc+. ITI Neovision jest spółką-matką dla przedsiębiorstwa Cyfrowy Dom, operatora Telewizji na kartę. ITI Neovision jest członkiem Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce.
  Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej i mikrofonu rejestruje się sygnał, który następnie jest transmitowany do dowolnego miejsca w zasięgu transmisji. Sygnał odbierany jest przez odbiornik telewizyjny i przetwarzany na obraz oraz dźwięk.
  Extreme Sports Channel – amerykańska, komercyjna stacja telewizyjna dostępna na platformach cyfrowych Cyfra+ (po fuzji c+ i n niedostepny na nc+) i Cyfrowy Polsat oraz w sieci kablowej UPC w polskiej wersji językowej. Emituje programy o tematyce sportów ekstremalnych, m.in. o skateboardingu, snowboardzie, BMX, rolkach, MTB, wakeboardingu, surfingu, windsurfingu, motocrossie i wrestlingu.
  Fundusz inwestycyjny – forma wspólnego inwestowania polegająca na zbiorowym lokowaniu środków pieniężnych (w bardziej skomplikowanych rozwiązaniach możliwe są wpłaty w postaci np. papierów wartościowych) wpłaconych przez uczestników funduszu. Uczestnikami mogą być zarówno osoby indywidualne (osoby fizyczne), jak i osoby prawne (np. przedsiębiorstwa, miasta, gminy, związki wyznaniowe) oraz podmioty nie posiadające osobowości prawnej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.029 sek.